PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sekreti i gurit gjigant, që qëndron në ajër

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Green LineNumri i postimeve : 62
Pikët : 107
Reputation : -15
Join date : 23/02/2012

MesazhTitulli: Sekreti i gurit gjigant, që qëndron në ajër   Mon Oct 15, 2012 2:17 am

Sekreti i gurit gjigant, që qëndron në ajër


Një fenomen i veçantë ndodh në fshatin Al-Hassa në Arabin Saudite, ku një gur gjigant një herë në vit gjatë muajit prill qëndron në ajër në një distancë prej 11 cm nga sipërfaqja e tokës për rreth 30 minuta.Thuhet se para disa vitesh, një kriminel u vra pikërisht pas këtij shkëmbi, pasi ishte fshehur aty. Incidenti ndodhi gjatë muajit prill, të vitit 1989-të. Ndërkohë mund të shikoni dhe njollat e gjakut që ndodhen ende mbi shkëmb, që për një arsye të pashpjegueshme në momentin kur shkëmbi shkëputet nga sipërfaqja e tokës njollat kthehen në të lëngshme.

Banorët e zonës, disa herë janë munduar të fshijnë njollat e gjakut, por më kot. Pas disa vitesh ato rishfaqen përsëri automatikisht.

Ligjet e islamit, nuk lejojnë që kjo dukuri e rrallë të bëhet e njohur në mbarë botën, por e mbajnë atë të fshehtë, duke u mjaftuar vetëm në Arabi si sekreti i përbashkët.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sekreti i gurit gjigant, që qëndron në ajër
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mufail Limani:Koha e gurit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE :: -
Kërce tek: