PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Siria, SHBA në krah të Turqisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: Siria, SHBA në krah të Turqisë   Wed Oct 03, 2012 8:56 pm

Siria, SHBA në krah të Turqisë

Shtetet e Bashkuara rikhejnë presionin mbi vendet e tjera nën hijen e ngjarjeve të fundit në kufirin mes Sirisë dhe Turqisë ku ka patur incidente.

Duke u bazuar tek sulmet respektive, SHBA-të këmbëngulin edhe një herë që është e domosdoshme dalja nga skena e presidentit sirian Bashar al Assad, për të qetësuar gjendjen dhe për një tranzicion politik në Damask.

Lajmin e konfirmon vetë Shtëpia e Bardhë që radhitet në krahun e Ankarasë dhe dënon sulmet me predha mortaje të rëna në territorin turk nga kufiri sirian.

Pentagoni e përcakton episodin një tjetër shembull të sjelljes së keqe nga ana e Damaskut.

Spania ne krize(Izrael-Shba), Italia ne krize(Izrael-Shba), Greqia ne krize(Izrael-Shba), Serbia e izoluar(Gjermania), Franca e rrethuar(Angi-Gjermani, krah i Amerikes), Kina ne konflikt me Japonin dhe Tajvanin(Shkaktare Amerika), Siria zemra e Rusise dhe e vetmja proruse me e forte ne lindjen e mesme sulmohet nga Turqia(krah i Amerikes), Shba nuk nderhyn-sulmon Rusia-Shba nderhyn-sulmohet Rusia-Kina problem me Ishujt(ska ndihme per Rusine)-Italia ne krize(ska force te sulmoj ballkanin)-Greqia ne krize(ska force te sulmoj Shqiperine + Turqia mbron Shqiperine) Serbia e izoluar(Kosova nen mbrojtjen e trupave te NATOS)-Irani prap ne krize(problem Izraeli)-shtetet aleate te Rusis te bllokuara-Rusia mbetet pa aleatet kryesor-Franca spiunon-Franca sulmohet-shkaterrohet BE-Rusia e vetmuar-sulmohet Rusia-nenshtrohet Rusia-EU ne kontroll te plote nga SHba-Turqia shtrihet ne EU-Lindja e mesme ne anen e SHba-Ne fund mbetet Irani-Irani sulmohet dhe pushtohet-Shba, Turqi, Izrael kontroll boteror-Dominimi global ka ndodhur me heret- Tani UDHEHEQJA GLOBALE-KONTROLLI BOTEROR-NEW WORLD ORDER...

:P:P
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
 
Siria, SHBA në krah të Turqisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Historiku i përvjetorit të pavarësisë së ShBA-ve
» Dita e Pavarësisë së SHBA-së, sinonim i lirisë
» MOTI ARKTIK NË SHBA
» Demantohet “deklarata” e kryeministrit të Turqisë Rexhep Tajip Erdogan

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE ::  K O N S P I R A C I O N-
Kërce tek: