PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 NASA publikon “këngët dhe refrenin” që i këndon Toka kozmosit!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: NASA publikon “këngët dhe refrenin” që i këndon Toka kozmosit!    Thu Sep 20, 2012 11:18 pm

NASA publikon “këngët dhe refrenin” që i këndon Toka kozmosit! (video]NASA: -Bashkëveprimi i grimcave me erërat dhe fushave magnetike të Tokës, prodhojnë një sërë tingujsh, të cilët emetohen për në hapësirë. Këto “këngë” kozmike, i dëgjuan dhe i regjistruan dy satelitët binjak të NASA-s, RBSP, “këngë” të cilat NASA i bëri publike.


Refreni i Tokës!

Sipas shkencëtarëve, këta tinguj mund t’i dëgjojnë dhe astronautët, të cilët bëjnë punime jashtë Stacionit Ndërkombëtar Hapësinorë, apo dhe jashtë anijeve kozmike. Por, që të bëhet e mundur kjo, ata duhet të veshin skafandrat e tyre për të dëgjuar “Refrenin e Tokës”, siç deh i konsiderojnë specialistët e shkencës.
Ndërkohë, NASA bëri publike një nga këto refrene të cilin Toka e “Këndoi” më 5 shtator./alb-observer.com/Ndiqni në vijim “këngën dhe refrenin” e Tokës:

_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
NASA publikon “këngët dhe refrenin” që i këndon Toka kozmosit!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kleriku arab: Toka nuk rrotullohet rreth diellit
» ME GRYKË PUSHKE KËNDON KOSOVA

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: SHKENCË :: T E K N O LO G J I :: A S T R O N O M I-
Kërce tek: