PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pyetje rreth ngjarjeve te pa zbuluara kurr ne Histori...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: Pyetje rreth ngjarjeve te pa zbuluara kurr ne Histori...   Wed Sep 19, 2012 10:25 pm

Pyetje rreth ngjarjeve te pa zbuluara kurr ne Histori...:


Kush vrau Kenedin, p.sh. ?!

Ose, me urdhër të kujt është vrarë?

Kush solli Homeinin që të vras 1 milion musliman dhe të shkatërrojë dy shtete?

Kush ndau botën në komuniste dhe kapitaliste?

Kush vendosi të vriten Jasharajt?

Kush vendosi dhe pse vendosi që joshqiptari Emver Hoxha të udhëheq shqiptarët?!

Kush i tha Ibrahim Temos që të themelojë organizatën masonike “Bashkim dhe Përparim” që kishte qëllim rrëzimin e sistemit islam?

Prej kujt merrte instruksione dhëndëri bullgar- ortodoks Ismail Qemali për rrëzimin e S.Abdulhamidit, mikut të madh të shqiptarëve?!

Prej kujt merrte instruksione dhëndri tjetër që kishte gruan joshqiptare?!

A e dinin shqiptarët e vitit 1912 se pas shkuarjes së P. Osmane, menjëherë do të na copëtojnë tokat shqiptare armiqtë e vërtetë?!

Kush ishin kundër Hasan agës, dhëndërit të popullit të zgjedhur, që të organizonte kryengritje fshatare?!

Kush kishte bërë plan për rrëzimin e P.Osmane, dhe kush ishin shërbëtorët që kryenin punët për ta?!

Kush nxiste disa vegla, te të gjitha kombet të luftonin P.Osmane, kinse në emër të të drejtave kombëtare?!

Cilat janë marrëveshjet e fshehta të Lorencit, të anglezëve, të atyre që udhëheqin anglezët dhe të arabëve?!

A ishte me të vërtetë E. Hoxha , antishqiptari, antimuslimani dhe antikrishteri – jo shqiptar ?!

Kush fut te muslimanët grupacione që krijojnë përçarje?!

Me urdhër të kujt 30 vite luftohet Afganistani?!

Kush i lanson në Lindje dhe në Perëndim qindra e mijëra anti mësime të Rusos, Darvinit, Maltusit, Niçes, Marksit, Llokut dhe të qindra teoricienëve tjerë?!

Kush rrëzoi kullat binjake dhe pse?!

Kush është Bin Ladeni, që në emër të tij po pret të shkatërrohet Pakistani, Jemeni e shumë shtete tjera?!

Pse u rrëzuan vetëm një herë kullat binjake dhe më kurrë nuk u rrëzua asnjë ndërtesë tjetër?!

Kush po shkakton kriza financiare, ekonomike botërore ?!

Kush po bankroton shtete e ata nuk po bankrotojnë kurrë ?!

Kush janë revolucionarët e revolucioneve antipopullore?!

Kush solli këto 200 vite ideologji anti njerëzore, anti popullore, anti fetare, anti kombëtare, anti globale ?!

Kush e solli atëherë Abdul Naserin, Gadafin, Sadatin, Asadin dhe diktatorët tjerë të popujve muslimanë?!

Le të zbardhen këto fshehtësi. Le të kuptojmë këto të fshehta që të kuptojmë të vërtetën.

”Wikileaks” le t’i zbardhë këto nëse dëshiron që të kuptojnë më shumë njerëzia.

Mos të mësojmë nga historia zyrtare, nga deklaratat publike, por nga sekretet e fshehura mirë.

Kush nuk po lejon të bëhet Shqipëria Shqipëri, as pas 100 vite pavarësi?!

Kush po e luan rolin e Rozafatit në Shqipëri?!

Kush lavdëronte te ne Enverin, e ai antishqiptar ?!

Pse sulmohet çdo shtet ku “supozohet” se është Bin Ladeni, e nuk sulmohet Arabia Saudite prej nga është Bin Ladeni, ku i jeton Familja e tij e madhe?

Kush iu tha rreth 4.000 hebrenjëve që të mos shkojnë në punë me 11.09.?!

“Wikileaks” urdhëro ju lutem!

Kush është Obama i vërtetë dhe kush e solli në fronin mbretëror të shteteve që sundojnë botën?!

Kush sundon Amerikën dhe tërë pushtetet e të gjitha shteteve të botës?!

Kush përzgjodhi grupin enverist që të fiton në Shqipëri dhe në Kosovë?!

Kush po manipulon me lëvizjet e të rinjëve?!

Kush po prodhon mediokritete?!

Ju lutem, vetëm mos citoni histori zyrtare, letërsi të porositur, magjistar mashtrues, “dijetar” të klonuar, lajme të programuara, informata të ditura botërisht.

Të lutem “ Wikileaks” a do të zbulosh të vërtetën e këtyre 200 viteve të botës, të anti iluminatëve, anti ideologjive, anti ideologëve, anti feve, anti filozofive, anti sistemeve, anti mësimeve, anti historive, anti ligjeve, anti shteteve, anti pushteteve, anti globalizmit?!

Kush do të na tregojë se kush qëndron prapa shkatërrimit të porositur të çdo gjëje pozitive?

Kush është përgjegjës i vërtetë i prodhimit të anti njeriut, anti familjes, anti rinisë, anti shoqërisë, anti jetës, anti intelektualëve, anti elitës?!

“Wikileaks” është duke hapur dosjet e spiunjëve dhe spiunimeve në nivel botëror.

Më herët janë hapur disa dosje, te shtetet e dala nga Komunizmi. Që të vazhdojë lufta e klasave, lufta në mes grupeve, lufta në mes njëri tjetrit.

“Wikileaks” tani në nivel global po shtin, po spiunon, po përçan, po hidhëron, po grindë, po nxitë në luftëra të çdo kujt ndaj çdokujt.

Kujt i konvenon gjithnjë “Përçaj e sundo”?!

Ju lutem, na zbuloni të fshehtat për çështje të rëndësishme, në mënyrë që të kuptojmë prapaskenën për çështjet e rëndësishme.

Këto që shohim, janë akterët. Këto që lexojmë janë të parëndësishme.Të ditura publike. Të pa rëndësishme.

Kush dhe pse te ne shanë vazhdimisht Islamin?!

A historia 500 vjeqare e shqiptarëve ka vetëm Skenderbeun, (i cili ditën e parë shpalli luftë vëllëzërve shqiptarë musliman), Bogdanin, (i cili luftoi vllëzërit e tij musliman) dhe Rilindasit, të cilët ishin të gjithë anti musliman ?!

Kush e shkretëroi Afrikën, Amerikën Latine, Azinë?!

Kush i bëri luftërat e Mëdha ?!

Kush i rrëzoi të gjithë mbretërit për t’u bërë vetë Supermbret, vrasës masovik, diktator, anti njeri, dhe anti ZOT?!

Kush ishte Lenini, Stalini, Hitleri që vranë me dhjetëra milion popuj që sunduan?!

Erdoani, Rugova, Thaçi, Sala, Nano, Rama, Bushi, Obama, Albini, Enveri, Kastro, Çavezi, Ahmedinexhati, janë figura të njohura publike.

Pastaj, zgjedhjet, votimet, luftërat, rrëzimi i kullave dhe mashtrrimet tjera nuk tregojnë asgjë, nëse nuk dihen skenaristët.

Skenaristët, regjisorët, ju lutem”Wikileaks”, këta zbuloni!

Gënjeshtrat, manipulimet, mashtrimet këto i pamë në seriale historike.

Mashtruesit, gënjeshtarët, planerët, këta kush janë ?!

Mbuluesit e së vërtetës, fshehësit e së vërtetës, këta zbuloni!

Ata që shtrembëruan Librat e Zotit, ata që trilluan për Isanë a.s., ata që përhapin ateizmin, komunizmin, demonkracinë, laicizmin-shekullarizmin, dhe antisistemet tjera, këta nëse keni mundesi të na zbuloni ?!

Kush e mban boten të tensionuar, të frikësuar, të stresuar, të pakënaqur, të pasigurt dhe të pa lumtur?!

Urdhëro “Wikileaks”?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
zkz-jaNumri i postimeve : 4
Pikët : 4
Reputation : 0
Join date : 09/09/2012

MesazhTitulli: Re: Pyetje rreth ngjarjeve te pa zbuluara kurr ne Histori...   Thu Sep 20, 2012 1:07 am

GONI po ti ke pergjijgje per ndonjeren prej tyre??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: Re: Pyetje rreth ngjarjeve te pa zbuluara kurr ne Histori...   Thu Sep 20, 2012 2:19 am

zkz-ja shkruajti:
GONI po ti ke pergjijgje per ndonjeren prej tyre??

Ndoshta kam per disa, por nuk kam dashur te jap pergjigje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Pyetje rreth ngjarjeve te pa zbuluara kurr ne Histori...   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pyetje rreth ngjarjeve te pa zbuluara kurr ne Histori...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Një orë mësimi në një shkollë të mesme amerikane, rreth krijimtarisë së shkrimtares Kozeta Zylo
» Kleriku arab: Toka nuk rrotullohet rreth diellit
» Lavdrim Muhaxheri duke e marrë në pyetje djalin që e ekzekutoi me antitank (Video +18)
» Një pyetje nga Ilir Dardani: A është Gjergj Kastrioti Hero i të gjithë Shqiptarëve? (I)
» Pas ftesës në Tiranë, Tadiç: Nuk do ta njohim kurrë Kosovën

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE :: -
Kërce tek: