PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Misterioze! Diçka gjigande “fshehu” diellin për një orë nga teleskopi SOHO i NASA

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Misterioze! Diçka gjigande “fshehu” diellin për një orë nga teleskopi SOHO i NASA   Wed Sep 19, 2012 8:02 am

Misterioze! Diçka gjigande “fshehu” diellin për një orë nga teleskopi SOHO i NASADihet se NASA vëzhgon me anë të teleskopëve të saj diellin 24 orë në 24.


Observatori më i mirë dhe më specifik i NASA-ës i cili është angazhuar në këtë mision, është observatori SOHO, që më 11/09/2012, për një orë humbi nga “sytë” e tij diellin, më konkretisht: (06:24am deri 07:24am), pasi diçka shumë madhe e mbuloi atë, ose kaloi para diellit, duke e mbuluara të me hijen e tij.


_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Misterioze! Diçka gjigande “fshehu” diellin për një orë nga teleskopi SOHO i NASA
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: SHKENCË :: T E K N O LO G J I :: A S T R O N O M I-
Kërce tek: