PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 ZBULOHET LIBRI QË DO TË SHKATËRROJË KRISHTËRIMIN

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: ZBULOHET LIBRI QË DO TË SHKATËRROJË KRISHTËRIMIN    Mon Sep 17, 2012 7:14 am

ZBULOHET LIBRI QË DO TË SHKATËRROJË KRISHTËRIMINNjë libër i gjetur 12 vite më parë në Turqi, cilësohet sipas medias iraniane si dokumenti që rrëzon krishterimin. Mediat iraniane shkruajnë se libri mendohet të jetë shkruar në shekullin e pestë dhe “tregon se Krishti nuk u kryqëzua, por ai parashikoi ardhjen e profetit Muhamed


Libri është shkruar në gjuhën aramaike dhe në të thuhet se islami është feja e fundit dhe e drejtë. Ai ndodhet në Turqi pas bllokimit që autoritetet i bënë 12 vite më parë, teksa ishe duke u nxjerrë jashtë vendit nga disa trafikantë
Sipas autoriteteve turke, libri mund të jetë ungjilli autentik i Barnabës. Ndërsa mediat iraniane pretendojnë se me këtë zbulim hidhen poshtë shumë teza të krishterimit

http://kurioz.net/

_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
ZBULOHET LIBRI QË DO TË SHKATËRROJË KRISHTËRIMIN
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xhafer Leci:Libri 'Atentatet' i Ibrahim Kelmendit si romani i Nasho Jorgaqit 'Mërgata e qyqeve'
» Aksidenti i Xhorxh Majkëll, zbulohet makina luksoze e shkatërruar
» Halit Bogaj: ’’Xhemail Abria- pleqnar i Kosovës’’
» E pabesueshme – në Greqi gjendet skeleti i Gjigantit?
» Arif Molliqi: Observim për monografinë e Ali D. Jasiqit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE :: -
Kërce tek: