PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rrathet ne arat e mbjella, paralajmerojne ngjarje qe do ndodhin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Rrathet ne arat e mbjella, paralajmerojne ngjarje qe do ndodhin   Mon Sep 17, 2012 2:33 am

Rrathet ne arat e mbjella, paralajmerojne ngjarje qe do ndodhinFenomeni i rratheve ne arat me te mbjella, padyshim qe eshte nje nga misteret me te medha te botes moderne, te cilat nuk rreshtin se shfaquri edhe ne momentin qe po flasim.

Jane keto rrathe, citon alb-observer.com te cilat shfaqen ne cdo cep te botes, e madje ne vendet skandinave dhe ne shtetin fqinje Italine e gjetke, te cilat edhe pse te “fresketa” shkencetaret nuk mund te japin nje shpjegim te mirefillte se kush i shkaktohen ato, kush i krijon.

Por, nje gje eshte e sigurt, shkencetaret edhe pse ne menyre jo zyrtare, shprehen se keto rrathe te cilet shfaqen kaq perfekte jane “ymer” paralajmerues per ngjarje qe do te ndodhin dhe se pikerisht aty ndeshet dhe cudia me e madhe pasi, ata te cilet i krijojne ata kane nje njohuri te pa limit ndaj shume gjerave dhe se kane nje “saktesi” ne parashikimin dhe paralajmerimin e tyre…

Per shembull, nje rreth i krijuar ne nje are me grure ne vitin 2008, tregon sistemin solar te yjeve qe do te pozicionohen ne 23 dhjetor te viti 2012!
Dhe sigurisht qe pyetja qe lind eshte se, pse duhet qe ne t’i dime keto ngjarje?
Kush i krijon dhe pse?
Cfare duan te na thone me keto forma rrathesh dhe cfare mesazhesh percjellin ato?

Nderkohe, si shkencetaret dhe studiuesit shprehen te pamundur per te shpjeguar krijimin dhe qellimin e ketyre rratheve, madje ata thone nese do krahasoheshim, dija jone ndaj ketyre shenjave eshte “varfanjake”.

_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rrathet ne arat e mbjella, paralajmerojne ngjarje qe do ndodhin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Partizan Cene: Valicia e madhe ..!! Tregim horror ..Marre shkak nga nje ngjarje reale ..!!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE :: -
Kërce tek: