PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Interviste me nje xhind...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Anubis

avatar

Numri i postimeve : 9
Pikët : -4
Reputation : -17
Join date : 28/06/2012
Mosha : 24

MesazhTitulli: Interviste me nje xhind...   Wed Jul 25, 2012 7:16 am

Interviste me nje xhind...

Pas nje rituali te perseritur dhe te nderlikuar dhe pas shume e shume lutjesh,(ne disa gjuhe te ndryshme)me ne fund arrita te komunikoj me nje xhind te fuqishem.
Pas kontaktit me te,I bera nje “interviste” ku e pyeta per shume gjera.Po ju sjell nje pjese te intervistes,ne menyre qe te qartesoheni te gjithe persa u perket xhindeve dhe botes se tyre.

Si quhesh?
Arkazel

I kujt besimi je?
Nuk jam besimtar I feve qe njerezimi njeh.Jam besimtar I fese se xhindeve.

Sa eshte mosha jote?
(Nuk pergjigjet)

Pse nuk pergjigjesh?
2537.Jam 2537 vjec.

Vazhduan pyetjet e thjeshta...

A mund te me trregosh rreth botes suaj?Botes se xhindeve?
(Heshtje varri).Bota jone nuk ndryshon shume nga e juaja.Pak a shume jemi njesoj por ne kemi shume forma fizike si dhe jemi nivel me I larte se njerezit?

Ne ç’kuptim?
Ne kemi mundesine qe te transformojme formen fizike pa e shtremberuar formen shpirterore.Ne jemi te afte qe te marim shume forma.Fuqite tona jane me te medha se te njerezve prandaj ne jemi nivel me I larte se rraca njerezore.

Ju jetoni me ne apo ne nje bote tjeter?
Ne te dyja.Ne jemi brenda jush dhe jashte jush.E kemi te pamundur te largohemi nga Toka,pasi jemi te mallkuar qe te qendrojme perjet ketu.Por ekziston nje dimesion tjeter ku ne mund te shkojme.

Me trrego me shume?
Dimesioni tjeter eshte si nje shtepi jona ku jemi te lire dhe kemi familjet tona.Gjithcka qe ne deshirojme atje behet realitet.Por jo shume xhinde mund te shkojne atje,sepse shumica e rraces tone eshte e ngecur ne kete dimesion dhe eshte roberuar nga njerezit,te cilet pasi mesuan sekretin e lashte filluan te ndiheshin superior.

Per ke sekret te lashte behet fjale?A ka lidhje kjo me fete?
Edhe po edhe jo.Edhe ka edhe s’ka.Shume kohe me pare,perpara se ne xhindet te vinim ne Toke ekzistonte vetem nje gje qe mund te na kufizonte fuqite dhe mund te na roberonte.Ishte nje fuqi aq e madhe sa ai qe e zoteronte mund te behej “padroni I botes tone”.Edhe kjo i’u dha si dhurate njerezimit.

Nga kush?A eshte kjo fuqia e lashte ende aktive?
Burimi i sakte nuk dihet ende por ne edhe sote po punojme per ta gjetur.Edhe pasi ta gjejme se kush ishte do te hakmerremi.Po,fuqia eshte aktive ende,perndryshe ne nuk do te ishim ketu sonte.Do te ishim larguar.Kete fuqi ose me mire kete sekret te lashte e ruajne disa qenie me te larta se ne edhe ne nuk mund t’ju afrohemi ose perndryshe do te avullojme.

Behet fjale per engjejt?
Po.Vellezerit tane qe nuk u bashkuan kurre me ne,por i qendruan besnik nje besimi te verber.

Si ndahen shtresat ne boten tuaj?
Ne jemi te ndare sipas fuqive qe zoterojme.Kush zoteron me shume fuqi eshte shkalla e pare e keshtu me radhe deri sa arrin ne shkallen e fundit.(Shkalla ne kete rast ne kuptimin figurativ.)

Po kjo eshte e kunderta e sistemit tone?
Pikerishte ketu qendron e gjithe historia.Ne jemi te detyruar qe te jemi e kunderta e rraces njerezore.Nese njerezimi do te fuqizohet ne do te dobesohemi.Nese njerezimi do te dobesohet ne do te fuqizohemi.Nese njerezimi shkaterrohet ne do te jemi te perjetshem,por nese njerezimi vazhdon ekzistencen e tije,jeta jone e ka nje kufi.

A keni ju nje lider?
(Heshtje.) (Zhurma te forta,dhe nuk pergjigjet.)

Cili eshte drejtuesi juaj?Ose si funksionon sistemi juaj komandues(drejtues)?
(Perseri nuk pergjigjet)(Pas pak castesh dhe shume lutjesh e detyroj qe te flase)
Nuk te pergjigjem per pyetjen e pare pasi nuk kam deshire.Por po te pergjigjem per te dyten.
Sistemi yne funksionon si sistemi i perrallave ne librat e shenjte.

Ji me i qarte?(Po mbaronte afati i nates).Per ke perralla e ke fjalen,fol?
(Nderkohe po vereja se po e humbisja kontrrollin dhe e ndjeja qe nuk mund ta mbaja edhe per shume gjate)
Une kaq kam per te te thene.Nese do te dish me shume,duhet qe te me detyrosh te flas.
(Nderkohe nata mbaroi dhe kendezi kendoi per here te pare.Duke mos pasur me kontrroll mbi te ai u largua duke thyer te gjitha qelqurinat e dhomes ku e mbajta te “lidhur”.Keshtu une mora nga Arkazeli te gjithe informacionin qe desha me perjashtim te disa pyetjeve.Per te cilat ai kundershtonte me shume ngulm qe te mos pergjigjej.)

Nderkohe qe une po beja ritualin e mbylljes se portalit djelli lindi,dhe kendezi kendoi per here te trrete.Qe nga ajo dite e kam therritur Arkazelin shume e shume here por ai nuk me eshte pergjigjur,dhe ne vend te tij me erdhi dikush tjeter por kjo eshte nje histori e cila duhet te prese.

Shpresoj qe te gjithe te keni perfituar dicka nga kjo histori,dhe gjithashtu shpresoj qe te kini nje mendim te ri per xhindet dhe boten e tyre.Se fundja ne jetojme ne ta dhe ata ushqehen me ne.

PS: (Gjithashtu e pyeta edhe per Alienet apo per simbolet e sotme dhe ato te te ardhmes,por nuk po e bej publike kete pjese)

<......Eri.........>
Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad
Mbrapsht në krye Shko poshtë
niku magic man

avatar

Numri i postimeve : 27
Pikët : 57
Reputation : 4
Join date : 26/06/2012
Vendodhja : mitrovic

MesazhTitulli: Re: Interviste me nje xhind...   Thu Jul 26, 2012 12:32 pm

a fore po na shitni neve A ose beni nje tem serioze si ksi foresh nuk pin ma uje Evil or Very Mad
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ruhanNumri i postimeve : 3
Pikët : 3
Reputation : 0
Join date : 09/08/2012

MesazhTitulli: Re: Interviste me nje xhind...   Thu Aug 09, 2012 2:35 pm

Hahaha me te vertete fore keso intervistash mund te bej secili, po lini keto hajgare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anubis

avatar

Numri i postimeve : 9
Pikët : -4
Reputation : -17
Join date : 28/06/2012
Mosha : 24

MesazhTitulli: Re: Interviste me nje xhind...   Fri Aug 31, 2012 2:55 am

Po,po.....ashtu eshte....
PSE? Sepse disa nuk besojne dhe duan qe te dalin mbi te verteten.
Me vjen keq per ju por kjo histori qendron.
Me falni por ky eshte realiteti!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
luce

avatar

Numri i postimeve : 2
Pikët : 2
Reputation : 0
Join date : 21/12/2012
Mosha : 28
Vendodhja : TIRAN

MesazhTitulli: Re: Interviste me nje xhind...   Thu Dec 27, 2012 12:03 am

UAU PO SI E KAPE?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anubis

avatar

Numri i postimeve : 9
Pikët : -4
Reputation : -17
Join date : 28/06/2012
Mosha : 24

MesazhTitulli: Re: Interviste me nje xhind...   Sat Dec 29, 2012 9:48 pm

Me shume veshtiresi.....
Por ja vlejti ama. Laughing
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Katilja

avatar

Numri i postimeve : 52
Pikët : 83
Reputation : 23
Join date : 17/07/2013
Mosha : 23
Vendodhja : Ne Zemren e tij

MesazhTitulli: Re: Interviste me nje xhind...   Wed Jul 17, 2013 6:40 pm

e vertet pa e vertet un i adhuroj kesi temash
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Katilja

avatar

Numri i postimeve : 52
Pikët : 83
Reputation : 23
Join date : 17/07/2013
Mosha : 23
Vendodhja : Ne Zemren e tij

MesazhTitulli: Re: Interviste me nje xhind...   Wed Jul 17, 2013 6:50 pm

ndash tjet e vertet ndash mos mu mpelqeu tej mase
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: Re: Interviste me nje xhind...   Tue Jul 30, 2013 9:58 pm

Katilja shkruajti:
e vertet pa e vertet un i adhuroj kesi temash

Pikerisht per kete edhe je e mireseardhur e nderuar, por do te ishte mire per te gjithe, qe edhe ti, po qe se ke njohuri ne keto lami, te na sjellesh aq sa ke mundesi literatur, qe te mesojme edhe ne te tjeret gjera qe nuk i kemi ditur..

=Ne duhet qe te japim dhe te marrim dituri sa me shume qe mundemi= kjo eshte me e mira per ne.

Shendet
Gon!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Interviste me nje xhind...   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Interviste me nje xhind...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Interviste/ Iliriana Sulkuqi: Si lashë pianon, për “ëndrrën në sirtar”, Shkollën e Bashkuar/nga Albert ZHOLI
» Ekskluzive: Intervistë me këngëtaren e talentuar Greta Koçi
» Dilaver Goxhaj:NATO-ja e vetme nuk mund ta clironte Kosoven! A. Kurti Opozitari I vetem ne Kosove,Interviste,nga Raimonda Moisiu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 ::  E N T I T E T E-
Kërce tek: