PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Drite misterioze qe del nga maja e piramides

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: Drite misterioze qe del nga maja e piramides   Thu Jul 19, 2012 7:55 pm

Tufe drite misterioze qe del nga maja e piramides ne Bosnje dhe shkon drejt qiellit


Para pak kohesh ajo qe terhoqi vemendjen e shume njerezve ishte zbulimi i piramidave qe ndodheshin ne Bosnje.

Tani serish, nje prej ketyre piramidave, ajo me e famshmja, Piramida e Diellit eshte ne qender te vemendjes.

Kesaj here ajo qe e ka vene prape ne qender te vemendjes kete piramide, eshte nje rreze apo tufe drite e cuditshme drite qe dukej sikur dilte nga maja e piramides dhe shkonte ne qiell, osene te kundert, sikur vinte nga qielli dhe tek maja e piramides,.

Nje ekip fizikantesh jane duke u mare me studimin e ketij fenomeni. Ishin ara qe e dalluan rrezen e energjise apo te drites qe dilte nga maja e Piramides se Diellit ne Bosnje.

Nga studimet qe i jane bere, ka rezultuar qe tufa e drites ka nje rreze prej 4.5 metrash dhe nje frekuence prej 28 kHz.

Tufa e drites eshte e vazhdueshme dhe shkencetaret kane zbuluar qe forca dhe energjia e saj rritet nderkohe qe largohet nga piramida per ne qiell.

Prandaj duke marre parasysh kete ka nga ata qe kane hedhur hipotezen qe tufa e drites vjen qe nga qielli per tek piramida dhe jo nga piramid te shkoje per ne qiell.

Ky fenomen i cuditshem qe u permend me siper duket se eshte ne kundershti me ligjet e njohura te fizikes dhe te teknologjise.

Dhe ne fakt kjo eshte prova e pare e teknologjise 'non-herzian' ne te gjithe planetin.

Duket se ndertuesit e piramides kane krijuar shume kohe mepare nje makineri me nje levizje te perhershme dhe te panderprere dhe kjo 'makineri energjie' eshte ende duke punuar. Megjithate kjo eshte vetem nje hipoteze tjeter.

Nje labirinthin e nendheshem jane zbuluar tre dhoma dhe nje liqen i vogel blu. Ekzaminimi i energjise tregon se niveli i ionizimit eshte 43 here me i larte se sa perqendimi mesatar jashte, gje qe i ben keto dhoma te nendheshme 'dhoma sherimi'.

Studime dhe zbulime te mevonshme elektromagnetike konfirmuan qe nivelet e rrezatimit negativ nepermjet rrjetit Hartman, Curry dhe Schneider jane te barabarta me zero neper tunele.

Nukkishte rrezatim teknik (nga linja energjie dhe/apo teknologji te tjera) ne tunel dhe asnje radioaktivitet kozmik. Skulpturat e qeramikes jane te pozicionuara mbi burimet nentokesore te ujit dhe energjia negative kthehet ne pozitive.

Bosnja eshte e mbushur me mrekulli ne fushen arkeologjike.

Megjithate ky rast i Piramides se Diellit nuk eshte i vetmi.

Nje ngjarje e ngjashme ka ndodhur ne vitin 2009. Ne date 24 qershor 2009 nje tufe drite eshte fotografuar mbi piramiden ChiChen Itza (ne gadishullin Yucatan ne Meksike).

Deshmitaret qe bene fotografine, nuk kishin vene re asgje ne vendin e ngjarjes, pran nuk kishin pare asgje deri sa e pane neper foto.

Nje ngjarje e ngjashmeka ndodhur edhe ne vitin 2000 ne Piramiden e Henes ne Teotihuacan.

Nje pergjigje apo nje shpjegim i qarte dhe bindes ne lidhje me kete fenomen nuk eshte arritur akoma.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
niku magic man

avatar

Numri i postimeve : 27
Pikët : 57
Reputation : 4
Join date : 26/06/2012
Vendodhja : mitrovic

MesazhTitulli: Re: Drite misterioze qe del nga maja e piramides   Fri Jul 20, 2012 7:38 am

qenka nje enigm vertet shum e bukur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
NikolinoNumri i postimeve : 54
Pikët : 285
Reputation : 21
Join date : 26/02/2012

MesazhTitulli: Re: Drite misterioze qe del nga maja e piramides   Sat Jul 21, 2012 7:41 am

Kjo tregon se Dielli eshte i vetmi zot per ne njerezit e tokes, kot nuk eshte ndertuar piramida e tij, kot nuk eshte adhuruar Dielli si zot per mijera vjet nga pothuajse te gjithe popujt e botes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
niku magic man

avatar

Numri i postimeve : 27
Pikët : 57
Reputation : 4
Join date : 26/06/2012
Vendodhja : mitrovic

MesazhTitulli: Re: Drite misterioze qe del nga maja e piramides   Thu Jul 26, 2012 4:47 am

nejse mos me kan zoti as dielli nuk ish kan
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Drite misterioze qe del nga maja e piramides   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Drite misterioze qe del nga maja e piramides
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE :: -
Kërce tek: