PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rothschilds.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Rothschilds.    Tue Jul 10, 2012 3:01 am

Rothschilds.Gjate shkrimit per Illuminatin shpesh eshte permendur emri Rothschilds dhe lidhja qe kane me rrjetin e shoqerive sekrete ne bote. Kam permendur shpesh dhe faktin qe Illuminatit ne origjinen e tyre kane qene jezuite dhe si te tille kane botkuptim te vecante ne lidhje me marrdheniet me cifutet por ne rastin e Rothschilds eshte ndryshe. Ndonese kjo familje eshte me origjine cifute, vetem origjina eshte e tille dhe ata ne vetvehte skane asgje cifute, madje jane nga te paret qe kane shfrytezuar cifutet dhe pasurite e tyre. Nga shume studiues kjo familje konsiderohet si berthama e Illuminatit dhe jane gjigande financiare te tille qe me levizjet e tyre mund te shkaktojne termete ne kuptimin e plote te fjales ne fushen e finances ne bote. Per te dhene nje paraqitje me te detajuar te kesaj familje po i referohem nje studiuesi kanadez te quajtur David Livingston i cili prej kohesh eshte "mbas gjurmeve" te Rothschilds, Illuminatit, Freemasonry dhe gjithe "rrjetes se merimanges" qe
perbehet sot ne bote nga shoqerite sekrete.

Jacob Rothschild, aktualisht drejtuesi i dinastise Rothschild eshte martuar me nje pjestare te familjes Sinclair duke u shkrire ne nje aleance te rendesishme midis familjes kryesore te Illuminatit dhe pasardhesit te supozuar te familjes Grail.

Sic eshte popullarizuar kohet e fundit ne Dan Brown ne librin e tij Kodi i DaVincit ose dhe perpara tij ne librin Gjaku i Shenjte, Grail i Shenjte (Holy Blood, Holy Grail) Stuartet e Skocise supozohet se jane pasardhes te Mbretit Artur dhe Jezu Krishtit. Keto familje natyrisht qe nuk jane pasardhes te Jezuit. Ideja eshte absurde.

Por ato jane te lidhura me Grailin e Shenjte dhe nuk jane Kristiane por Kabbaliste.

Ne realitet, ata, si te gjithe ata aristokrate me prejardhje gjaku te tille qe perbejne berthamen e Illuminatit, jane pasardhes te Guillaume de Gellone te shekullit te 8-te eres sone. Babai i Guillaume ishte Rabbi Makhir, njeri nga te merguarit qe drejtoi cifutet ne Bagdad dhe qe u dergua ne Perendim mbas nje mosmarrveshje qe pati me mekembesin e tij. Ne France ai mori emrin Theodoric, u martua me Alden, tezen e Charlemagne dhe u caktua si "Mbreti i Cifuteve" ne rajonin e Langedokut, kryeqyteti i te cilit ishte qyteti i Narbones.

Me pas Narbona u be zemra e kabbalizmit mesjetar. Kabbalistet e Narbones duket se jane ata qe shkaktuan fillimin e Kryqezatave me qellimin e vetem qe te merrnin tekstet e shenjta te varrosura aty por qe ishte e pamundur te futeshin ne dore per shkak te dominimit Roman fillimisht dhe me pas atij Mysliman. Kur Jeruzalemi u pushtua, nje urdher kaloresisht kabbalist te njohur me emrin Templars ose Kaloresit e Tempullit (Knight Templars), kryen germime dhe zbuluan tekstin e Sepher ha Bahir i cili ringjalli traditen e humbur te
misticizmit dhe u be fillesa e revolucionit kultural te Kabbalizmit mesjetar.

Nje tjeter aspekt i penetrimit te ketyre ideve Kabbaliste ishte dhe herezia e Katareve. Kryeqendra e Katareve ishte ne rajonin e Tuluzes, bastioni i trashigimtareve te Guillaume, te njohur gjithashtu si familja e Guilhemids,
shume prej te cileve ishin mbrojtes te flakte te herezise. Ndonese Kataret jane idealizuar nga nje numer i madh propaganduesish Illuminati si viktima te pafajshme te persekutimeve te Kishes, ne fakt Kataret refuzuan Zotin dhe Biblen duke e zevendesuar ate me Luciferin dhe praktikimin e magjise. Kane qene Kataret ata qe influencuan aspektin heretik te Templareve dhe per kete arsye Urdheri u shpernda ne vitin 1307.


Qe nga fundi i shekullit te 18, Illuminatit u vune nen lidershipin e familjes Rothschild. Themeluesi i dinastise, Mayer Amchel Rothschild, urdheroi djemte e tij te martoheshin vetem me kusherinjte e pare, duke vazhduar me kujdes traditen e martesave brenda familjes te aplikuar me pare nga paret e tij.
Sidoqofte perjashtimi i pare ishte Hannah, vajza e djalit te Amschel Mayer, i mirenjohuri Nathan Mayer Rothschild i cili u martua me Rt. Hon. Henry Fitzroy, nje pasardhes direkt i Charles II Stuart Mbreti i Anglise, babai i James II.

Shume kohe me pas, pra me afer me kohen tone eshte ster-ster-ster-nipi i Nathan Mayer, Nathaniel Charles Jacob Rothschild, i katerti baron Rothschild qe u martua me Mary Serena Dunn. Mamaja e Mary Serenas ishte Lady Mary Sybil St. Clair-Erskine e cila ishte bija e James Francis Harry St. Clair-Erskine, Konti i Peste i Rosslyn.

Jacob Rothschild eshte kreu aktual i familjes Rothschild ne UK pasi trashegoi qenien baron i katert nga babai i tij, Viktor, nje zoologjist i njohur dhe nganjehere dhe agjent i MI5 (nje nga seksionet e sherbimit sekret Britanik) dhe mik i agjenteve te KGB Anthony Blunt dhe Guy Burgess. Jacob dha doreheqjen nga banka e familjes se tij NM Rothschilds ne vitin 1980, drejtuar nga kusherira e tij Evelyn dhe filloi RIT Capital Partners.
Ai eshte kryetari i Yad Hanadiv, fondacioni Rothschild i cili ndertoi dhe dhuroi ndertesat qeveritare Knesset dhe Gjyqin Suprem te Izraelit dhe kryeson Jewish Policy Research, dedikuar promovimit te ceshtjeve qe i perkasin cifute ne mbare boten.

Ndertesat Knesset dhe ajo e Gjyqit Suprem te Izraelit jane te mbushur me simbole masonike dhe ate te piramides se Syrit Qe Shikon Cdo Gje te Illuminatit.Jacob Rothschild ka qene nje mik i ngushte personal i princeshes Diana dhe mban lidhje te forta miqesore dhe biznesi me Henry Kissinger. Ai njeh mire Rupert Murdoch pasi kane qene shoke qe nga koha kur pronari i
gazetes Australiane erdhi per here te pare ne UK ne vitet 1960. Shtepia e tij e pushimit ne nje vend turistik ka qene nje vend ku rregullisht jane kryer vizita nga kryetare shtetesh perfshi presidentit Ronald Reagan dhe Bill Clinton. Margaret Thatcher ka pritur presidentin e Frances Francois Mitterrand aty ne samitin e vitit 1990.
Rothschild organizoi konferencen e Tryezes se Rrumbullaket Ekonomike Europiane ne vitin 2002 ne te cilen moren pjese figura te tilla si James Wolfensohn, presidenti i Bankes Boterore, Nicky Oppenheimer, Warren Buffet dhe Arnold Schwarzenegger.

_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rothschilds.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE ::  K O N S P I R A C I O N-
Kërce tek: