PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 72 engjujt e Zotit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: 72 engjujt e Zotit   Wed Feb 29, 2012 1:13 am

72 engjujt e Zotit

sipas traditës KabbaleAta janë ndarë në 9 grupe ( Arkanxhelët, Engjuj, Serafimë, Kerubinë, Froni, Dominimi, Pushteti, Virtytet, Principatat ) secili korrespondon me sferën e pemës së jetës.

Këto engjuj janë të animuar nga forca hyjnore dhe se mund të përfitojmë nga ndikimi i tyre në qoftë se bëjmë lutje ndaj tyre.

ARKANXHELËT

NEMAMIAH
YEIALEL
HARAEL
MITZRAEL
UMABEL
IAHHEL
ANAUEL
MEHIEL

ENGJUJT

DAMABIAH
MANAKEL
EYAEL
HABUHIAH
ROCHEL
JABAMIAH
HAIAIEL
MUMIAH

SERAFIMËT

VEHUIAH
JELIEL
SITAEL
ELEMIAH
MAHASIAH
LELAHEL
ACHAIAH
CAHETEL

KERUBINËT

HAZIEL
ALADIAH
LAUVIAH
HAHAIAH
IEZALEL
MEBAHEL
HARIEL
HEKAMIAH

FRONI

LAUVIAH
CALIEL
LEUVIAH
PAHALIAH
NELCHAEL
YEIAYEL
MELAHEL
HAHEUIAH

DOMINIMI

NITHAIAH
HAAIAH
YERATEL
SEHEIAH
REIYEL
OMAEL
LECABEL
VASARIAH

PUSHTETI

YEHUIAH
LEHAHIAH
CHAVAQUIAH
MENADEL
ANIEL
HAAMIAH
REHAEL
IEIAZEL

VIRTYTET

HAHAHEL
MIKAEL
VEULIAH
YELAIAH
SEHALIAH
ARIEL
ASALIAH
MIHAEL

PRINCIPATAT

VEHUEL
DANIEL
HAHASIAH
IMAMIAH
NITHAEL
MEBAHIAH
POYEL
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
 
72 engjujt e Zotit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Monda Korca: GAZETA TIRANA OBSERVER:-Kadri Morina, Potreti i nje investitori modest e te suksesshem.-nga Raimonda Moisiu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 ::  E N T I T E T E-
Kërce tek: