PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 origjijna e vertet e magjis

Shko poshtë 
AutoriMesazh
niku magic man

avatar

Numri i postimeve : 27
Pikët : 57
Reputation : 4
Join date : 26/06/2012
Vendodhja : mitrovic

MesazhTitulli: origjijna e vertet e magjis   Tue Jul 03, 2012 6:45 am

si e dim te gjith magjija u zhvillua ne egjiptin e lasht
dolen disa njerz te cilet kishin fuqi mbi natyrore te
cilet mundeshin te zhdukeshin dhe kishin fuqi te
mahnitshme per te sheruar njerz por disa
njerz te tjere te thjest beheshin xheloz per fuqit e tyre
te mrekullushme dhe nga disa njerz u qujaten edhe zoter
keshtu njerzit e thjesht shpiken genjeshtren sikur ishnin magjistar dhe filluan te mashtronin sikur po zhdukeshin vertet dhe zhvilluan
triket me karta pastaj magjistaret e vertet u fshehen nga njerzit sepse
filluan te quheshin djaj deri ne kohen ton qe jan te lire te shfaqin
ate qe din te bejn me se miri magjin por jan edhe gjysme magjistar te cilet bejn magji vetem me karta dhe me mashtrime
nepermjet kesaj kuptojm origjinen e magjis dhe magjin e vertet dhe ate mashtuese-dhe ate ma karta
nga kjo kuptojm qe ata qe kan fuqi te ndryshme mos ti vij turp ti shfaq ato
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
origjijna e vertet e magjis
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: OKULTIZEM :: S P I R I T U A L I T E T ::  S I M B O L I K E :: M A G J I-
Kërce tek: