PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 kuptimi i magjis me karta

Shko poshtë 
AutoriMesazh
niku magic man

avatar

Numri i postimeve : 27
Pikët : 57
Reputation : 4
Join date : 26/06/2012
Vendodhja : mitrovic

MesazhTitulli: kuptimi i magjis me karta   Tue Jun 26, 2012 6:58 am

termi magji nuk esht i vertet me sakt thuhet trike sepse me karta te gjtha jan mashtrime si p.sh kur i marrim dy lloje letrash te zeza dhe te kuqe pastaj e marrim te zezen e vendosim tek te kuqet dhe duket sikur te gjejm met vertet kjo esht kuptimi i magjis me karta
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
kuptimi i magjis me karta
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kujtim Mateli: Dëshnica e Përmetit, e përjetësuar në histori dhe fjalë
» Sabile Keçmezi- Basha: Çështje të përdorimi të nocioneve: ilegale, klandestine dhe e fshehtë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: OKULTIZEM :: S P I R I T U A L I T E T ::  S I M B O L I K E :: M A G J I-
Kërce tek: