PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kthehet për në Diell sfera gjigande (video)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Kthehet për në Diell sfera gjigande (video)   Mon Jun 25, 2012 5:10 am

Kthehet për në Diell sfera gjigande (video)Në 11 mars të këtij viti, shkencëtarët njoftuan për një sferë gjigande misterioze e cila u shkëput nga sipërfaqja e diellit, lajmi u publikua dhe nga alb-observer.com, e më pas kjo sferë u zhduk!

Jo shumë kohë më vonë, po në sipërfaqen e dielli u shfaqë një trekëndësh i madh, i cili befasoi gjithkënd…
Por, tashmë kemi të bëjmë me një tjetër sferë gjigande e cila po rikthehet në sipërfaqen e diellit.
Astronomët nuk kanë mundur ende të japin një shpjegim të hollësishëm për këtë fenomen, pra nëse kemi të bëjmë me të njëjtën sferë e cila braktisi diellin para pak kohësh dhe tashmë ajo po rikthehet në diell, apo kemi të bëjmë me një tjetër sferë misterioze enigmatike!./

Imazhet janë bërë publike nga observatori i NASA-s.


_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kthehet për në Diell sfera gjigande (video)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pranvera, Arbenit: Bëhu burrë dhe kthema Erionin
» Gold Ag reagon me një këngë patriotike pas ndeshjes Serbi - Shqipëri (VIDEO)
» Profeti Muhamed kishte parashikuar ardhjen e ISIS-it (Video)
» Flet Eroll Vitaku: Në emër të komandantëve kam paguar haraç me vite të tëra (Video)
» Gjendje lufte në Kumanovë, 9 policë të plagosur (Foto/Video)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: SHKENCË :: T E K N O LO G J I :: A S T R O N O M I-
Kërce tek: