PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gary Connery; hidhet pa parashute nga lartesi 730 m dhe nuk ka asnje gervishtje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: Gary Connery; hidhet pa parashute nga lartesi 730 m dhe nuk ka asnje gervishtje   Wed Jun 13, 2012 12:07 am

Gary Connery; hidhet pa parashute nga lartesi 730 m dhe nuk ka asnje gervishtje


Qe njerezit cdo dite bejne nga gjerat me te cuditshme kjo eshte e vertete. Madje jane disa prej ketyre gjerave qe po te mos i shihnim me syte tane apo po te mos i mesonim nga burime mjaft te besueshme, do ta kishim shume te veshtire qe t'i mendonim si te verteta.

Nje burre mendohet te jete personi i pare i cili ka bere nje prej ketyre veprimeve te pabesueshme.

Ai eshte hedhur nga nje helikopter pa hapur parashuten dhe eshte ende gjalle. Madje, per ta bere kete lajm edhe me te pabesueshem, ai eshte shendoshe e mire dhe nuk ka pesuar asnje demtim.

Gary Connery, ne moshen 42 vjecare ka perdorur nje kostum me krahe per te bere ujlen e tij fantastike nga nje lartesi habitese prej 2.400ft (730 metra). Hedhja e tij eshte bere me nje helikopter qe fluturonte mbi Oxfordshire.

42 vjecari tha qe ndihej mjaft mire dhe shume i lehtesuar pas uljes se tij ne nje grumbull prej 18.600 kuti kartoni. Ai e kishte te vene nje parashut per hedhjen, por megjithese gjate hedhjes arriti ne nje shpejtesi prej 80mph, parashuten nuk e hapi.

I gjithe fluturimi zgjati me pak se nje minute qe te behej.

Gjate fluturimit, Connery, i cili eshte babai i dy femijeve beri nje renie te lire prej tre sekondash perpara se kostumi i tij "te fillonte te fluturonte".

Ai perdori per uljen e tij nje shirit te gjate kutish kartoni, si nje qilim kutish, duke mbuluar rreth 350ft (100 m) me 45ft (15 m).

Kameramani Mark Sutton gjithashtu u hodh nga helikopteri me nje kostum me krahe, por ai e hapi parashutin e tij para zbritjes ne toke.

Vetem pak minuta pas zbritjes se tij, Connery u shpreh: "Ndihem ne menyre te pabesueshme. Jam i ngazellyer."

"Kam shume vite qe po stervitem dhe po pergatitem per kete je dhe jam vertet shume krenar qe jam i pari ne bote qe e kam arritur kete qe sapo bera."

"Dua te falenderoj te gjithe njerezit e perfshire per suportin e tyre dhe per besimin qe paten tek une pasi kjo ka qene vertete nje perpjekje ekipi."

"Mbremjen e sotme thjesht do te festoj me miqte dhe me familjen time. Ndrsa neser do te filloj te ideoj sfiden time te re te guximshme."

"Nfdihesha shume mire mbas hedhjes. Jam shume i lumtur."

Hedhja ishte planifikuar per ne fillim te prillit por eshte dashur qe te shtyhet deri tani per shkak te motit te keq.

Connery i cili ka punuar neper filma, duke perfshire: Die Another Day, Batman Begins, dhe

The jump had been planned for early April but had to be postponed due to poor weather conditions, Indiana Jones dhe Kingdom of the Crystal Skull, tha qe performimi i ketyre marifeteve ishte "jeta e tij".

Ai ka bere deri tani rreth 800 hedhje me parashute.

Perpara se te bente kete hedhjen e fundit mbreselenese, Connery, kostumi i te cilit ka aftesine e uljs ne menyre te jashtezakonshme te shpejtesise ne renie, tha qe ishte 100% i sigurt qe ai do te ishte i suksesshem ne kete sfide.

Per shume njerez eshte nje mister se si mundi t'i mbijetoje Connery kesaj hedhje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
 
Gary Connery; hidhet pa parashute nga lartesi 730 m dhe nuk ka asnje gervishtje
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Jorgo Telo:ZAGORI E PERMALLUAR (Tekst i kenges qe do hidhet se shpejti ne fb)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE :: -
Kërce tek: