PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Absurde! Vepër satanike në Vatikan, apo mos vallë djalli jeton aty?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Absurde! Vepër satanike në Vatikan, apo mos vallë djalli jeton aty?   Sun Jun 10, 2012 4:15 am

Absurde! Vepër satanike në Vatikan, apo mos vallë djalli jeton aty?

Paul VI Audience Hall, është një ndërtesë në Itali që i përket Vatikanit, i cili e përdor atë për nevojat e Papës në vend të piacës së Shën Petrit.

Por, një nga karakteristikat e veçanta të kësaj salle, është një vepër arti e krijuar prej bakri dhe bronzi, që ka një lartësi prej 20 metrash.

Vepra quhet “Ringjallja” dhe është inaguruar në Vatikan më 28 dhjetor të 1977-ës.
Ndërkohë sipas korrespondentëve të albobserver.com, reagimet për këtë vepër janë të shumta dhe të menjëhershme, kjo pasi çështja në fjalë ka marrë një publikim të madh dhe mediat po e ndjekin atë me ngulm.

A mund të imagjinoni se çfarë mund të ndodhë në këtë sallë natën, kur besimtarët janë në shtëpitë e tyre?

Edhe pse shumë shqetësuese, ju fare mirë mund të gjykoni se ferri nuk mund të jetë shumë më ndryshe se sa kjo vepër arti që e interpreton atë shumë mirë.
Për shumë besimtarë dhe shërbëtorë të fesë katolike, vepra në fjalë nuk ka asnjë lidhje me “Ringjalljen”, përkundrazi ajo interpreton Djallin dhe i jep atij pushtet, e më keq kur para tij, në skenë ulet hierarkia e Vatikanit dhe vetë Papa.

Për shumë specialistë, historianë dhe teologë, vepra në fjalë është një skenë e Papës!
Pasi, sipas tyre Krishti nuk duhej të dilte nga ndonjë vatër zjarri a bombe atomike, apo nga ndonjë mallkim…!

Mos vallë duan të në thonë diçka? Mos vallë duan të përcjellin një mesazh tjetër?

Ndërkohë, sipas Zbulesës, në kapitullin 20 thuhet:
1. Dhe pashë një engjëll tek po zbriste nga qielli, i cili kishte çelësin e humnerës dhe në dorë mbante një zinxhir të madh.
2. Diçka e zuri Dragoin, gjarpinjtë e parë, që është djalli dhe satanai dhe e lidhi për 1.000 vjet.
3. Dhe e hodhi në humnerë, e mbylli aty dhe e vulosi nga sipër që të mos sillet vërdallë e të mos mashtrojëi më popujt, deri kur të plotësohen 1.000 vjet dhe pas kësaj kohe duhet të zgjidhet për pak.
7. Dhe kur të plotësohen 1.000 vjet, Shejtani do të lirohet nga burgimi.
8. Do dalë e të mashtrojë popujt e botës, të cilët gjenden të shpërndarë në katër cepat e saj, do marrë Gogun e Magogun, që t’i mbledhë ata për luftë, e numri i të cilëve është aq i madh sa ç’është rëra e detit./


_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Absurde! Vepër satanike në Vatikan, apo mos vallë djalli jeton aty?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vullnet Mato: DËSHIRË ABSURDE
» Shokët e Atjon Zhitit nuk mund të besojnë se ai nuk jeton më (FOTO)
» Qerim Pllana:Një vepër e cila përjetësishtë jeton përjetësinë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE :: -
Kërce tek: