PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Të gjithë qytetarët amerikanë duhet të pranojnë implantimin e microchip-ve në trupin e tyre

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Të gjithë qytetarët amerikanë duhet të pranojnë implantimin e microchip-ve në trupin e tyre   Sun Jun 10, 2012 2:14 am

Të gjithë qytetarët amerikanë duhet të pranojnë implantimin e microchip-ve në trupin e tyreSapo u miratua në Kongresin Amerikanë projektligji i Kujdesit Shëndetësorë, më saktë të H.R. 3200.
Ky projektligj përfshinë dhe instalimin në trupin e çdo qytetari amerikanë të një microchip-i!

Projekti dhe plani i instalimit të microchip-ve si dhe aprovimi i tij në rrugë ligjore, kishin nisur që në dhjetorin të 2004-ës.
Pra, u desh shumë punë, shumë diplomaci në shpëlarjen e trurit që sot, të arrijmë në këtë pik, që tashmë të përbëjë një ligj të miratuar nga vetë Kongresi Amerikanë.

Teksti i Autoritetit të Administrimit të Ushqimit dhe Farmaceutikës/Dograve (Food and Drug Administration), që daton më 10/12/2004, quhet Arshivë Specifike e Udhëzimeve të Rendit, B: Implantim Sistemi të Transmetimit të Frekuencave për Identifikimin e Pacientëve dhe për informimin e Autoriteteve të Shëndetësisë (Class II Special Guidance Document: Implantable Radiofrequency Transponder System for Patient Identification and Health Information).

Ky dokument 10 faqësh ekziston dhe sot i publikuar në sajtin zyrtarë të Autoritetit të Ushqimit dhe Farmaceutikës të Amerikës.
Dokumenti në fjalë, nuk ishte aprovuar ligjërisht, por ai shtronte bazën për projektligjin e tanishëm dhe ofron platformën për implantimin e “sigurt” të microchip-ve tek pacientët, sipas parimeve bazë të parashikuara nga Autoritetet e Shëndetit Publik në Amerikë!

Mesa duket, ky projektligj parashtron dhe u hap rrugën kërkesave bazë të rendit të Ri Botërorë.
Në faqen 1001 të këtij projektligji gjejmë nëntitullin G –Arshiva Kombëtare e Pajisjeve Mjekësore (“Subtitle C – National Medical Device Registry), që referon si më poshtë: “Ministria e Shëndetësisë do të krijojë një Arshivë Kombëtare të Pajisjeve Mjekësore, me qëllim që të lehtësohen procedurat e analizave dhe të sigurisë të anës së tregtimit të tij, si dhe të rezultateve të gjitha të dhënave të çdo pajisjeje… e cila ishte përdoro më parë në trupin e një pacienti…”

Me pak fjalë, sipas projektligjit të ri, të gjithë qytetarët amerikanë që do të mbartin një mikroprocesor të tillë, nën arsyetimin e Kujdesit Shëndetësor, duhet të regjistrohen në Ministri. Ministria përcaktohet si Ministria e Shëndetësisë dhe Shërbimeve ndaj Qytetarin.

Dita e fillimit të arshivimit i të dhënave të qytetarit (pra, profilizimi në dosje i çdo individi) përfshihet në faqen 1006 të projektligjit, pra 36 muaj pasi projektligji për shëndetësinë të behet ligj për shtetin amerikanë.

Kështu, nën rregullimin e projektligjit për Kujdesin e Shëndetit, që sapo u miratua nga Kongresi Amerikanë, procesi i instalimit të mikroprocesorëve për qytetarët amerikanë duhet të filloj në 2013-ën./


_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Të gjithë qytetarët amerikanë duhet të pranojnë implantimin e microchip-ve në trupin e tyre
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» LEXOJE .. Patjetër duhet të lexohet,dhe patjetër duhet të shpërndahet-Ataku në zemër
» Mentor Thaqi:NË PËRKUJTIM TË MASAKRËS SË BELEGUT TË DEÇANIT DHE GJITHË MASAKRAVE NË ATDHEUN TIM,NDERIM!!!
» Arbana Xharra:“Bac u kry”, të gjithë po ikin
» Fotaq Andrea: Ne duhet të flasim me gjuhën e shqiptarizmës e të kulturës sonë të lashtë
» Një pyetje nga Ilir Dardani: A është Gjergj Kastrioti Hero i të gjithë Shqiptarëve? (I)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE ::  K O N S P I R A C I O N-
Kërce tek: