PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dy ministra të vdekur si pasojë e rrëzimit të helikopterit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 29
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Dy ministra të vdekur si pasojë e rrëzimit të helikopterit   Sun Jun 10, 2012 2:13 am

Dy ministra të vdekur si pasojë e rrëzimit të helikopterit

Vdekje tragjike gjetën dy ministra në Kenia.

Dy ministra dhe katër persona të tjerë mbeten të vrarë si pasojë e rrëzimit të helikopterit me të cilin ata po fluturonin.
Ministri i Brendshëm i Kenias, George Saitoti, mbeti i vdekur si pasoj e rrëzimit të helikopterit në një pyll pranë qytetit Nairobi, deklaroi deputetja she ish-mistria Martha Karoua.

Pak më parë, televizionet e vendit kishin transmetuar se ministri si dhe zëvendësministri Orua Ozonete, humbën jetën si dhe kryeministri i vendit Riley Odinga, është njoftuar për incidentin e rëndë.

Të dy ministrat si dhe katër peronat e tjetër të cilët mbetën të vrarë si pasojë e aksidentit, ndodheshin në helikopterin policisë, i cili për arsye ende të panjohura mori zjarr sapo u ngrit nga pista./Vdekje tragjike gjetën dy ministra në Kenia. Dy ministra dhe katër persona të tjerë mbeten të vrarë si pasojë e rrëzimit të helikopterit me të cilin ata po fluturonin. Ministri i Brendshëm i Kenias, George Saitoti, mbeti i vdekur si pasoj e rrëzimit të helikopterit në një pyll pranë qytetit Nairobi, deklaroi deputetja she ish-mistria Martha Karoua. Pak më parë, televizionet e vendit kishin transmetuar se ministri si dhe zëvendësministri Orua Ozonete, humbën jetën si dhe kryeministri i vendit Riley Odinga, është njoftuar për incidentin e rëndë. Të dy ministrat si dhe katër peronat e tjetër të cilët mbetën të vrarë si pasojë e aksidentit, ndodheshin në helikopterin policisë, i cili për arsye ende të panjohura mori zjarr sapo u ngrit nga pista./
_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dy ministra të vdekur si pasojë e rrëzimit të helikopterit
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xhevat Rexhaj: S'mund të pajtohem se ka vdekur Ibrahim Rugova
» Njoftime për të pame dhe përkujtime
» Milazim Kadriu: Poezi për dëshmorët e kombit (III)
» Qamil Zekolli:Dikush lind ditë për ditë , dikush edhe i vdekur jeton
» Tragjedia - si pasojë e një politike të kufizuar për refugjatët

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE :: -
Kërce tek: