PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Astronomët në dilemë! Një tjetër objekt i paidentifikuar në Diell, qëllon apo lëshon rrezatim?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Astronomët në dilemë! Një tjetër objekt i paidentifikuar në Diell, qëllon apo lëshon rrezatim?    Tue Jun 05, 2012 12:54 am

Astronomët në dilemë! Një tjetër objekt i paidentifikuar në Diell, qëllon apo lëshon rrezatim?

Astronomët në dilemë! Një tjetër objekt i paidentifikuar në Diell, qëllon apo lëshon rrezatim?

Mendoni se NASA na tregon gjithçka?
Sigurisht që jo!

3 qershor, 2012. Një tjetër fenomen misterioz, ndodhi në Diell, ku një objekt i paidentifikuar, që u “peshkua” nga SOHO, duket qartë se ai ose qëlloi një objekt tjetër, ose lëshoi/emetoi një shtëllungë të madhe rrezatimi!
Objekti i ngjan një hieroglifi të lashtë si një vepër “arti me krahë”.

3 qershor, 2012. Edhe një tjetër objekt i diktuar nga observatori SOHO, shqetëson astronomët. Por këtë herë objekti shfaqet të ketë krahë dhe se është i njëjti objekt, por i filmuar nga një këndvështrim tjetër. Çfarëdo që të jenë këto dy objekte, që të dy duken se kanë të njëjtin objektiv dhe se kanë një rrezatim të lehtë, që ose thithet nga to, ose emetohet prej tyre. Kohët e fundit aktivitetet normale dhe anormale në diell janë kthyer në qendër të vëmendjes./albobserver.com/

Për më tepër ndiqni dy videot e SOHO-s:

_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Astronomët në dilemë! Një tjetër objekt i paidentifikuar në Diell, qëllon apo lëshon rrezatim?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pirro Çako: Ju rrëfej 25 vitet me Invën, nuk ia fal lidhjen e shpejtë me një burrë tjetër
» Monda Korca: Dua DIELL.....diell DUA!-poezi -nga Raimonda Moisiu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: SHKENCË :: T E K N O LO G J I :: A S T R O N O M I-
Kërce tek: