PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vendi më i kthjellët në planet dhe… observatorët e tij!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Vendi më i kthjellët në planet dhe… observatorët e tij!   Thu May 31, 2012 12:36 am

Vendi më i kthjellët në planet dhe… observatorët e tij!


Vendi më i kthjellët në planet dhe… observatorët e tij!

Svalbard është një ishull në Norvegji, i cili ndodhet midis polit të veriut dhe Grinlandës…
e veçanta në këtë ishull është se ai ka atmosferën më të kthjellët në planetin tonë, gjë kjo që e bënë të veçantë dhe vendin më të përshtatshëm për instalimin e observatorëve për vëzhgime astronomike.

Christian Houge, fotografoi këtë ishull shkencor tejet të bardhë, me pamje të cilat të magjepsin për nga bukuria dhe kthjelltësia e tyre./


_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vendi më i kthjellët në planet dhe… observatorët e tij!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: SHKENCË :: T E K N O LO G J I :: A S T R O N O M I-
Kërce tek: