PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sindroma e nderhyrjes ne pajisjet elektronike me ane te subkoshiences

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: Sindroma e nderhyrjes ne pajisjet elektronike me ane te subkoshiences   Tue May 29, 2012 10:57 pm

Sindroma e nderhyrjes ne pajisjet elektronike me ane te subkoshiences


Njerezit jane te ndryshem dhe kane aftesi te ndryshme qe arrijne t'i kontrollojne ose jo.

Disa njerez kane aftesi qe per nje kohe te gjate i kane intriguar njerezit dhe akoma sot e kesaj dite kane ngelur nje mister.

Nje karakteristike e vecante e disa njerezve eshte ajo qe do te pershkruhet me poshte.

A e keni vene re ndonjehere qe ne cdo rast qe nje person eshte prane pajisjeve elektronike ato duket sikur prishen fare apo fillojne te mos punojne ashtu si duhet? Apo ndoshta ju mund ta keni patur kete problem edhe vete me pajisjet elektronike.

Mund te keni pare qe edhe dritat e rruges duket sikur nuk funksionojne ashtu si duhet kur nje person i vecante eshte prane tyre, vecanerisht kur ky person eshte duke dhene shume energji psikike.

Pse ndodh kjo? Ky fenomen eshte quajtur Interference tek Dritat e Rruges (SLI - Street Light Interference)

Dritat e rruges, televizoret, kompiuteret, celularet, oret, etj, duket se kane probleme sa here nje person me sindromen SLI ndodhet prane tyre.

Duket se kjo eshte ndonje lloj nderhyrje elektromagnetike qe jep subkoshienca e tyre. Dhe duket se personat qe e kane kete aftesi nuk arijne qe ta kontrollojne ate.

Ata nuk jane si Carrie White e vila mund te shkaterroje gjithcka ne rrugen e saj vetem me ane te telepatise.

Interferenca ne dritat e rruges dhe nderhyrja ne pajisjet elektronike duket se eshte dicka e shkaktuar nga subkoshienca e nje personi te caktuar te cilen ai nuk eshte ne gjendje ta kontrolloje.

Studime shkencore nuk jane bere akoma ne lidhje me kete fenomen, por ndoshta shume shpejt ne te ardhmen ky fnomen do te mare vemendjen qe i takon.

Deri sa eshte nje dicka qe nuk mund te shkaktohet me qellim, zakonisht ndodh en menyre sporadike. Keta njerez nuk mund te kontrollojne se ne cilin moment do te bejne nje nderhyrje tek dritat ne rruge apo pajisjt elektronike.

Megjithate gjithmone e me shume raportime po behen. SLI afekton burrat dhe grate te te gjitha moshave. Per pjesen me te madhe, duket se ata krijojne nderhyrje psikike kur ata kane brenda tyre shume energji psikike.

Kjo mund te ndodhe kur ata jane jashtezakonisht te nervozuar apo te stresuar, por edhe kur jane shume te lumtur.

Gjate momenteve te emocioneve shume te forta, keto njerez jane me te predispozuar per te bere nderhyrje te tilla. Pajisjet elektronike nuk funksionojne mire apo prishen krejtesisht.

Nderkohe qe shume njerezve kjo mund tu duket dicka shume interesante, ata harrojne qe nje aftesi e tille mund t'i kushtoje shume para atij qe e ka. Mendonoi per te gjithe pajisjet elektronike qe ne perdorim gjate dites dhe sa prej tyre mund te prishen nga nderhyrjet e tilla.

Edhe ju mund te keni kete aftesi nese duket qe keni "fat te keq" me pajisjet elektronike. Ose nese keni qene duke u kthyer nje mbremje ne shtepi dhe ndiheshit shume te lumtur, stresuar apo te nervozuar dhe dukej sikur dritat nuk funksiononin ashtu si duhej kur ju kalonit prane tyre.

Nese keni kete sindrome, ju nuk jeni vetem. Ka shume te tjere qe e kane kete aftesi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
 
Sindroma e nderhyrjes ne pajisjet elektronike me ane te subkoshiences
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE :: -
Kërce tek: