PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Misteri i Djalit te Shiut

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: Misteri i Djalit te Shiut   Tue Feb 28, 2012 10:14 pmMisteri i Djalit te Shiut
Donnie Decker
Ne vitin 1983 Donnie Decker fitoi titullin si Djali i Shiut. Ai ishte per vizite ne shtepine e miqve te tij Jennie dhe Bob Keefer kur hyri ne nje si tip gjendje transi.

Mbas kesaj, filloi te kullonte uje nga tavani dhe nje lloj mjegulle u shfaq ne dhome.

Per shkak se Jennie dhe Bob nuk ia kishin sapak idene se cfare e shkaktonte ujin qe rridhte, ata therriten pronarin e shtepise i cili ngeli pa fjale kur pa se cfare po ndodhte pasi nuk kishte asnje arsye llogjike pse mund te ndodhte nje fenomen i tille.

Pa ditur se cfare duhet te benin apo se cfare e shkaktonte kete problem, miqte e Donnie-t therriten policine. Oficeret e policis, Wolpert dhe Bawan arriten ne vendngjarje dhe edhe ata mbeten pa fjale nga gjendja e krijuar. Me pas i telefonuan shefit te tyre i cili pasi arriti ne shtepi u nervozua dhe u urdheroi atyre te mos flisnin me kurre me asnjeri per cfare kishte ndodhur aty. Mbasi u largua, vete shefi i policise mohoi qe ne ate shtepi ate nate te kishte ndodhur gje.

Nje here tjeter Donnie ishte ne restorant me disa miqte e tij, kur paprtur mbi kokat e tyre nite bjere shi. Pronari i lokalit e perzuri Donnie-n nga lokali duke bertitur qe ai ishte i poseduar nga demonet dhe qe duhet te bente nje ekzorcizem.

Me pas Donnie u kthye ne shtepine e miqve te tij kur njeri prej tyre i zemeruar ishte duke e fajesuar Donnie-n per gjithcka qe kishte ndodhur. Miqte ishin duke e akuzuar Donnie-n kur trupi i tij filloi te ngrihej nga toka dhe me pas u leshua neper kuzhine ku ra pa ndienja. Oficeret e policise u telefonuan serish.

Ata mberriten ne shtepi se bashku me nje oficer tjeter te quajtur John Rundle.

Ishte pikerisht ky i fundit qe ngulte kembe qe te mesonte nese Decker kishte vertet demone dhe te zbulonte se kush ishte ne fakt e verteta qe fshihej pas ketyre gjerave te cuditshme qe ndodhnin per shkak te Donney-t.

Ruddle vuri nje cante mbi koken e Donnie-t dhe vuri gjera ne duart e tij nderkohe qe ata qendronin prapa tij. Ai e beri kete per te pare nese do te kishte nga ana e Donnie-t ndonje reagim ndaj cdo sendi qe ai i vinte ne dore.

http://www.unsolved-mystery.com/1039/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
 
Misteri i Djalit te Shiut
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Abuzim i rëndë në familje, vjehrri përdhunon nusen e djalit
» Selim Hasanaj: Të dihet e vërteta, historia e dy familjeve
» Nedim Vlora: Varri i djalit të Ismail Qemalit nuk është gjetur akoma

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: P A R A P S I K O L O G J I-
Kërce tek: