PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lozha Masonike Shqiptare mer njohje ndërkombëtare

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Lozha Masonike Shqiptare mer njohje ndërkombëtare   Mon May 14, 2012 11:11 pm


Lozha Masonike Shqiptare mer njohje ndërkombëtare


Me poshte gjendet raporti i shkruar nga nje gazete mbi eventin e mbajtur ne Sh.B.A nga Komisioni i Njohjeve Nderkombetare:

“Atlanta 24 Shkurt 2012

Lozha Masonike Shqiptare i ka te gjitha kushtet per tu shnderruar ne nderkombetare.

Kjo u vendos nga Komisioni i Njohjeve Nderkombetare, gjate konferences te ‘Grand Masters’ ne Ameriken e Veriut. Orienti i Madh i Italise gjithmone ka qene perkrah vellezerve ne Shqiperi.

Vetem pak vite me pare dukej si nje ender, ngritja e shtyllave ne Token e Shqiponjave. Ajo eshte tani nje realitet ne zemer te Vllazerise Universale. Gjate punimeve te Konferences se “Grand Masters” ne Atlanta, kryeqytet i shtetit te Gjeorgjise ne Shtetet e Bashkuara, u mblodh komisioni qe ka per detyre verifikimin dhe pranimin e Lozhave ne mbare boten.

Mjeshtri i Lozhes se Italise, Gustavo Raffi, argumentoi para komisionit kerkesen per njohjen e Lozhes Masonike te Shqiperise, te themeluar nga Lozha Italiane e Masonerise “Grande Oriente” me 14 Tetor 2011.

Kete jave komisioni publikoi raportin duke vendosur se Lozha Masonike Shqiptare i ploteson te gjitha kushtet per te mare njohje nderkombetare.

Vellezerit e Orientit te Madh te Italise - Palazzo Giustiniani, perqafon dhe uron vellain ‘Grande Maestro’ te Shqiperise, Elton Çaçi, dhe gjithe vellezerit e lidhjes masonike ne Shqiperi. Tani me shume te bashkuar per te miren e njerezimit, nje shenje ne boten e ndertuesve te lirise.”


Bota e Konspiracionit (Komplotit) dhe Misterit

_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Lozha Masonike Shqiptare mer njohje ndërkombëtare
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dita ndërkombëtare e Emigracionit
» Anton Quni flet për Gjykatën Speciale: LDK-ja nuk do ta cenojë pozitën ndërkombëtare të Kosovës
» Qendra Ndërkombëtare e Kulturës “Arbnori”: Njoftim për Shtyp
» STOP DISKRIMINIMIT RACIAL TË FËMIJËVE SHQIPTARË NË MAQEDONI! (NË DITËN NDËRKOMBËTARE TË FËMIJËVE )
» Agron Shele:Lidhja Ndërkombëtare e Poetëve, Shkrimtarëve dhe Artistëve“PEGASI”ALBANIA

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE ::  K O N S P I R A C I O N-
Kërce tek: