PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Cifutet dhe Illuminati (Rendi i Ri Boteror)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Cifutet dhe Illuminati (Rendi i Ri Boteror)   Mon May 14, 2012 11:08 pm

Cifutet dhe Illuminati (Rendi i Ri Boteror)Freemasonet, egzistojne, po rolin kryesor e kane cifutet.
Une reklamimin qe u behet freemasoneve sot, e shikoj me teper si veper te cifuteve, ne menyre qe problemi te pergjithesohet dhe te mos perqendrohet e gjithe urrejtja vetem tek cifutet.

"Protokollet e Zionit" eshte dokumenti me i sakt i botuar per cifutet ndonjehere . Ai ne fakt nuk u botua me deshire, por nje kopje ra ne duar te gabuara dhe u botua ne nje gazete.
Ne parathenie shpjegohet se kush e perktheu dhe e dergoi per botim.

Protokollet u botuan ne vitin 1905, po sigurisht qe jane shkruar shume me heret, ndoshta ne shek. 18.

Po te lexosh e vemendje protokollet, shikon se te gjitha ato jane zbatuar me perpikmeri ne sistemin e sotem.

Cifutet vepronin ne menyre konspirative, por duke jetuar mes nesh, kane lene edhe prova.
Ne ato kohe nuk ka patur internet dhe telefona. Lidhjet i mbanin me letra qe shperndaheshin me korriere, planet beheshin me libra, organizoheshin neper mbledhje. Dhe disa dokumenta te tyre kane rene ne duar te gabuara.

99% te informaciont konspirativ qe gjejm ne internet eshte thjesht dizinformim,
ke 10000 veta qe flasin per "te keqet" me 1000 teori te ndryshme dhe kontradiktore, me te vetmen arsye per te krijuar konfuzion total.

Duhet te dim ku te lexojm dhe cfare te lexojm. Ka edhe site cifutesh qe tregojne histori fantastike dhe te pabesueshme, ne menyre qe t'i ngaterrojne njerezit dhe te mendojne se jane thashetheme.

Historia e ILLUMINATIT

1773 - Mayer Amschel Rothchild (hebre) mbledh 12 shoke te tij te pasur hebrej dhe vendosin se nese bashkojne forcat ata mund te qeverisin boten. Ky takim u mbajt ne Frankfurt, Gjermani.
Rothchild gjithashtu informoi shoket se kishte gjetur kandidatin perfekt qe te drejtonte kete plan, nje njeri me intelektin e duhur qe quhej Adam Weishaupt (hebre)

1 Maj 1776 - Adam Weishaupt (me pseudonimin Spartacus) formon nje shoqeri sekrete qe quhet Illuminati.
Weishaupt ishte profesor ne Universitetin e Ingolstadit, ne Bavari (Jugu i Gjermanise). Illuminati kerkon te vendose nje Rend te Ri Boteror dhe te sundoje boten.
Qellimet e tij jane:

1)Shkaterrimi i qeverive
2)Shkaterrimi i prones private
3)Shkaterrimi i rracave, kultures, traditave
4)Shkaterrimi i patriotizmit
5)Shkaterrimi i familjes
6)Shkaterrimi i besimit
7)Krijimi i nje qeverie boterore

SI U ZBULUA ILLUMINATI?

1785 - Nje korrier i Illuminatit i quajtur Lanze qe po udhetonte me kale, afer qytetit te Ratisbonit u godit nga rrufeja dhe vdiq. Autoritetet bavareze qe kontrolluan cantat e tij zbuluan Illuminatin. Ata gjeten ne cante plane te detajuara per revolucionin e ardhshem francez.
Qeveria bavareze njoftoi qeverine franceze per planet e shkaterrimit te Frances, por francezet nuk i kushtuan vemendje ketij paralajmerimi.
Qeveria bavareze arrestoi te gjithe anetaret e Illuminatit qe mundi te gjente ne Bavari, por Weishaupt dhe shume te tjere ishin larguar.

Ne do ta ndjekim Illuminatin hap pas hapi gjate viteve, do te shikojme se si eshte zbatuar ai qe nga viti

1776 deri ne ditet e sotme, por po bej nje kapercim ne vite per te treguar dicka qe ka lidhje me 13 hebrejte qe nisen projektin Illuminati.
Ne vitin 1933 SHBA ra plotesisht ne duart e hebrejve, dhe ata stampuan simbolet e Illuminatit ne kartmonedhen 1 dollareshe

1797 – John Robison, Profesor i Historise ne Universitetin e Edinburgut ne Skoci, boton nje liber te titulluar "Proofs of a Conspiracy", ne te cilin ai thote se Adam Weishaupt u perpoq ta rekrutonte ate. Ai tregon qellimet djallezore qe Illuminati ka per Boten.


1848 - Karl Marksi (cifut, agjent i Rothschild-it) nxjerr "Manifestin Komunist". Emri i tij i vertete ishte Moses Mordecai Marx Levy. Marksi ishte anetar i nje organizate te Illuminatit qe quhej "Liga per Drejtesi".
Ai nuk kerkonte vetem ndryshime politike dhe ekonomike, por edhe ndryshime morale dhe shpirterore. Marksi donte qe familja te shkaterrohej dhe te gjithe femijet te edukoheshin dhe kontrolloheshin nga nje autoritet qendror.

Korrik, 1782 – Iluminati mban një takim me masonët (kukulla çifutësh), në Kongresin e Vilhelmbadit.

22 Janar, 1870 - Në një letër që Albert Pike(udhëheqësi i masonëve skocezë), i dërgon udhëheqësit revolucionar italian Xhuzepe Mazini , ai e njofton se duhet krijuar një elitë e kësaj shoqërie sekrete: "..Ne duhet të krijojmë një super-elitë, e cila do të mbetet e panjohur..". (Vetë masonët nuk e dinë se cila është elita e tyre. 95% e masonëve në botë, nuk kanë një ide të qartë se cili është saktësisht qëllimi përfundimtar. Ata kanë idenë se janë duke bërë gjëra të mira).

1884 – Themelohet në Britani "Shoqëria Fabiane" e cila promovon Socializmin.

23 Dhjetor, 1913 – Krijohet në SHBA Banka e Rezervës Federale. Ajo u planifikua në një takim të fshehtë në vitin 1910, në ishullin Jekyl, nga një grup bankierësh dhe politikanësh. Kjo bankë bën që të gjitha paratë e Amerikës të administrohen nga një grup i vogël bankierësh.

1920 – Uinston Çërçill i Britanisë, pranon lidhjen mes Iluminatit dhe Revolucionit Bolshevik në Rusi. Ai deklaron: "..Që nga ditët e Adam Ueishauptit, tek ato të Karl Marksit, të Trotskit, Bela Kunit, Roza Luksemburgut, dhe Ema Goldmanit, ky konspiracion botëror për shkatërrimin e civilizimit, ka ardhur duke u rritur. Ai organizoi tragjedinë e Revolucionit Francez. Ai ka qenë organizatori i i të gjitha trazirave në shekullin e 19. Tani, ai ka kapur për flokësh Rusinë, dhe është bërë sundues i asaj perandorie të madhe.."

1920-1931 – Kongresmeni amerikan MekFaden deklaron: "..Kur Banka e Rezervës Federale u krijua, populli i SHBA-së nuk e kuptoi se një sistem bankar botëror u instalua mbi të. Ky supershtet u gllabërua nga Bankierët dhe Industrialistët Ndërkombëtarë, të cilët po bashkëpunojnë për skllavërimin e botës.."

1921 – Eduard Hauz themelon Këshillin e Marrëdhënieve të Jashtme (CFR). Që nga ajo kohë, 80% e të gjitha posteve të larta në çdo administratë në SHBA, merren nga anëtarë të kësaj organizate.

15 Dhjetor, 1922 – (CFR)-ja tregon synimet në revistën e saj "Foreign Affairs". Filip Kerr deklaron: "..Është e qartë se nuk do të ketë paqe për njerëzimin për aq kohë sa bota të jetë e ndarë në 50-60 shtete të pavarura. Zgjidhja e vetme është krijimi i një qeverie botërore.."


Bota e Konspiracionit (Komplotit) dhe Misterit

_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Re: Cifutet dhe Illuminati (Rendi i Ri Boteror)   Tue May 15, 2012 12:40 am

Rendi Te ri BoterorPer te realizuar stabilizimin e nje Rendi Te ri Boteror, me nje sistem te vetem monetar dhe me nje besim te vetem fetar, Illuminatit krijuan ne vitet 1920-1930 kishen e tyre. Duke hasur ne besimet e shumellojshme te njerezve dhe forcen qe sillte perkushtimi fetar, ata kuptuan qe per gjithe qeniet njerezore, besimi fetar duhet te kete nje objekt adhurimi qe perforecon besimin dhe kontrollon me mire psikologjine kolektive, pra me fjale te tjera duhej krijuar nje lloj suporti anesor qe te cohej besimi ne drejtimin qe ata donin. Synimet e tyre ata i mbeshteten ne keto pika dhe vazhdohet te punohet ne kete drejtim:

- Drejtimi tjeter ne te cilen duhej punuar per te realizuar qellimin ishte shkaterrimi i identitetit dhe krenarise kombetare gje qe ishte nje nga synimet primare nese do pretendohej qe NWO te funksiononte.

- Fabrikimi dhe shkaterrimi i feve, me nje perjashtim: ai i besimit qe do krijonin vete Illuminati sic e permenda me siper.

- Krijimi i nje sistemi i afte te kontrolloje cdo njeri nepermjet kontrollit te mendjes ose sic e quan Zbignew Brzezinski "Technotronics" qe do te krijonte nje lloj shoqerie te terrorrizuar, gjysem robote. (Ne mes te viteve 60 CIA filloi nje program te quajtur MKultra i cili merreshe me studimin e menyres se kontrollit te mendjes njerezore dhe kontrollit te saj ne distance. Arsyeja pse CIA dhe cfare lidhje ka midis te dyjave do e sqaroj shkurtimisht ne nje shkrim tjeter).

- Duke e cuar drejt fundit procesin e industrializimit dhe prodhimit te energjise nukleare (elektricitetit) dhe duke krijuar nje te ashtuquajtur Shoqeri post-industriale, me rritje ZERO. Perjashtim do kene kompjuterat dhe sherbimet industriale. Pjesa e industrise qe do te mbetet ne SHBA do te eksportohet ne vende si Meksike ku krahu i punes ose "sklleverit" jane te bollshem. Dhe kjo gje mori drejtimin e saj dhe u be nje fakt sic e kemi pare ne vitin 1993 me aprovimin e North American Free Trade Agreement (Marrveshja per SHkembimin e Lire ne Ameriken e Veriut) i njohur ndryshe si NAFTA. Te papunet ne Amerike ose do shnderrohen ne adictiv te drogave si heroi apo kokaine, ose do konsiderohen thjeshte nje statistike ne procesin e eleminimit te mbipopullimit, proces i cili eshte bere i njohur per te gjithe qe nga viti 2000 dhe po qartesohet dite pas dite.

- Kurajimi dhe eventualisht legalizimi i perdorimit te drogave dhe shnderrimi i pornografise ne nje "forme arti" e cila do te behet e zakonshme dhe e pranuar nga te gjithe.

- Depopullizimi i qyteteve te medha ne stilin e asaj qe perdori Pol Poti ne Kamboxhia. Eshte interesante te theksohet qe planet e genocidit te Pol Potit jane hartuar ne SHBA nga nje fondacion kerkimor i cili eshte nen kontrollin e Klubit te Romes dhe i mbikqyrur si projekt nga Thomas Enders, nje zurtar i larte departamentit te shtetit. Eshte gjithashtu interesante te mesohet se nga i njejti grupim po ka nje inisiative per te mbeshtur intalimin e nje sistemi te ngjashem ne Kamboxhia, kete rradhe me kasapet qe dikur kane qene nen urdherat e Pol Potit.

- Ndalimi i cdo lloj zbulimi apo zhvillimi shkencor, pervec atyre te sponsorizuar apo sipas interesave te Illuminatit. Ne menyre specifike, nen shenjester eshte perdorimi i energjise nukleare per qellime paqesore. Dhe sidomos eksperimentet qe kane te bejne me fusionin. Keto jane shenjstra kryesore dhe po te shikohet me vemendje jane te parat qe sulmohen nga Illuminati si fantazi dhe mbulohen me tallje apo diskreminim nga mjetet e tyre te medias. Zhvillimi i ketij te fundit pra fusion, ose sic e quajne ne gjuhen e fizikes Fusion Torch, do shkaterronte planet e Illuminatit dhe pretendimet e tyre per Burime Natyrore te Kufizuara. Nje fusion torch i perdorur ne menyren e duhur do te krijonte burime energjie nga cdo substance dhe aq te bollshme dhe te lire sa nuk mund te imagjinohet.

- Krijimi i luftrave te pjesshme ne vendet e zhvilluara, uria dhe semundjet ne vendet e Botes se Trete me synimin e vetem zhdukjen e rreth 3 miliard njereze brenda vitit 2050, njerez qe ata i quajne si goje te kota per tu ushqyer. Komiteti i te 300-ve (Illuminati) ngarkoi Cyrus Vance te shkruante nje raport per kete subjekt dhe sesi mund te realizohet nje genocid i permasave te tilla. Ky raport u titullua Global 2000 Report dhe u pranua si i arsyeshem dhe nga vete ish-presidenti James Earl Carter dhe Edwin Muskie, ne ate kohe Sekretari i Shtetit per llogari te qeverise amerikane. Duke u bazuar ne raportin Global 2000, popullata e Ameriken, brenda vitit 2050 duhet te reduktohet ne 100 milione banore me pak.

- Dobesimi i normave morale te vendit dhe demoralizimi i klases punetore duke shkaktuar papunesi masive. Ne momentin qe vendet e punes reduktohen masivisht nen efektin e Post-Industrise Zero (hedhur si ide nga Klubi i Romes) raporti nenvizon qe detyrimisht klasat e demoralizuara do behen nje kontigjent i fuqishem i perdorimit te drogave dhe alkolit. Rinia e vendit do inkurajohet nepermjet muzikes, psh asaj rock dhe drogave, ti kundervihet Status Quo-s gje qe do te coje ne menyre te pashmangshme shkaterrimin e familjes. Ne kete kuader, Komisioni ngarkoi Institutin Tavistock, te pergatiste nje lloj raporti sesi mund te arrihet ky "objektiv". Tavistock nga ana e tij ngarkoi grupine kerkimeve Stanford nen drejtimin direkt te Profesor Willis Harmon. Ky raport ose kerkim me vone u njoh nga te gjithe me emrin Aquarian Conspiracy.

- Duke ndaluar njerezit te vendosin per fatet e tyre nepermjet krijimit te krizave dhe menaxhimit te tyre. Kjo do te konfuzoje popullaten dhe do shkaktoje demoralizim masiv ne ate pike qe askush sdo jete ne gjendje te marri nje vendim, i ndodhur perballe kaq shume kaosi. Ne nje rast te tille, eshte bere gati institucioni qe do merret apostafat me menaxhimin e krizave dhe nga te gjithe njihet me emrin Federal Emergency Management Agency (Agjensia Federale e Menaxhimit te Emergjencave) ose FEMA e cila dihet qe ekziston qe ne vitin 1980.

- Prezantimi i Kulteve te Reja dhe mbeshtetja e atyre aktuale qe perfshin gangsterat e muzikes rock te tipit Rolling Stones (nje grup gangsterash i favorizuar me se shumti prej Fisnikerise Se Zeze Europiane) dhe krijime te tjera te grupve rock te krijuara nga Tavistock duke filluar qe me Beatles.

(qe te shmanget ndonje ekuivok apo ndonje ndjesi e proklamimit te ndonje morali bosh, ne kete shkrim ska asgje me karater fetar te pakten nga une dhe ne kendveshtrimin tim ska asgje qe lidhet ne anen spirituale apo dogme fetare. Personalisht kam qene adhurues i Beatles ne vogeline time. Materialet qe une po hedh ketu, jane te punuara nga une dhe dua te paraqes me cdo menyre realitetin qe na rrethon dhe rrezikun qe paraqitet per te gjithe. Nese gjate ketyre shkrimeve shume gjera do dalin te paqarta apo do kete nje tendence per tu keqkuptuar, mbase edhe me keq per tu mbuluar me qeshje dhe tallje, do ti lutesha lexuesve qe te jene te lire te shprehin mendimin e tyre (Autori)

- Vazhdimi i krijimit te nje Kulti Fondamentalistash Kristian i filluar nga Darby (nen sherbimin e British East India Company) qe do te shperdorohet per te forcuar regjimin sionist te Izraelit duke e identifikuar me cifutet nepermjet mitit te "Njerezve te Zgjedhur Nga Zoti) dhe dhuruar nje sasi te madhe monetare.

- Perpjekja per perhapje te metejshme te ektremiteteve fetare te tipit Fondamentalizmi islamik, Sikh, etj dhe vazhdimi i eksperimenteve te kontrollit te trurit te tipit Jim Jones dhe te ashtuquaturit "Djali I Semit". (Keta emra jane te personave te cilet ne menyre te pavllnetshme kane kryer krime, pa e patur kontrollin e mendjes se tyre, apo te tipit Lee Osvald (nje nga atentatoret e Kenedit), Surhan Surhanit (atentaroi i Bob Kenedit) etj ). Ja vlen te permendet qe ardhja ne pushtet e Khomeinit eshte pergatitur nga sherbimet e inteligjences ushtarake britanike, divizioni i 6 i quajtur MI6. Dalja ne drite e ketij fakti, hap pas hapi implikoi direkt dhe qeverine amerikane per dijenin dhe hartimin e ketij plani si bashkepuntor.

- Eksportimi i ideve te "clirimi fetar" ne te gjithe globin me perpjekjen per te shkaterruar besimet fetare ekzistuese dhe sidomos besimin kristian. Kjo filloi me Jesuit Liberation Theology i cili solli fundit e mbreterimit te familjes Somoza ne Nikaragua dhe qe po vazhdon dhe po shkaterron prej 25 vjetesh me nje lufte civile Salvadorin. Kosta Rika dhe Hondurasi po ashtu jane te zhytura ne nje aktivitet revolucionar te iniciuar nga Jezuitet. Nje qenie shume aktive e angazhuar ne te ashtuquajturen Clirimi Fetar eshte Mary Knoll Mission me orientim komunist. Kjo ra ne sy me vrasjen e kater te ashtuquajtureve prifterinj te Mary Knoll Mission te cilet u vrane ne Salvador dica vite me pare. Te kater prifterinjte ishin agjente subversive komunist dhe aktiviteti i tyre u dokumentua ne menyre te hollesishme nga qeveria e Salvadorit. Shtypi amerikan dhe mediat e reja refuzuan ti kushtonin qofte edhe nje pjese te vogel ne faqet e tyre ketij fakti, ndonese materialet qe disponoheshin nga qeveria e Salvadorit ishin te bollshme dhe shume te faktuara. Mary Knoll kryen nje sherbim aktiv ne shume vende dhe eshte pergjegjese kryesore per ardhjen e komunizmit ne vende si Rodezia, Mozambiku, Angola dhe Afrika e Jugut.

- Krijimi i nje kolapsi total te ekonomise boterore dhe kaosi politik

- Te marri nen kontroll te gjithe sistemin e brendshem dhe te jashtem te politikes amerikane

- Dhenia e nje mbeshtetje totale ndaj organizatave si UN, Fondi Monetar Nderkombetar, Banka Nderkombetare e Rezervave, Gjykaten Nderkombetare dhe gradualisht te eleminoje rrolin e institucioneve lokale duke i kaluar ato ne kolaps te plote dhe vene nen kontrollin e UN

- Te penetroje ne menyre subversive cdo qeveri ne bote dhe duke bashkepunuar me to te shkaterroje integritetet kombetare te vendeve qe perfaqesojne.

- Te organizoje nje aparat nderkombetar terrorrist dhe te krijoi negociata me terrorristet kudo ndodhen ne bote. Ketu mund te kujtojme rastin e Bettino Craxit i cili insistioi qe qeveria italiane dhe ajo amerikane te negocionin me Brigadat e Kuqe qe rrembyen kryeministrin Aldo Moron dhe gjeneralin Dozier. Mbas lirimit te tij, Dozier u urdherua te heshte njehere e pergjithmone per ate qe dinte. Nese ai flet, do dali ne shesh e verteta e temerrshme sesi Henry Kissinger arriti marrveshjen per Aldo Moron, Ali Bhutto dhe Gjeneralin Zia ul Haq.

- Duke marre ne kontroll sistemin shkollor ne Amerike me qellimin e vetem per ta atrofizuar ate dhe shkaterruar plotesisht. Qe nga viti 1993 kjo gje eshte shnderruar ne nje fakt qe po behet gjithmone e me shume real dhe do behet akoma dhe me shume shkaterrues sidomos me aprovimin e sistemit Outcome Based Education (OBE) per ciklet fillore dhe ato tetevjecare.

_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Cifutet dhe Illuminati (Rendi i Ri Boteror)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE ::  K O N S P I R A C I O N-
Kërce tek: