PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mashtrimi i bankave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Mashtrimi i bankave    Wed May 09, 2012 10:02 am

Mashtrimi i bankave


Mashtrimi i bankave - American Dream eshte nje film 30 minutash i animuar,
që ju tregon se si ju kan mashtruar nga elementet më themelore të sistemit tonë të qeverisë.
Ky film tregon se pse ëndrra juaj është duke shkuar më larg dhe më larg.
A e dini se si paratë tuaja janë krijuar?
Ose, si punon bankat?
Përse çmimet e strehimit të ngrihem në qiell dhe pastaj zhytet?
A jeni të vetëdijshe, se çfarë Sistemi është "Federale Rezerv Bank"
dhe si ajo ndikon në ju çdo ditë të vetme?

"Mashtrimi i bankave - American Dream" merr një pamje rreth problematikës që kemi sot dhe nuk janë asgjë e re, dhe pse udhëheqësit në të gjithë historinë tonë na kanë paralajmëruar dhe kan luftuar kundër llojit aktuale të sistemit financiar që kemi sot.


_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mashtrimi i bankave
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE ::  K O N S P I R A C I O N-
Kërce tek: