PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kartat e lojes se ILLUMINATIT!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Kartat e lojes se ILLUMINATIT!   Wed May 09, 2012 9:58 am

Kartat e lojes se ILLUMINATIT!

Eshte shume e veshtire te pranohen keto informacione te cilat po iu ofrojm tani por kjo eshte e verteta!
Ne do iu spjegojme juve vetem kartat qe kane rendesi me se shumti pasiqe kjo loje ka afro 220 karta!

Gjithçka rreth kesaj nisi ne vitin 1990, vit ne te cilin u hodh ne treg nje loje me letra e quajtur “ILLUMINATI”. Njeriu qe hodhi ne treg kete loj quhet Steve Jackson, dhe kjo loje e shpikur prej tij ka zbuluar prej kohesh disa sekrete qe kan te bejne me njerezimin e disa ngjarje te cilat kan ndodhur realisht ne kohen tone.
Vet Steve Jackson nuk kishte asnje mundesi qe ti dinte gjith keto informacione por edhe ai vete bente pjes ne shoqerite sekrete qe kontrollojn boten e perpiqen qe te planifikojne te ardhmen e saj.

Keto shoqeri sekrete jan reale edhe Iblisi-Djalli-Luciferi jane reale!
Djalli i perdore keta njerez si mjete per te vene ne kontroll ngjarjet qe ndodhin ne kete bote mashtruese e per te pergatitur ardhjen e mashtruesit me te madh te njerezimit..Antikrishtit-Dexhallit.

Duke vene ne perdorim artin e magjis e mashtrimit, pasuesit e djallit ne toke kane mundesi qe te kontrollojn ngjarjet qe ndodhin ne kete bote materiale, e duke bere nje gje te tille ata kane mundesi qe te vendosin gjithmone e me shum ligje ne menyre qe te ju kthejne ju ne skllever te tyre.
Informacionet e dhena ketu nuk mund thjesht te injorohen.

►Hapi i pare apo “Karta e pare” qe Illuminati ndermorren eshte rishkruaja e historise se botes sipas versionit te tyre.
Ne vitin 1911 ata filluan blerjen e te gjitha kompanive qe merreshin me shkrimin e histories boterore e deri ne fundin e luftes se pare boterore, ata kishin nen kontrollin e tyre te gjitha keto kompani.
Ju duket rastesi juve ajo qe Evropes i mungojn 500 vjet histori.

►Karta e dyte quhet SUBKOSHIENCA.
Te dhenat ne kete kart jane mesazhet e tyre sekrete qe perdoren per te ndryshuar mendjen tuaj . Numri i kompanive mediatike i shtohet fuqive boterore qe kontrollojn Subkoshiencen e te gjithe njerezimit.
Ata arrijn kontrollin e mendjes tuaj duke perdorur Simbolet e tyre, mesazhet qe ata ju percjellin, e gjithçka tjeter. Mesazhet e tyre i gjeni kudo ne Tv, Gazeta, Revista, Spektakle, Filma, Sport, Kartona per femije, kudo.
Duke perseritur vazhdimisht diqka te tille, ata ja kane arritur qellimit te tyre qe te bejne njerezimin te mendojne se simbolet e mesazhet e tyre Satanike nuk egzistojne, e mendojn se ata jan thjesht dicka siperfaqesore qe nuk perbene asnji problem per ta.
Shumica e njerezimit ka rene ne kurth te tyre tashme.
Edhe pse kan kaluar mbi 10 vite nga sulmet e 11 Shtatorit 2001, shumica e njerezimit vazhdon ende te besoj se ato sulme u kryen nga Muslimanet.

►Por si spjegohet letra e trete e tyre e hedhur ne treg, 21 vite me pare e cila tregon rrezimin e Kullave Binjake nga Teroristet.
Cfar i ndihmoj rrezimi i Kullave Binjake Illuminatit. Ajo shpjegohet ne karten e katert te tyre qe quhet POPULATION REDUCTION (Reduktimi i Popullsise).
Pas sulmeve te 11 Shtatorit 2001, nisi nje aprovim i madh te cilat nen umbrellen e sigurise kombetare kufizuan ne maksimum te drejtat e njeriut. E ne anen tjeter nisen dy luftera te paligjshme qe lane te vrare afersisht 1.5 milion njerez te pafajshem. Reduktim I Popullsise.

►Karta e peste e tyre tregone sulmet mbi Pentagonin e ju ende vazhdoni te mendoni se ishte rastesi apo ato sulme u kryen nga Muslimanet.

Karta e gjashte e tyre quhej CLIPPER SHIP dhe informacionet e kesaj karte jan qe
Shoqerite sekrete te qeverise kane mundesi qe te ju pergjojne telefonat tuaj ne cdo kohe
Kurse te tjeret nuk mund ti pergjojne te tyre.

Ishte Tetori I vitit 2008 kur Wall-Street e tregu financiar boteror rrezikuan kolapsin total te ekonomise ne mbare rruzullin tokesore.
Dhe ajo goditje e tregut ishte vetem njera nga shume goditje qe do te pasojm ne vitet ne vazhdim, edhe kjo ka qene brenda planit te Illuminatit, sepse ata na i treguan qe ne 1990 pra afro 21 vite me pare se te ndodh kjo ne realitet.

►Ne karten ne vazhdim te shtaten qe quhet MARKET MANIPULATION (Manipulimi I tregut) tregon se ata jan duke u larguar per ne Izrael dhe do te mundohen te shkaterrojn te gjithe ate qe e ndertuan ne perendim.

►Karta e tete e quajtur PLAGUE of DEMONS (Murtaja e Djallit), kurse ne e e dimi fare mire per viruset e fundit qe jan perhapur e qe jan vdekjeprures si p.sh H1N1, H5N1. Gjate kohes qe ishin keto viruse u ndermorr nje fushat e vaksinimit nga Organizata Boterore e Shendetesis dhe kunder ketij vaksinimi u ngriten disa grupe te ndryshme shkencetaresh qe kundershtuan kete vaksinim duke thene se ky vaksinim nuk vlene asgje sepse kjo vaksin u krijua po nga ata njerez qe u krijua edhe virusi ne laboratore te tyre .
Me pas u pranua se keto viruse u krijuan me te vertet ne laborator por u shperndane gabimisht gje te cilen e tregon mir karta e tyre e nente CENTER for DISEASE CONTROL (Qendra e kontrollit te semundjeve)


►E dymbedhjeta VATICAN CITY qe tregon mjaft mir se ata kontrollojn edhe Vatikanin.
Per kete tregojn shum fakte se si ka mundesi qe te jete Fe ajo qe lejon idhujtarin siq e bejn te krishteret dhe si mund te jete Fe ajo qe lejon futjen ne fe te qdo risie qe ndodhe si p.sh pranimi I Homoseksualeve dhe lejimi I martesave te tyre Brenda Kishes dhe te krishteret thone se feja e tyre eshte moderne dhe e kohes por nuk e shohin se Feja e tyre kontrollohet nga Illuminati dhe nuk e shohin ata se nuk ka zot tjeter perveq All-llahut.
Por si po shkojn rruget e Fese se krishtere nje dite do ti pranojn edhe Masonet ne gjirin e tyre dhe perkrahja per kauzen e tyre.


►E pesmbedhjeta quher SUICIDE SQUAD ( Skuader vetevrasese)
Me kete karte po perpiqen te punojn edhe tani dhe qe nga fillimi i lufterave ne shtetet Afganistanit e Irakut etj, Ata u perpoqen qe te fusin ne Islam vetevrasjen e ta benin ate te ligjshme dhe me sa duket ata paten nje sukses te tille dhe harruan fjalet e Allahut qe thote: Suretu El-Maide, Me emrin e All-llahut,Meshiruesit, Meshirberesit
Kush vrete nje njeri pa te drejte, krimi i tij eshte i barabarte me vrasjen e te gjith njerezimit.

Mos vrisni gra femije, Mos vrisni roberit e luftes, Mos I digjni kishat e mos i vritni njerezit qe kane kerkuar mbrojtje brenda tyre, mos prisni pemet e armikut (Muhammedi alejhi selam).

►Karta tjeter ne radhe quhet DEATH to All FANATICS (Vdekje te gjithe fanatikeve)
Dhe tani e dime se shumica e njerzeve te botes e shohin Islamin si Terroriste, ekstremiste e fanatik. Ata tani jane duke luajtur me kete karte. Qindra mijera femije musliman te vrare ne Irak e Afganistan, mijera gra e vajza u perdhunuan nga ushtaret qe vijne nga Bota e civilizuar. Dhe si reagoi civilizimi boteror ne gjithe kete masaker qe u zhvillua.
Ata nuk i shohin muslimanet si njerez normal kjo eshte ajo pse ata besojne ne kete karte tashme.

►Karta tjeter e radhes quhet INTERNATIONAL WEATHER ORGANIZATION (Organizata nderkombetare e kohes, Motit)
WEATHER SATELLITE (Satelitet e kohes, Motit)
Dhe HURRICANE ( Uraganet)
Keto tri karta kane te bejne me HAARP Tecnology dhe eshte arma e tyre sekrete dhe me e fuqishme qe me ane te saj kontrollojn gjithe kohen (Shiun, Eren.. etj) ne çdo cep te botes.
A e kuptoni tani se pse po ndodhin keto çrregullime te kohes si p.sh kemi temperatura te larta ne dimer e perballemi me temperatura te ulta ne pranvere e vere. Por egjitha ndodh me lejen e Allahu s.t.t
Gjeja me e tmerrshme rreth kesaj e tregon karta e radhes qe suhet EARTHQUAKE PROJECTOR sepse duke vene ne perdorim HAARP dhe valet elektromagnetike ata mund te shkaktojn termite ne cdo cep te botes qe ata duan dhe e bejne kete te duket si dicka natyrale. Dhe kjo eshte arma e tyre me e fuqishme sepse termeti shkaterron qdo vendbanim e cdo qytet qe ata duan.
Qellimi i NEW WORLD ORDER eshte qe te eliminohet 80% e popullsise e termeti eshte arma me e mire per te rrafshuar qytete te tera.

Kurse lexojeni tani kete me shume vemendje.
Me daten 11 Janar 2010, 5000 trupa Amerikane zhvilluan nje stervitje ne afersi te Haitit dhe stervitja e tyre titullohej, ’’Si te reagojm ne rast termeti masiv ne qendra te banuara’’.
I gjith personeli Amerikan ushtarak ne kete vend u urdheruan qe te flinin ne tenda te ngritura enkas per ta, e jo ne godinat ushtarake.
Dhe nje dite me pas 12 Janar 2010 ndodhi termet i vertete!!!
Ka dhe shum karta te tjera te cilat kan rendesi me te vogel por e gjitha ka ndodhur dhe po ndodhin realisht. Ja dhe emri I disa prej atyre kartave: COMBINED DISASTERS, BANK MERGER, EMERGENCY POWERS, LAW and ORDER.
Dhe a e dini planin e ardheshem te tyre, A e dini qe edhe gjenerata jonE do ti vuaj pasojat e kartes se fundit.
Dhe e keni idene se cila eshte karta e fundit e tyre?!
►WORLD WAR THREE ( Lufta e trete Boterore)!!![

_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Femi-pcNumri i postimeve : 3
Pikët : 3
Reputation : 0
Join date : 13/04/2012

MesazhTitulli: Re: Kartat e lojes se ILLUMINATIT!   Sat Sep 15, 2012 9:34 pm

shum informacion i mire
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kartat e lojes se ILLUMINATIT!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE ::  K O N S P I R A C I O N-
Kërce tek: