PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 14 vendet qe mbajne Diellin si simbol ne flamurin e tyre

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NikolinoNumri i postimeve : 54
Pikët : 285
Reputation : 21
Join date : 26/02/2012

MesazhTitulli: 14 vendet qe mbajne Diellin si simbol ne flamurin e tyre    Wed May 09, 2012 6:27 am

Dielli i adhuruar ne kohet e lashta si perendi duke i perkushtuar atij diten kryesore, diten e diele (sun+day = sunday) shenjat e adhurimit te tij vazhdojne ende edhe sot ne vende te ndryshme. 14 vende ne bote mbajne Diellin si simbol ne flamurin e tyre

Maqedonia


Argjentina


Antigua dhe Barbuda


Bangladesh


Japonia


Filipinet


Kazakistani


Kiribati


Kyrgistan


Malavi


Namibia


Nigeri


Ruanda


Uruguaji
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
14 vendet qe mbajne Diellin si simbol ne flamurin e tyre
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: Dr. Miftar Spahije një simbol me leter e penë...!
» Urime Pashkët, simbol i rilindjes së besimit
» Diplomat false të 93 arsimtarëve të Malishevës që u “fshehën”
» Xhafer Leci:VLLASËT DHE E VËRTETA E TYRE
» Besim Muhadri: A ishte vrasja e Emin Durakut pjesë e skenarëve të komunistëve serbë dhe të shërbëtorëve të tyre në Kosovë?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: OKULTIZEM :: S P I R I T U A L I T E T ::  S I M B O L I K E-
Kërce tek: