PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kodi i Jetës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Kodi i Jetës   Tue May 08, 2012 6:24 am

Kodi i Jetës


Andrija Puharich, i cili vdiq në 1995, ishte pionieri i kerkimeve në fushen e elettrobiologjise mjekësore si dhe studimin ne extrasensoret e trurit.


Gjatë karrierës së tij shkencore Dr Puharich ishte drejtues per pesëdhjetë e gjashtë vjet ne SHBA i lidhur me bashkepuntore te huaj për shpikje patentash në fushën e mjekësisë elektronike, dhe ne biokibernetiken neurophysiologjike Ai ishte autor i mbi pesëdhjetë gazetat shkencore.

Gjatë jetës së tij ai ishte anëtar i Akademisë së Shkencave te Njy Jorkut. i shoqatës Amerikane për Avancimin e Shkencës,i Shoqates se Hapësirë ajrore te Mjekësisë dhe të Shoqatës Amerikane për Psikologji Humanistike.Eshte marrë me disa studime me valë Tesla ,jo hertizane (Elf), duke vënë në dukje potencialin e madh ne dëm të njerëzve dhe të mjedisit.

Gjate jetes se tij ai ka ber disa eksperimente ne ndikimin e frekuencave ne jeten e perditeshme njerzore.Ja se cfare rezulton ne studimet e tij.

.Në një frekuencë prej 10,80 Hz tek njerzit, do të kishte provokuar një sjellje të dhunshme ,me frekuencen 6,60 Hz do shkaktonte depresion tek njerzit
.
Në kerkimet e mëtejshme u zbulua se frekuenca e 3,5 Hz rezulton me formimin e kancerit,me frekuencen 0,7-0,6 Hz shkakton tingëllim në veshë, japin një ndjenjë të ngushtimit të gjoksit,duke rritur presionin e gjakut,shkakton lodhje , dhe në frekuencat 8,60-9,80 Hz provokojnë ndjenjat e induktimit te gjumit e ndjesi shpimi gjilpërash

Perkundrazi frekuencat me përzierje mes 17 Hz dhe 70 Hz shkaktojnë efekte biologjike shume te dëmshme dhe shkaterruese per trurin njerzor.

Puharich në tekstin e tij e quajti sasine 8 Hz si ndryshim te fazes elektronike te shpejtesise orbit- proton

Me fjalë të tjera,gjate eksperimenteve, u zbulua se sasia 8 Hz eshte në gjendje të depërtojnë sasi energjie fizike ne tru(pa shkaktuar deme), duke zbuluar ” shume dimensione vektoriale ” qe do te thote ndryshime te lëndës ne hapësirë-kohë .Pra sasia prej 8 herz e emetuar ne trurin njerzor,eshte quajtur ndryshe….Zbulimi i kodit te jetes.

Ky zbulim i hap rrugen studimeve te metejshme mbi kurimin e shume semundjeve ne tru, qe deri me sot jane futur ne dosjen ”e pamundur” nga mjeksia.

_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kodi i Jetës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: OKULTIZEM :: S P I R I T U A L I T E T-
Kërce tek: