PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Besimi në ‘Fundin e botës’ është më i lartë se kurrë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Besimi në ‘Fundin e botës’ është më i lartë se kurrë   Tue May 08, 2012 6:23 am

Besimi në ‘Fundin e botës’ është më i lartë se kurrëNje sondazh i ri ka treguar se 15% e njerezve besojne se bota do te perfundoje gjate jetes se tyre.

Po keshtu 10% besojne se jo vetem qe do te ndodhe nje gje e tille por do te ndodhe me 21 Dhjetor te ketij viti, date ne te cilen Kalendari i famshem Maya ndalon. Nuk ka asnje dyshim se diskutimet e shumta ne media si dhe ne filma e dokumentare kane influencuar se tepermi ne perceptimin e njerezve se ka gjasa qe nje ngjarje e tille mund te ndodhe vertet.

“Nese ata mendojne se do te vije fundi i botes nga duart e Zotit, ndonje katastrofe natyrore apo nje ngjarje politike, per cfaredo arsye, nje ne shtate persona mendon se fundi i botes po vjen,” tha menaxheri i studimit Keren Gottfried. “Ndoshta kjo vjen per shkak te interpretimit te medias per Profecine Maya se fundi i botes do te ndodhe ne vitin 2012.”

Gati 15% e njerezve mendojne se botes do ti vije fundi gjate jetes se tyre dhe 10% mendojne se fundi i botes do te jete kete vit sipas Kalendarit Maya.

.kuriozitete-enigma.

_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM


Edituar për herë të fundit nga LaNiGc në Tue Jul 03, 2012 3:24 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
stessaNumri i postimeve : 3
Pikët : 3
Reputation : 0
Join date : 26/06/2012

MesazhTitulli: Re: Besimi në ‘Fundin e botës’ është më i lartë se kurrë   Tue Jul 03, 2012 3:21 am

po cfare kalendari Maja thuhet aman...
nuk di se ku lexova qe kishin zbuluar ne lidhje me kete kalendarin e famshem qe i ka fut njerezit ne mendime e diskutime se eshte zbuluar fillimi i nje kalendari te ri. pra fundi i ketij dhe fillimi i nje tjetri...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: Re: Besimi në ‘Fundin e botës’ është më i lartë se kurrë   Tue Jul 03, 2012 9:55 am

stessa shkruajti:
po cfare kalendari Maja thuhet aman...
nuk di se ku lexova qe kishin zbuluar ne lidhje me kete kalendarin e famshem qe i ka fut njerezit ne mendime e diskutime se eshte zbuluar fillimi i nje kalendari te ri. pra fundi i ketij dhe fillimi i nje tjetri...

Me qe ky kalendar njihet vetem si kalendari i Mayave dhe i asnje populli tjeter, fisi Maya tashme dihet qe nuk ekziton, atehere i bie qe 21.12.2012 do te jete vetem fundi i kalendarit te ketij fisi Maya qe ne ekzistencen e tyre e kishin rregulluar, kurse pas fundit te ketij kalendari nuk ka se si te filloj ndonje kalendar i ri i ngjashem me kete. Mos valle ti do te thuash se ata ishin aq intelegjent sa kishin rregulluar edhe nje kalendar te ri te gjate, te ngjashem me kete qe eshte bere i njohur per ne apo si...?! Si e pershkruajne kalendarin e ri keta zbuluesit e famshem...??!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
stessaNumri i postimeve : 3
Pikët : 3
Reputation : 0
Join date : 26/06/2012

MesazhTitulli: Re: Besimi në ‘Fundin e botës’ është më i lartë se kurrë   Tue Jul 03, 2012 10:12 pm

e kam lexuar diku nuk ka shume kohe qe disa shkencetare kishin zbulluar ne nje si tip shpelle, nje kalendar tjeter pikerisht te ketij fisi i cili ishte po aq i vjeter sa i pari dhe qe tregonte fillimin e nje cikli te ri...
pra mbyllet ky cikel tani ne dhjetor per te filluar nje tjeter...
tani kuptohet interneti kete ka sjell info lloj lloj ndoshta ia fusin edhe kot kush po e merr vesh...
varja po he, une jam e sigurt qe kjo puna e fundit te botes eshte nje zhurme e madhe kot...
ulerititi mali 7 dite e 7 nete dhe si perfundim polli nje mi....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: Re: Besimi në ‘Fundin e botës’ është më i lartë se kurrë   Wed Jul 04, 2012 1:06 am

Gjithe ajo zhurme u be per shkak te atij miu ee lol :).

Une mendoj se diqka do te ndodh ne dhjetor te ketij viti, mirepo nuk do te jete nga natyra... Do te behet ndonje truk i madh per te bindur njerezimin ne ndonje gje ma thote mendja..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Besimi në ‘Fundin e botës’ është më i lartë se kurrë   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Besimi në ‘Fundin e botës’ është më i lartë se kurrë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Petrit Rudi:Ish eprori i lartë i UÇK-së ka një porosi për Hashim Thaqin me kompaninë pronto!
» Fjalë të Urta - Maturia; Besimi; Vepra
» Sa më shumë kohë që do të kalojë, aq më shumë do të rritet e lartësohet gjeniu i kombit Dr. Ibrahim Rugova
» Pas ftesës në Tiranë, Tadiç: Nuk do ta njohim kurrë Kosovën

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE :: -
Kërce tek: