PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Monte Cristo- Australi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: Monte Cristo- Australi   Mon May 07, 2012 8:46 pm

Monte Cristo- Australi,dhe vdekjet tragjike te ndodhura aty


Monte Cristo ka qene e prekur nga shume incidente te tmerrshme dhevdekje nder vite. Jo pa cudi, ky vend eshte i njohur si vendi me i frikshem ne Australi. Per te kane folur ne shume emisione televizive dhe kohet e fundit edhe ne nje loje psikologjike.

Sipas psikikeve fantazma ne dominante ne ate vend eshte vete Zonja Crawley, gje qe nuk eshte e cuditshme pasi thuhet qe ajo e drejtonte ate vend me nje grusht te hekurt. Fantazma e saj shihet shpesh e eshur e gjitha me te zeza dhe duke mbajtur nj kryq argjendi te madh. Fantazma e saj i ka kerkuar njerezve qe te largohen nga dhoma, dhe prezenca e saj ndihet kur papritur behet ftohte.

Nje fantazem tjeter me e kendshme eshte fatazma e nje gruaje me fustan balloje e cila shihet shpesh ne verande. Duket i e vertete nese nuk i bie drita qe kalon permes saj. Identiteti i kesaj gruaje eshte i panjohur.

Nder vite, nje sherbetore ra nga ballkoni dhe vdiq. Gjaku i saj u shpernda neper shkallet poshte, dhe edhe pse shkallet u pastruan edhe sot mund te shihet cngjyrimi. A mund te jete ajo gruaja misterioze qe ende shetit neper ballkon?

Ka patur te pakten tre vdekje jo natyrore ne katin e dyte te shtepise. Nje grua vdiq duke lindur ne nje prej krevateve dhe vete Zoti Crawleyvdiq si rezultat i helmimit te gjakut.

Degjohen hapa neper dhoma bosh, pergjate koridoreve dhe neper shkalle. Ajo qe e ben ate me te cuditshme eshte qe hapat duket sikur jane duke ecur mbi toke me dru te forte, nderkohe qe sot e gjithe shtepia eshte me tapete.

Jashte dritareve se katit te dyte jane pare fytyra, edhe pse nuk ka ndonje ballkon apo suport jashte tyre. Ne dhomen e piktures objekte si vazot levizin vete.

Nje prej incidenteve me te tmerrshme qe ka ndodhur ishte kur femija e vogel e Crawley ra nga duart e dados neper shkalle. Me pas ajo vdiq nga demtimet qe kishte pesuar. Dadoja deklaroi qe femijen e kishte shtyre nga krahet e saj nje force e jashtezakonshme. Sot, femijet e vegjel shqetesohen shume dhe grinden shume kur ndodhen prane shkalleve.

Edhe toka rreth e rrotull shtepise ka patur vdekje tragjike. Nje stalle ishte edhe vendi ku flinte djali qe merrej me stallat, Morris i cili nje dite ishte shume semure pe rtu ngritur te punonte. Pronari nuk i besoi fjalet e djalit dhe i vuri flaket vendit ku ai flinte per ta ngritur. Fatkeqesisht, Morris ishte vertet shume i semure per tu ngritur dhe u dogj per vdekje.

Nje burre me te meta mendore, djali i nje pastrueseje qe punonte ne Monte Cristo, ishte mbajtur i mbyllur me pranga ne shtepizen e pastrueses per dyzet vjet. Ai u gjet prane trupit te vdekur te te emes dhe u cua ne nje shtepi per te semuret mendore, ku vdiq shume shpejt.

Vdekja me e fundit ne Monte Cristo ndodhi ne vitin 1961 kur rojtari Jackie Simpson u vra nga nje djale i ri i zones pasi kishte pare filmin Psycho disa here. Ai me pas gdhendi fjalet "Vdis Jack ha ha" ne deren prej druri, nje inspirim makaber qe mund te shihet edhe sot.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
 
Monte Cristo- Australi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE :: -
Kërce tek: