PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Varri 2500-vjeçar i zbuluar në Korçë, profetik për formën e sotme të hartës së Shqipërisë!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 29
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Varri 2500-vjeçar i zbuluar në Korçë, profetik për formën e sotme të hartës së Shqipërisë!   Sun Apr 29, 2012 12:13 pm

Varri 2500-vjeçar i zbuluar në Korçë, profetik për formën e sotme të hartës së Shqipërisë!Varri 2500-vjeçar i zbuluar në Korçë, profetik për formën e sotme të hartës së Shqipërisë!

Ky varr që është identik me hartën e Shqipërisë së sotme, është zbuluar para 7-8 vjetësh, në tumën e Kamenicës (7 km) në Jug të qytetit të Korçës. Varri është i vjetër mbi 2500-vjeçar.
Por e veçanta e tij, veç vjetërisë së krijimit dhe vlerës historike, sigurisht habi përbën forma e tij!
Gjë që siç u përmend më sipër, është pikë për pikë me formën e hartës së Shqipërisë së sotme zyrtare.

Si mendoni: A është ky varr shprehje e një profecie të kahershme për fatin e Shqipërisë!?

_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Varri 2500-vjeçar i zbuluar në Korçë, profetik për formën e sotme të hartës së Shqipërisë!
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vullnet Mato:ELEGJI TE VARRI I NËNËS (Në përvjetorin kur mbylli sytë)
» E tmerrshme: 36 vjeçari martohet me të miturën 6 vjeçe
» Burbuqe Thaqi:Objektivat e Mijëvjeçarit për Zhvillim – utopi dhe propagandë pa shije
» TRAGJEDIA E TISËS – KONFIRMOHET VDEKJA E ELVIRA JAHËS, 23 VJEÇARE
» Pajtim Olluri, 22 vjeçari nga Kosova vritet në Siri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE :: -
Kërce tek: