PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fosilet e një qenie misterioze zbulohen në Amerikë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Fosilet e një qenie misterioze zbulohen në Amerikë   Sat Apr 28, 2012 1:12 am

Fosilet e një qenie misterioze zbulohen në AmerikëShkencëtarët amerikanë zbuluan në bregun e detit në periferi të qytetit Cincinnati në shtetin e Ohajos një qenie misterioze të fosilizuar.

“Specialistët nuk janë në gjendje të përcaktojë, nëse kjo qenie ishte kafshë apo bimë”, transmeton kanali televizivë Discovery.
Mbetjet e fosilizuar përbëhen nga shumë element me skica të rrumbullakëta, të cilat sipas mendimit të shkencëtarëve ishin pjesë e organizmi të gjallë.

Nëse këto element montohen së bashku, rezulton se përbindëshi misterioz ka një gjatësi prej 2,1 metrash dhe 1m lartësi. Aktualisht nuk është i mundur përcaktimi i species së kësaj qenie.
Ndërmjet versioneve të ndryshme të propozuara, më dominuesit janë këta; alga deti, kandil deti, organizëm njëqelizor apo ndoshta dhe një kafshë e pa zbuluar deri më sot./albobserve

_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fosilet e një qenie misterioze zbulohen në Amerikë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» "Mbahu nëno, mos kij frikë, se ke djemtë në Amerikë!"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE :: -
Kërce tek: