PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Thenie inspiruese

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
gjinkallaNumri i postimeve : 48
Pikët : 73
Reputation : 3
Join date : 21/04/2012

MesazhTitulli: Re: Thenie inspiruese   Sat Apr 21, 2012 10:58 pm

Mirësjellja është gjuha që shurdhi mund të dëgjojë dhe i verbëri mund të shohë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjinkallaNumri i postimeve : 48
Pikët : 73
Reputation : 3
Join date : 21/04/2012

MesazhTitulli: Re: Thenie inspiruese   Sat Apr 21, 2012 10:58 pm

Miqtë tuaj i shohin gabimet e tua,miku i vërtetë ti vë në dukje, miku i rremë ua vë në dukje të tjerëve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjinkallaNumri i postimeve : 48
Pikët : 73
Reputation : 3
Join date : 21/04/2012

MesazhTitulli: Re: Thenie inspiruese   Sun Apr 22, 2012 12:22 am

Një dite ishte pyetur një profesor i matematikës për vlerën e gruas...
Dhe Ai u përgjigj:
Nëse gruaja... është pronare e moralit atëherë ajo vlerësohet me = 1
Nëse ajo posedon bukuri atëherë i shtohet vlera e saj me një zero = 10
Nëse ajo është zemërbardhë atëherë i shtohet vlerës së saj edhe një zero = 100
Nëse ajo posedon autoritet familjar atëherë vlerës së saj i shtohet edhe një zero = 1000

Dhe nëse ia largojmë numrin një [1] (moralin) atëherë vlera e saj do të mbetet
[ 000 ] , dhe kështu ajo mbetet e pavlerë.
Morali dhe sjellja e mirë është vlera e femrës, stolia më e bukur e saj, nëse ajo atë nuk e posedon, stolitë tjera nuk i bëjnë dobi...!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjinkallaNumri i postimeve : 48
Pikët : 73
Reputation : 3
Join date : 21/04/2012

MesazhTitulli: Re: Thenie inspiruese   Sun Apr 22, 2012 12:23 am

Vogelushe..mos nxito shumë të rritesh... Nuk është dhe aq e bukur ajo e ardhme, ku vendin e lëpirëseve do ta zënë cigaret; ku Coca Cola transformohet në Vodka; Ku pasditet nëpër kënde lojrash do kalojnë nëpër clube të çmendura; ku gjunjtë e vrarë do t'i lënë vendin zemrave të thyera...
Do të rritesh dhe ti me buzëqeshje dhe lot, por mos nxito!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjinkallaNumri i postimeve : 48
Pikët : 73
Reputation : 3
Join date : 21/04/2012

MesazhTitulli: Re: Thenie inspiruese   Sun Apr 22, 2012 12:25 am

Kur numëroj gjërat më të çmuara që kam në jetë, Ty të "numëroj" gjithmonë dy herë !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjinkallaNumri i postimeve : 48
Pikët : 73
Reputation : 3
Join date : 21/04/2012

MesazhTitulli: Re: Thenie inspiruese   Sun Apr 22, 2012 12:26 am

A e dini sa peshë ka loti i një fëmije të llastuar.. ?? - Më pak se era ;
A e dini sa peshë ka loti i një fëmije që vuan.. ?? Më shumë se bota..!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjinkallaNumri i postimeve : 48
Pikët : 73
Reputation : 3
Join date : 21/04/2012

MesazhTitulli: Re: Thenie inspiruese   Sun Apr 22, 2012 12:26 am

Ishte ulur një njeri i urtë në mesin e disa burrave dhe disa prej tyre e hapën temën e martesës dhe grave.
Njëri prej tyre tha: Gruaja është sikur këpuca,burri mund ti ndërroj ato sa të dojë, derisa të gjejë këpucën e përshtatshme.Të pranishmit shkuan pranë njeriut të urtë, dhe i thanë: -Si mendon ti o njeri i urtë për fjalën që tha ky zotëri..??
Ai tha: Ajo çfare tha ky vëlla është plotësisht e vërtetë.
Gruaja është këpucë në sytë e atij që e sheh veten si këmbë..Kurse ajo është Kurorë në sytë e atij që e sheh veten si kokë.Prandaj mos e qortoni folësin por kuptojeni se si e sheh veten e tij...!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Thenie inspiruese   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Thenie inspiruese
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Thenie nga Personalitete te Ndritura Shqiptare

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: OKULTIZEM :: S P I R I T U A L I T E T-
Kërce tek: