PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shpjegoni cila gje ju ka shtyre te beheni Ateist?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The HitmanNumri i postimeve : 10
Pikët : 22
Reputation : 0
Join date : 26/02/2012

MesazhTitulli: Shpjegoni cila gje ju ka shtyre te beheni Ateist?   Wed Apr 11, 2012 1:35 am

Shpjegoni cila gje ju ka shtyre te beheni Ateist?

Tregoni nese kjo ka qene ndonje eksperience jete, pasi shume njerez behen Ateist nga eksperienca te hidhura te jetes, pra nga zhgenjimi i premtimeve te fese!

Apo gjate studimeve qe keni bere keni arritur te krijoni nje bindje e cila ju ka shtyre te beheni ateiste!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
NikolinoNumri i postimeve : 54
Pikët : 285
Reputation : 21
Join date : 26/02/2012

MesazhTitulli: Re: Shpjegoni cila gje ju ka shtyre te beheni Ateist?   Wed Apr 11, 2012 8:27 am


Une per vete jam nder ateistet me te flakte dhe se pari ne shpjego ti nese je ateist se pse je bere i tille, pastaj po japim mendimet tona.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
The HitmanNumri i postimeve : 10
Pikët : 22
Reputation : 0
Join date : 26/02/2012

MesazhTitulli: Re: Shpjegoni cila gje ju ka shtyre te beheni Ateist?   Wed Apr 11, 2012 7:27 pm

Une nuk kam bere ndonje studim qe te me bind mua te behem ateist , por kam pare studimet e te tjereve. Ndersa sa i perket premtimeve boshe te fese normalisht se ato kane ndikuar ne mua qe te kaloj ne ateizem, duke marre parasysh edhe rradikalizmin e tyre ku krimet me te medha jane bere nga fete eminente siq eshte krishterimi, ata digjnin njerez te pafajshem ne turren e druve e ne anen tjeter Islamistet mbysin me gur burra dhe gra e ua presin duart per arsyen e nje vjedhje qe mendoj se nuk eshte e drejte t'i preten gjymtyret njeriut per asnje gje sepse nese ka zot atehere ai duhet te gjykoj njerezit. Ka shume arsye te tjera te cilat e shtyejne njeriun te kaloj ne ateizem. Por nje gje eshte e pa vertetuar ende, ekzistenca e Zotit dhe mosegizstenca e tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shpjegoni cila gje ju ka shtyre te beheni Ateist?   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shpjegoni cila gje ju ka shtyre te beheni Ateist?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ç’ ËSHTË NJERIU? CILA ËSHTË ORIGJINA? ÇFARË LLOJ SHORTI KA AI?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: RELIGJIONE :: K R I S H T E R I M I :: I S L A M I :: J U D A I Z M I :: A T E I Z M I-
Kërce tek: