PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 

Shpjegoni cila gje ju ka shtyre te beheni Ateist?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
The Hitman

Numri i postimeve : 10
Pikët : 22

MesazhTitulli: Shpjegoni cila gje ju ka shtyre te beheni Ateist?   Wed Apr 11, 2012 1:35 am

Tregoni nese kjo ka qene ndonje eksperience jete, pasi shume njerez behen Ateist nga eksperienca te hidhura te jetes, pra nga zhgenjimi i premtimeve te fese!

Apo gjate studimeve qe keni bere keni arritur te krijoni nje bindje e cila ju ka shtyre te beheni ateiste!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nikolino

Numri i postimeve : 54
Pikët : 285

MesazhTitulli: Re: Shpjegoni cila gje ju ka shtyre te beheni Ateist?   Wed Apr 11, 2012 8:27 am

Une per vete jam nder ateistet me te flakte dhe se pari ne shpjego ti nese je ateist se pse je bere i tille, pastaj po japim mendimet tona.
The Hitman

Numri i postimeve : 10
Pikët : 22

MesazhTitulli: Re: Shpjegoni cila gje ju ka shtyre te beheni Ateist?   Wed Apr 11, 2012 7:27 pm

Une nuk kam bere ndonje studim qe te me bind mua te behem ateist , por kam pare studimet e te tjereve. Ndersa sa i perket premtimeve boshe te fese normalisht se ato kane ndikuar ne mua qe te kaloj ne ateizem, duke marre parasysh edhe rradikalizmin e tyre ku krimet me te medha jane bere nga fete eminente siq eshte krishterimi, ata digjnin njerez te pafajshem ne turren e druve e ne anen tjeter Islamistet mbysin me gur burra dhe gra e ua presin duart per arsyen e nje vjedhje qe mendoj se nuk eshte e drejte t'i preten gjymtyret njeriut per asnje gje sepse nese ka zot atehere ai duhet te gjykoj njerezit. Ka shume arsye te tjera te cilat e shtyejne njeriun te kaloj ne ateizem. Por nje gje eshte e pa vertetuar ende, ekzistenca e Zotit dhe mosegizstenca e tij.
Sponsored content

MesazhTitulli: Re: Shpjegoni cila gje ju ka shtyre te beheni Ateist?   Today at 4:45 pm

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Cila ishte ana e errët e pilotit që rrëzoi aeroplanin e Germanwings?
» Cila është agjenda sekrete politike e Edi Ramës?
» URIME 2 KORRIKU-FESTE E CILA NUK DUHET TE HARROHET

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: RELIGJIONE :: K R I S H T E R I M I :: I S L A M I :: J U D A I Z M I :: A T E I Z M I-
Kërce tek: