PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mbytja e Kosta Concordias dhe teorite e konspiracionit rreth saj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: Mbytja e Kosta Concordias dhe teorite e konspiracionit rreth saj   Fri Feb 24, 2012 2:56 amMbytja e Kosta Concordias,teorite e konspiracionit rreth saj.
Frankmasoneria, bankat, qeverite dhe planet për një Rend të Ri Botëror.


Pak dite me pare u fundos ne brigjet perendimore italiane Krocieria Kosta Konkordia
Teoritë e konspiracionit filluan të përhapen në web nje ditë pas tragjedisë,për të nxjerrë në pah dyshimin mbi "rastësine e rralle" te incidentit.


EKONOMIA.
Nje situatë te vështirë ekonomike dhe politike po kalon Evropa. "Emri Concordia,qe po lexohet si një mesazh në këtë kohë në shumë emaile, në bloget dhe rrjete sociale - i referohet bashkimit dhe paqes midis kombeve të Evropës. Trembëdhjeta e tyre (numri i perdorimit në simbolikën masonike dhe iluminatit)tek krocieria Concordia,sherben si nje ure lidhese ku kanë emrat shumë vende evropiane (Hollanda, Suedia, Belgjika, Greqia, Italia, Britania e Madhe, Irlanda, Portugalia, Franca, Gjermania, Spanja, Austria dhe Polonia).

" Dhe anija Krociere,tregojnë teoricienët konspirative, ngeci në rërë në ditën kur Standard & Poor uli shumë normën e saj në shumë vende evropiane,pra "fundosi" titujt e gjysmës së Europës. Konkluzioni: "fundosja e anijes dedikuar Evropës do te thote të fundosje Evropës ndaj krizës aktuale të krijuar artificialisht ne tavoline nga Bankat ."

Giglio. Konkordia ngeci në rërë para ishullit te Giglio ose zambaku dhe "ku Giglio ose zambaku është një nga simbolet me te përdorura nga Kryqi Kuq (organizata me e fuqishme masonike) për të nënshkruar krimet e tyre.
" Dhe një ditë pas incidentit kryeministri Mario Monti,qe titullohet nga komplotistët ",si nje Mason i njohur dhe kukull e pushtetit të të forteve" për pjesëmarrjen e tij në grupin Bilderberg dhe Komisionit Trilateral - "i dhuroi Papes (një tjetër kukull) një faksimile te Marines Atlanti të vitit 1500 te Francesco Ghisolfo.Kjo faksimle eshte nje Kodi i vjetër i cili përmban hartat me rrugët oqeanike në botët të reja, si ato të Lindjes dhe Mesdheut. "

Titanic.Titanic u mbyt te premten e 13. Por lista e "rastësive", të raportuar nga teoricienët,flet qe komploti është i gjatë. Gjatë gjithë rrugës pas deri tek Titaniku, e cila u mbyt në natën mes 14 dhe 15 prill 1912, "99 vjet e 9 muaj" para fundosjes së anijes së Kroieres Costa Concordia (që në të vërtetë u zhvillua natën ndërmjet 13 dhe 14 janar, është një detaj ...). 999: ". Por po ta kthejme 999 me kokë poshtë -ajo që ju lexoni tashti bëhet 666, numrin e bishës kaq te dashur per globalistet Luciferiane që duan një Rend te Ri Botëror (rend që sipas tyre ata të mund të kryejnë vetëm pas fillimit të kaosit global)"

Në të vërtetë, komploti shkon mbrapa ne kohe deri tek historia e Kaloresve tamplare. Sepse Concordia u rrëzua në shkëmbinj të premten 13, një datë që dredh deri ne palce paragjykuesit. Dhe nga lindi ky paragjykim? Nga fakti se -kur lexon mesazhin qe është duke qarkulluar web - "e premtja 13 tetor 1307 ishte" pastrimi "nga agjentët e Philipit IV të Francës, Kaloresit Templar, të cilët janë konsideruar nga shumë studiuesues, si paraardhësit e Masonerisë" .

Mesazhi...Mbytja Krocieres Conkordia na dergon nje mesazh". Me pak fjalë, aksidenti i mbytjes se Krocieres Conkordia para ishullit Giglio do të jetë një mesazh i qartë për Italinë dhe gjithë Evropën nga komplotistët e Rendit të Ri Botëror: -të gjithë do te fundoseni së shpejti.

Në qoftë se aksidenti nuk do te kishte shkaktuar vdekjen dhe humbjen e shume njerëzve do të ishte pothuajse qesharake dhe akoma nje note e forte parajmerimi per te gjithe pushtetet e popujt,''-do ju gllaberojme dalngadale''.Ne gojen e masoneve tashte jane duke u pertypur Italia,Greqia,Irlanda,Portugalia e Spanja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
 
Mbytja e Kosta Concordias dhe teorite e konspiracionit rreth saj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Një orë mësimi në një shkollë të mesme amerikane, rreth krijimtarisë së shkrimtares Kozeta Zylo
» Kleriku arab: Toka nuk rrotullohet rreth diellit
» Anton Nikë Berisha: Rreth disa shkarjeve të dr. Shaban Sinanit për këngët tona kreshnike
» Përsiatje rreth romanit: "Një vit i brishtë" i shkrimtarit Halit Shamata

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE ::  K O N S P I R A C I O N-
Kërce tek: