PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Në sytë e Mona Liza-s fshihen shkronja shumë të vogla

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Në sytë e Mona Liza-s fshihen shkronja shumë të vogla   Tue Apr 03, 2012 7:49 am

Në sytë e Mona Liza-s fshihen shkronja shumë të voglaMe sa duket ka vertet nje “Kod te Da Vinci-t” me ne fund.

Kryevepra 500 vjecare “Mona Lisa” nga Leonardo da Vinci ka qene gjithmone e mbuluar me mister, por Komiteti Kombetar i Italise per Trashegimine Kulturore, kohet e fundit ka zbuluar se zmadhimi i syve te piktures tregon se ka numra dhe shkronja te vogla. Ne syrin e djathte shfaqen shkronjat “LV” ndersa nga ana tjeter mund te dallohet “BE” ose “C”. Ne uren ne sfond te piktures mund te dallohen numrat “72″.

Ky sekret u zbulua pasi nje nga anetaret e komitetit, po studionte nje liber te vjeter te nxjere nga arkivat e Vatikanit. Ekspertet jane ende te habitur dhe te paqarte mbi domethenien e simboleve edhe pse “LV” mund te jete nenshkrimi i vete artistit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Në sytë e Mona Liza-s fshihen shkronja shumë të vogla
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Liza Ndreca:ANË ËNGJËLLORE
» Anë të mira dhe më shumë pasoja negative
» Shqipëria ka shumë përparësi për turistët evropianë
» Besi Bekteshi: Falja nuk është kulturë e demokracisë shqiptare, por standard që nuk do ta plotësojmë edhe për shumë vite
» Kush Tradhëton më shumë Femra apo Mashkulli ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: OKULTIZEM :: S P I R I T U A L I T E T ::  S I M B O L I K E-
Kërce tek: