PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Karakteristikat sipas dites se lindjes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NikolinoNumri i postimeve : 54
Pikët : 285
Reputation : 21
Join date : 26/02/2012

MesazhTitulli: Karakteristikat sipas dites se lindjes   Wed Mar 28, 2012 9:43 am

Dita e Lindjes shfaq disa nga karakteristikat tuaja si dhe cilesite e planetit nga ka marre emrin.


E Hene
Kush ka lindur diten e hene, diten e Henes , pikerisht per shkak te influkseve te saj eshte pasional, i perkedhelshem, dhe vecanerisht i hapur ndaj kuriozitetit dhe mundesive per njohje te reja.Te lindurit ne kete dite shpesh kane ndryshime humori te papritura dhe te vazhdueshme.Te mbushur me energji, me shume deshire per gjithcka, mund ta humbasin entuziazmin e tyre papritur, per ta rigjetur ate pas disa kohesh.

E Marte
Kush ka lindur te marten ndodhet nen influksin e Marsit, zotit te Luftes. Nder te lindurit e kesaj dite mund te gjenden shume doktore, burra te shkences, dmth njerez qe e kane bere betejen e tyre ne te mire te njerezimit dhe progresit.Jane njerez te rezervuar, por edhe te gatshem te japin gjithcka kane, zakonisht jane te ekuilibruar, te kujdesshem dhe jo impulsive, por ndonjehere mund te tregohen te ashper.Kane veshtiresi te medha ne kapercimin e nje lidhjeje sentimentale ne rast se ka perfunduar, sidomos nese marredhenies i ka dhene fund partneri.

E Merkure
Kush ka lindur diten e merkure gjendet nen influksin e Merkurit, mesazherit te zotave qe do i dhuroje aftesi shume te mira mendore, me nje aftesi te cuditshme per te pasur intuite brilante dhe per te arritur me te nje sukses te madh.Jane pelqyes te lojes, te lindurit diten e merkure, shpesh te shperqendruar dhe pak oportuniste, tregojne interes jo shume per cmimin qe mund te fitojne, por me shume per sensin e sfides qe ben ata te vihen ne prove kunder nje kundershtari me vlera.

E Enjte
Kush ka lindur te enjten ndodhet nen influkset e Jupiterit, planetit me te madh te sistemit diellor, qe i dedikohet babait te te gjithe zotave.Gjithmone te sjellshem, te interesuar per gjithcka qe i rrethon, nuk terhiqen kur dikush ka nevoje per ta. Ata perballen me kurajo me cdo veshtiresi, zakonisht me nje qendrim pozitiv.Te lindurit ne diten e enjte e pelqejne shume sportin dhe pelqejne shume te kalojne kohe me miqte e tyre me te dashur. Kane nje doze te madhe fati dhe shpesh arrijne rezultate te paparashikuara.

E Premte
Kush ka lindur diten e premte gjendet nen influksin e Venusit, perendeshes se bukurise dhe joshjes qe i jep aftesi artistike dhe kreative te jashtezakonshme dhe jo rastesisht nder te lindurit e kesaj dite mund te gjenden shume kompozitore dhe poete te famshem.Te lindurit ne kete shenje shpesh shprehin interesin e tyre per shkenca si astronomia dhe astrologjia, por edhe per gjithcka qe eshte shpirterore, mistike, apo okulte.

E Shtune
Kush ka lindur diten e shtune gjendet nen influksin e Saturnit, qe i jep nje vendosmeri qe e shtyn shpesh te arrije suksese te dukshme.Jo rastesisht nder te lindurit e kesaj dite do te gjenden shume lidera, njerez qe kane qene ne role te ndryshme, por gjithmone ne komande.Megjithate ky investim i madh ne sferen profesionale ben qe sfera personale te leje per te deshiruar.

E Diele
Kush ka lindur diten e diel ndodhet nen influksin e Diellit qe i jep ekuiliber, zemergjeresi, dhe paqe te brendshme.Altruizmi i spikatur qe dallon te lindurit ne kete dite dhe sinqeriteti i tyre i thelle, i ben qe te kene marredhenie ndryshe nga te tjeret me ata qe i rrethojne.Ata mund te gjenden neper poste politike per shkak te besueshmerise qe krijojne tek njerezit.Te shtyre nga nje kuriozitet i madh, i jepen me kenaqesi studimit te historis dhe ne fakt nder te lindurit ne kete dite mund te gjenden arkeologe te famshem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Re: Karakteristikat sipas dites se lindjes   Sat Apr 07, 2012 3:51 am

Dometheniet per cdo date te lindjesDate 1Lindur ne daten 1. ♥
Te Pavarur, krijuese, me kurajo dhe vendosmëri, vendos të bëjë rrugën e tij në botën e vet me personalitetin dhe inteligjencen.
Ky është një lider natyral, gjithmonë një udhëheqës, di t'ia dali vet.
Ka një ambicie të fort, i mbështetur nga energji të madhe, këmbëngulje dhe vendosmëri, ka nevoj te inkurajohet,
aftësitë janë të arsyetimit janë të shkëlqyera, është
një organizator i mirë gjithashtu dhe një udhëheqës.

Data 2Lindur ne daten 2. ♥
I ndjeshme, emocional dhe i adaptueshëm, optimiste dhe miqësore, kanë nevojë për hapësira të sigurta rreth tyre. Pajisura për artin dhe muzikën, besnikë në miqësi. Ardhur për të kërkuar harmoni me mjedisin që e rrethon atë, me aftësi e di se si të shfrytëzojnë mundësitë, gjithmonë duhet të jetë i siguron. Ai e do, muzikë ritmin valle, dhe kanë një ndjenjë e natyrshme e harmoni, vlerëson finer gjërat në jetë. Është një diplomat dhe punon mirë me të tjerët. Vëmendje dhe dashuri kërkon të jet i rrethuar dhe nga njerëzët edhe objektet.

Data 3Lindur ne daten 3. ♥
Pamje e këndshme, me një të folur shumë të bukur me një mendje të mprehtë edhe me imagjinatë, duhet të shkruani, leksion, mësojnë ose punojnë në fushën e gazetarisë. Jetën shoqërore dhe miqtë janë fryma e jetës, kështu që është kërkuar shumë në kompani. Ambicioz, bujar, të sinqertë, ka një mendim të lartë për veten dhe nuk paraqesin kufizime në objektivat e tyre. Manifestojn në të mirë artistike, intelektuale dhe krijuese. Eshte veshur për të gjitha aktivitetet në kontakt me publikun. Miqësor dhe të plotë të imagjinatës, dinamike, ka shumë talent, nuk mund të relaksoheni dhe të pushoni, veprojnë gjithmonë, i pelqen të jetoj në mes të njerëzve.

data 4Lindur ne daten 4. ♥

Persona shumë të ndalur, të vendosur dhe nganjëherë kokëfortë. Praktike, të organizuar, besnik, ka dispozicion për të punuar me mënyr, sistematike dhe me ndërgjegje, në vijim rregullat dhe natyra e saktë e zakonit, mund të llogarisin në urtësinë e tyre, dhuratë që lejon suksesin për ndërtim. Familja dhe mirëqenien e saj janë në qendër të mendimeve, të gjithë e një copë. Eshtë vetëdijshëm të vetë-disiplinës dhe është i sigurtë në vendimet e tij. Shumë me fat, i pëlqen, familja e stabilitetit dhe në shtëpi, të lidhura me tradita është akoma
rutinë.

Data 5Lindur ne daten 5 ♥
Të gjallë dhe dinamik, inteligjent, ambicioz, kurioz, impulsiv në mënyrë të
vepruar, do të jap më të mirën e tij. Duhet të jenë në gjendje të punojnë në lëvizje, për të udhëtuar, që të ketë kontakte të jashtëm, kanë llafe dhe aftësinë për të bindur. Mund të marrë shumë gjëra, por urren të jetë i mbyllur, është refuzuar për punë rutinë, jeton në një afat. Sensual dhe plot pasion në dashuri, me dhunti të shumta, adventurous, i shkathët në mendje dhe trup, me një qëndrueshmëri të madhe.

Data 6Lindur ne daten 6 ♥
Idealist beson, ka vulën e mjeshtërit dhe është sjellë për të zbatuar besimin e tij për t'u lëvduar për të tjerët. është pajisur me inteligjencë, intuitë psikologjike, dinamizmi psikike, një forcë të shquar të do për të kapërcyer pengesat. Ai e do çdo përvojë të re dhe tërheq mësime nga ajo. Nevojat për, siguri dashuri dhe rrënjët, të jenë të vlerësuar, admiruar dhe inkurajuar. është mohuar për iniciativat e veta, në vend se të bashkëpunojnë ose të varet nga të tjerët. Shëndetin, bukurinë, muzikë dhe faza janë pjesë e qëllimit të tij. Esenciale për lumturinë e tij është liria për të udhëtuar.

Data 7Lindur ne daten 7.
Është optimist për jetën dhe i shtrirë në lidhje me të tjerët, shpesh është shumë me fat dhe lehtë mund të arrijnë nderon. E do paqen më shumë se vetmia në një kuptim të ngushtë, është sentimental pa të tepërta, është meditues, analitik, qëllimi i tij është përsosmëri dhe më të mirë të çdo gjëje, sepse ai është delikate dhe e vështirë për t'u kuptuar. Brilliant, intuitiv, kreativ, intelektual, analitik dhe të ndjeshëm. Ka disa miq, por ai është një shok i mirë për veten e tij. Dashuria është e rëndësishme, por jo thelbësore. partneri është vështirësia e tij, sepse nuk është një person i përshtatshëm.

Data 8Lindur ne diten 8. ♥
Bujar, karakter të mirë, duke përfshirë në të gjitha situatat, vullkan aktiv me një mendje dhe trup gjithmonë në lëvizje. Në të gjitha gjërat që ai dëshiron të shkojë deri në atë pikë, ai urren te humbas kohen dhe qe bën atë të humbur. Ka aftësi të natyres për, kontrollin e paragjkimeve dhe aftësinë për të ushtruar autoritetin e tyre. Me fat në përgjithësi është pak më pak në dashuri, besohet si një mik, i mungon diplomacia, sugjerimet i tij nuk do të lënë pas dore, është pak a shumë selektiv. Interesuar në sektorin e financës, progres dhe të prekshme, duhet të organizojë për sukses, sepse kapacitetin e tij është në të mirën e tij.

Data 9Lindur ne daten 9 ♥
Ka një ndjenjë të lindur të drejtësisë, me horizont të gjerë, të fuqishme, gjithmonë arrin të marrë një ide të përgjithshme të çdo gjëje. Ka një reflekset te mprehtë dhe të shpejtë të ketë sukses në ndonjë biznes, është një folës i shkëlqyer dhe një folës i mirë. është bujar dhe mbrojtës, në thelb emocional, kështu që duhet të jenë shumë të kujdesshëm për të mos dhënë shumë për njerëzit e gabuar. Ata kane aftësi të shkëlqyeshme kreative dhe intelektuale, të dhënat janë me të fortat e tij, Ka një sens të jashtëzakonshëm të biznesit dhe, në të njëjtën kohë është i kujdesshme per shpenzimet. Mund të arrijë njohje në çdo fushë të artit ose të profesionit, në dashuri, megjithatë, nuk është i besueshëm.

Data 10
Lindur ne daten 10 ♥

Fleksibël dhe krijues, mendimi dhe veprimi janë shumë të shkurtër, duke u fokusuar në pasqyrë, u pelqen e verteta, dhe është në gjendje të merret me shumë gjëra bashkë, është i shtyrë nga një besim të patundur në aftësinë e tij. Duan të shkëlqejnë në çdo gjë, me një aftësi të madhe për të mbrojtur veten e tyre. Me pak shanse për sukses. Artist dhe të prirur për te bizneset, kryen projekte me kreativitet dhe entuziazëm. kane një ndjenjë të fortë të miqësisë, është sensual, pasion dhe posesiv, dhe kjo i lejon atij të marrë shumë e kënaqësi në dashuri.

Lindur ne daten 11 ♥
Numër dominant. Inteligjente. kane dhuratë e intuitë të drejtë. e shkëlqyer dhe i frymëzuar për te të thënë se si të ben. përkundër inteligjencës mbi mesataren e tij. I nxituar dhe kokëfortë. në gjendje për te merrni për projekt edhe kur nuk ka një më shumë. Ju keni për të lënë njohuri të punojnë për të gjetur mënyrë të pazakontë për potencialin e saj të madh. është vazhdimisht në tension nervor. rotacion momentet të lodhjes nga momentet të aktivitetit të madh. Në dashuri është posesive. por është i suksesshëm, sepse ajo është shumë e lehtë. sidomos gruaja e cila është joshës e kualifikuar.

Lindur ne daten 12

Pajisur me një gojëtari shumë bindës, diplomatike, përqendruar në të ardhmen, kanë shans të ketë sukses në profesionet e artit. Personalitet te ngrohtë dhe miqësore, një mendje praktike dhe një talent letrar ose artistik. Ajo lëviz ndjekur sugjerimet e imagjinatës, gjithmonë çon për të përfunduar atë që ai e ka filluar. Bota letrare ose padi argëtuese dhe te mirë. Shumë i përshtatshëm për aktivitete në natyrë në publik dhe duke e lejuar atë të udhëtojë. Dashuria mund të merret nga pasioni.

Lindur ne daten 13
Tepër i ndjeshëm, në ankth, ndonjëherë nervoz, ka vështirësi të shprehj ndjenjat e tij. Puntor ambicioz dhe , do të organizojë dhe të drejtojnë të tjerët, ka dhunti për mekanike dhe shkencore. Ai ka një aftësi të jashtëzakonshme për të shpëtuar nga situatat e përafërt me hijeshi dhe aftësi. Gjithmonë e përfshirë emocionalisht çdo gjë është çështje e zemrës, plot ndjenjë dhe ndjeshmëri.

Lindur ne daten 14 ♥
Mund te jen pak te ndrojtur por jane te afte, dhe kështu ne gjendjen emocionale, por kjo provon qe jane shumë luftetar në ndjekjen qëllimet e tyre. Dashuron te jet i ri dhe origjinal , dhe i ndryshem. Me dhunti të shumta dhe dualiste, ka aftesi si logjike si imagjinative. Inteligjencës dhe shpirti praktik të lejojë atë të shfrytëzojë përvojën, të mirë dhe sukses shoqërore dhe profesionale. Është shumë e ndjesshem

Lindur ne daten 15
Ka shpirt të pasur dhe të thellë, gëzon pasuri të konsiderueshme që ju lejon të shërohet suksesin morale dhe materiale. Është miqësore dhe bujare, gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar dhe për të marrë përgjegjësi. Sa të tërhequr njerëzit dhe mundësi, edhe pse ajo tenton të imponojë pikëpamjet e veta. Ajo mund të shkojë lartë, të mësojnë gjithçka të lehtë, imagjinative dhe origjinal, ka vesh për muzikë, dashuri traditat, fëmijëve, familjes, madje edhe në qoftë se në afat të gjatë përkushtim mund të jetë despotik.

Lindur ne daten 16
Personalitet magnetik, di si ta shfrytëzojë këtë talent për të arritur sukses në ndonjë biznesi.inteligjenca, këmbëngulje, dëshirë nga njëra anë dhe dëshira për harmoni nga ana tjerë, e bëjnë atë mistik. Kjo është perfecionist, por ajo mund të bëhet nervoz, humor dhe në depresion nëse kjo nuk arrin të marrë modelet e saj të lartë. Pajisur me një mendje të hapur ndaj çdo gjëje që është më e lartë, mbinatyrore dhe okult. Shije e sjellje e çuditshme që e bën të vështirë edhe për atë që është e lehtë në çdo rast duan të shkoj në fund, dhe të zbulojn se çfarë është pas, por shpesh per te humbur kohën.

Lindur ne daten 17 ♥
Të fortë, të aftë dhe me shumë të drejtë intelektuale, të aftë për të vepruar me, këmbëngulje besim dhe guxim. Një komisioner i mirë, organizator në gjendje dhe të aftë, të aftë për të parë esenciale, edhe pse ndonjëherë shpërfill detajet në privat është tradicionalist i pastër, të aftë në biznes. është mjeshtër i vetes së tij dhe zgjedh me kujdes njerëzit me të cilët të merren. Si njeri i ri mund të përballen me shumë vështirësi që të ketë sukses, fatin e tij në dyqan per nje daljes në pension te qetë. Familjes dhe ata që duan të thotë shumë, është e ndjeshme dhe emocionale në lidhje me jetën private, edhe nëse ajo është dominator në biznes

Lindur ne daten 18 ♥
Eshtë e pavarur, efikas dhe udhëheqës i lindur. Të pajisura me, oportunizëm të inteligjencës, por edhe e ambicie të mëdha, kjo ka të ngjarë të jenë të rrethuar me zili. Nuk synon të pasurisë, por lavdi, dhe i do te tjeret, natyren dhe boten.Erdhi për të shkruar, të folur dhe të bëjë teater, ka aftësi te mirë racionale për të përzënë edhe organizatat komplekse. është një entuziast, në dashuri me dashuri, nuk është i përshtatshëm për person të vetëm, gjithmonë në kërkim të reja, diçka që kap vëmendjen e tij. Mund të presin një jetë aktive dhe udhëton shumë.

Lindur ne daten 19

Ngushtë konformist duan të qëndrojnë jashtë, duket besim të i mirë në aftësinë e tij, në gjendje të marrë vendime të shpejta dhe racionale. Talentin më të mirë që del nga forca e madhe morale e cila i mundëson per nje të kapërcyer testet më të vështira të jetës. Me ndjenjë të suksesit të detyrës është i siguruar, është lider. Duhet të zgjedhin partnerin me kujdes, sepse kjo ditë mund të çojë në keqkuptime shumë në martesë. është "i dashur me natyrën.

Lindur ne daten 20 ♥
Vetmia është gjëja qe kan frikë më shumë, për të jetuar në mesin e njerëzve, martohet herët,është e ndjeshme. Ka takt dhe diplomaci, sport dhe marrëdhënie private të njeriut përpara çdo gjëje. Të natyrës artistike, ka nevojë për të ndërmarrë ndonjë veprimtari që mund të shprehin kreativitetin e tyre dhe ndjenjën me saktësi. Për të bërë më të mirë në këtë profesion kanë nevojë për të jetuar në një mjedis të qetë, të dinë të mund të besojn dhe ngrohtësinë e një familjeje. Shpirt bashkëpunim. Dashuron, në rrjedhën e jetës do të jetë burim gëzimi, por edhe zhgënjim.

Lindur ne daten 21 ♥
Gjallë inteligjent dhe kureshtje, vazhdon në të gjitha profesionet intelektuale, ose që ka të bëjë me bukuri, art, të shtypura. Një Personalitet magnetik, tërheqëse, me kapacitet të madh e të shprehurit dhe në ndikim të konsiderueshëm mbi ata përreth per nje. Një orator realizohet, i pëlqen të jetë i rrethuar nga miq dhe admirues. Ai duhet të ketë rreth qoftë bukurinë e ngjyrës dhe formës, dhe është gjithashtu pritës i mirë. Simpatik dhe me takt, individualiste dhe të pavarur. Xheloz dhe të dyshimtë, megjithatë, është i ndjeshëm ndaj thirrjeve.

Lindur ne daten 22
Gjallë, inteligjent dinamizmi fizike dhe psikike, vendosmëri
që i lejon për të arritur edhe qëllimet më ambicioze se prirjet e mëposhtme. Krenar dhe krenar, idetë e tij e çuan në sy në fushë më të gjerë të mediave, duhet të jenë të guximshëm dhe të mbajnë sytë mbi idealet, por me këmbët në mënyrë të vendosur në tokë. Ka
një ankth të thellë humanitare rrënjë e duke ndihmuar të tjerët dhe duke e bërë veten të dobishëm për shoqërinë, potenciali i saj është e pakufizuar. Organizata është themeli i suksesit, e cila është shtuar ndjenjë e madhe e mundësi, që e bën atë një diplomat të lindur. Duan të zgjerojnë horizontin, përvoja të rritur dhe rrisin ndjenjat në aktivitetet dhe disiplina panjohur ose kuptuar keq. Qëllimi i tij është për të lënë pas një botë më të mirë me kalimin e tij.

Lindur ne daten 23
Ka dhuntinë e intuitës në lidhje me defektet dhe vështirësitë e të tjerëve. Gati për një karrierë mjekësor, teknik, konsulent të biznesit, mund të jetë një organizator i madh. Shpirt ndërmarrje dhe kurajo të ndihmuar që të ketë sukses, ju gjithmonë doni të jeni në qendër të vëmendjes dhe kjo mund të shtyjë rrugëve për të ndjekur
profesionist tuaj.

Lindur ne daten 24 ♥
Me aftësinë e tij paraqet veten, ngjall simpati dhe besim tek të tjerët, ka aftësi të jashtëzakonshme për të punuar brenda kufijve të aktivizmit super. Është lëvizje me vazhdim, dhe me sensin e tij të mprehtë të vëzhgimit mund të mësoni çdo gjë. është nga natyra rebele dhe irrituar, me një shpirt të madh të aventurë, energji e pafund dhe të palodhur urren mosveprimi. Do shtëpinë, por vetëm me kusht të ruajtjes së pavarësisë së tij.

Lindur ne daten 25 ♥
Pajisur me talent të madhe artistike, krijuese, intuitive, cilësitë idealist, ka fshehur se po përpiqen për të dalë në dritë. Kualifikuar në ndikimin e të tjerëve, duket shpesh me kokën në re, ajo lëvizje në mes të ëndrrës dhe realitetit nuk kuptohet gjithmonë. Dashamirës, aftësia për të punuar dhe të merren me njerëzit. Prirja për paragjykim mund ta pengojë atë të arritur qëllimet që përndryshe, në sajë të inteligjent, do të jenë në dorë. Ka për të luftuar dembelizmi dhe melankolinë pa u humbur krejt.

Lindur ne daten 26
Ka lindur profesist për botën e artit, letërsis, filmave dhe televizionit. Është shumë e kërkuar për të tjerët. Ka talent për biznesin, mund të përcaktojë një artist të financave, sepse ajo është në gjendje për të vënë më mirë per të përdorur talentin e tij natyror. Lidhur me vlerat tradicionale, duan selinë e shtëpisë dhe fëmijët mbi të gjitha, familjen, rehati, punë, shtëpinë, sukses të ndërtuar me metodën dhe program.

Lindur ne daten 27 ♥

Shoqërueshëm dhe shoqëri, ajo është bujare, por është refuzuar për biznesin, në shoqëri ka tendencë për të marrë rolin dominant dhe vetëm me gjysmë zemre pranon të drejtat e të tjerëve. Forca, vendosmëria dhe idealet e larta, është e destinuar të komandës. I përpiktë, dëshiron të ndryshojë jetën e me grimë dhe ndryshimet të drejtimit. Ajo i pëlqen të udhëtoj dhe është mirë në gjuhë të huaja, është udhëhequr nga të tjeret, letrare dhe artistike, është mirë për të. Në familje ndikon është si djegie.

Lindur ne daten 28 ♥
Eshtë një autoritar, i pavarur, ambicioz, emocionale, sociale dhe diplomatik. Ka aftësi praktike dhe udhëzimet organizative, një ndjenjë të fortë të lirisë, si personale dhe të zgjatur për të tjerët. Një njeri origjinal, ai e do lirinë dhe të natyrës preferojnë fjalët me veprime. Përcaktimi dhe ndjenjën e përgjegjësisë, nuk është e shkurtër energjia dhe sakrifica për të arritur qëllimet e deklaruara. Interes të pazakon të tij.

Lindur ne daten 29 ♥
Eshtë intuitiv dhe idealist me kontrollin e cilësisë të fortë, intelektuale dhe frymëzues, të aftë për ndërmarrjeve të mëdha. Nuk është një aluzion i arrogancës, çdo gjë duhet të bëhet sipas dëshirave të tij, ose mund ta hedhin në ajër 'atë që e ka ndërtuar.Te çon në një karrierë politike, diplomaci dhe sindikatave, ku mund të shprehin karakteristikat më të mira e gjeniut të tij dhe të krijimtarisë në marrëdhëniet me njerëzit. Ai ka aftësi të madhe për të identifikuar dhe zgjidhur problemet e njerëzve. Kujdes në sistemin nervor, e cila është veçanërisht i brishtë dhe mund të çojë në depresion.

Lindur ne daten 30 ♥

Frymës i ri, me lehtësi të jetës, më optimist, e plotë e apelit magnetike. Ka kuptimin e 'mundësis dhe një frymë praktike që e lejon atë për të vepruar me kurajo, duke shmangur rreziqet e papritura. Aftësi profesionale dhe aftësi për të ndikuar në masat me llafe të tij dhe me një kontakt të thjeshtë e kulturës mund të shkojnë në një rrugë të gjatë. Dhuratë të imagjinatës, pëlqen anën e thjeshtë dhe më të këndshme të jetës, imagjinatës, një sy për të modës dhe të gjithë që është e tepërt

Lindur ne daten 31 ♥
Synon në lartësi të mëdha dhe për ta arritur, nëse nuk bien në kundërshtim me çdo gjë që ai bën. Kan talent për të punuar dhe të ndjehen shumë rehat në fushën e letërsisë dhe artit. Aftësia për të ndërtuar një karrierë të suksesshme, madje edhe nga pikëpamja financiare, si dhe nder nuk do të thotë asgjë. Duhet të zbatohet plotësisht në punën e tyre, dhe të mësojnë të jenë të kujdesshëm. Shumë besnik si një mik dhe punonjës, por mund të jetë kokëfortë dhe i padurueshëm pas pjesës së parë të jetës. Kjo është një lloj konstruktiv, dhe mund të punojë shumë për të ofruar siguri për veten dhe familjen e vet. Ka nevojë per të tjetet dhe një familje të pasuar, por do duan të udhëtojnë.


Edituar për herë të fundit nga LaNiGc në Sat Apr 07, 2012 3:55 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Re: Karakteristikat sipas dites se lindjes   Sat Apr 07, 2012 3:54 am


Zbulojeni se kush jeni permes orës së lindjesAshtu siç çdo ditë e muajit ka vibrimin e vet numerik, ashtu edhe cilado orë e ditës ka frekuencën astrologjike të caktuar, gjë që me shumëçka ndikon në oscilimet e potencialit tonë bioenergjitik. Kjo ka rëndësi të veçantë për orën e lindjes sonë, kur e dimë se ndikimi i planetëve të caktuar ndërron në mënyrë alternative në kuadrin e njëzet e katër orëve. Në të vërtetë, nuk është krejt njësoj se a kemi lindur në mëngjes, në mesditë, apo vonë në mbrëmje. Disa veprime tonat, qëndrime e disponime kemi për t’i kuptuar më mirë po qe se e dimë vibrimin numerik të orës së lindjes sonë.
Rrethi prej njëzet e katër orësh është i ndarë në gjashtë stacione numerike. Stacioni i parë numerik është në mes të zeros dhe orës katër; e dyta në mes orës katër dhe tetë; e treta në mes orës tetë dhe dymbëdhjetë; e katërta në mes orës dymbëdhjetë dhe gjashtëmbëdhjetë; e pesta në mes të orës gjashtëmbëdhjetë dhe njëzet; dhe e gjashta, e fundit, në mes të orës njëzet dhe njëzet e katër, d.m.th. të orës zero.

Për të lindurit në mes të zeros dhe orës katër

Keni natyrë të qetë dhe të heshtur. Dëshironi të ëndërroni dhe ndërtoni kulla në re. Keni imagjinatë të bujshme, porse vështirë gjendeni në botën e realitetit fizik. Jeni fantazues dhe poet i lindur, andaj njerëzit vështirë ju kuptojnë. Ngapak jeni të përhënur dhe hutaq, por, jo: zemrën e keni fisnike.

Për të lindurit në mes të orës katër dhe tetë

Ju ju karakterizojnë shkathtësia dhe harmonia. Jeni këmbëngulës dhe të qëndrueshëm në të gjitha punët, e sidomos në gjërat praktike. Si rrallëkush gjendeni në botën e realitetit të rëndomtë. Synoni drejt asaj që të tjerëve t’iu bëheni shembull, që nga çasti në çast ta tregoni dhe ta vërtetoni këtë.

Për të lindurit në mes të orës tetë dhe dymbëdhjetë

Ju jeni krijesë e besimit, e shpresës dhe optimizmit. Jeni të gjallërishëm, të zhdërvjelltë, përgjithmonë në trazimin kijues. Gjithkund rrezatoni dashuri joegoiste dhe ngrohtësi magnetike. Jeni sensualë dhe spirituozë. Keni prirje kah artet dhe filozofia, ju pajisin virtytet dhe talenti.

Për të lindurit në mes të orës dymbëdhjetë
dhe gjashtëmbëdhjetë


Jeni të kthjellët, të gjallërishëm, të shkathtë, të lëvizshëm, plot energji. Për ju, si të përcaktuara nga natyra, janë punët praktike. Jeni orator të mirë, matematikanë dhe fizikanë. Por po aq do të mund të ishit edhe shkrimtar, vetëm po qe se do të mund ta orientonit energjinë në atë drejtim. Me një fjalë, ju jeni person gjithanshmërisht i talentuar; në shumë profesione e zeje mund të shprehet me sukses shpirti juaj krijimtar.

Për të lindurit në mes të orës gjashtëmbëdhjetë
dhe njëzet


Ju keni shpirt të trazuar, bredhëritës. Ngapak jeni nervoz dhe të hutuar. Lëvizjet i keni dinamike, fjalët të ashpra e të fuqishme; shpejt mendoni dhe veproni. Dëshironi që sa më shumë të rrëmbeni nga jeta. E doni jetën në të gjitha trajtat dhe format. Shpesh i ndërroni vendimet dhe qëndrimet. Ndërmerrni në të njëjtën kohë nga disa punë. Kush nuk ju njeh mirë, do të mendjojë se jeni mendjelehtë, por ju jeni të ndërgjegjshëm sa s’ka më për të gjitha ato që bëni.

Për të lindurit në mes të orës njëzet
dhe njëzet e katër

Jeni të matur, rezistentë dhe të qëndrueshëm në të gjitha fushat. Synoni kah ajo që të dominoni mbi çështjet dhe situatat. Keni prirje për filozofi dhe letërsi. Jeni racionalë dhe spirituozë. Ndikoni magnetikisht në rrethin tuaj. Jeni autoritet në familje dhe shoqëri, në mesin e miqve dhe të farefisit. Ngapak veproni mendjemadhësisht dhe krenar, e kjo vjen shkaku se për së tepërmi besoni në vetvete, se jeni plot vetëbesim, si dhe energji jetësore e kreative.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Karakteristikat sipas dites se lindjes   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Karakteristikat sipas dites se lindjes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ora e dashurisë
» Adelina Dardha: Poezi " E ëmbla ime nënë" Gezuar nënë diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall të puth.
» “Të vrarët” sipas KiE-së, jetojnë të gjallë në Pejë
» Çdo gjë që ka të bëj me zgjedhjet lokale në Kosovë
» Sipas serbëve, Flamuri ynë para Skenderbeut, paska pasur mbi shqiponjë një kryq

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: EZOTERIZEM ::  A S T R O L O G J I-
Kërce tek: