PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Një anije "fantazmë" lundron drejt Kanadasë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 30

MesazhTitulli: Një anije "fantazmë" lundron drejt Kanadasë   Sat Mar 24, 2012 10:09 am

Një anije "fantazmë" lundron drejt Kanadasë


Një anije fantazmë po lundron drejt Kanadasë. Kështu raportojnë mediat në mbarë botën për një anije që prej më shumë se 1 vit lundron nëpër det dhe të gjithë e mendonin të fundosur, transmeton News24.

Bëhet fjalë për një peshkarexhë japoneze që arriti t’i shpëtojë cunamit të 11 marsit të vitit të kaluar dhe tashmë është pikasur nga një avion i forcave të mbrojtjes kanadeze.

Tani anija ndodhet rreth 120 milje larg ishujve Mbreteresha Karlote, pranë kepit Seint Xhejms në brigjet e Kanadasë. Në bordin e saj nuk ka asnjeri e megjithatë anija ka lundruar për më shumë se 10 mijë km distancë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
 
Një anije "fantazmë" lundron drejt Kanadasë
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Bashkim Saliasi: “Një udhëtim i çuditshëm” i shkrimtarit Viron Kona
» Veshja popullore myzeqare, drejt zhdukjes
» E dhimbshme | Këta janë kosovarët që ikën sonte drejt Perëndimit (Foto)
» Murat Jashari: Kosova drejt humnerës
» Apokalipsi, mijëra njerëz drejt vendeve të shenjta

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 ::  E N T I T E T E-
Kërce tek: