PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mario Monti nje mason ...?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: Mario Monti nje mason ...?   Fri Feb 24, 2012 1:48 am


Mario Monti nje mason qe ka studiuar ne Yale TrilateralE
pabesueshme! Mario Monti,ish senator evropiane dhe kryetari i
Komisionit Trilateral, një grup me orientimin neo-liberale, themeluar në
vitin 1973 nga David Rockefeller dhe një anëtar i bordit të Grupit
Bilderberg, i cili ka studiuar në University Yale, rezidenca e fameshme e
sektit masonik 'Kafka dhe Bones',është gati për t'u bërë President i
Këshillit të Ministrave të Republikës Italiane.


Një hap drejt krijimit të një rendi të ri ndërkombëtar.


Keto dite shkruhet,me shume se kurrë se si në këte situate ngrihet një
zë i bashkuar dhe i thate (me disa përjashtime italianesh) që i thotë
prerë, JO, Mario Montit, një personazh me karakter te diskutueshme dhe
diabolik,pjestar i grupit Goldman Sachs, Trilateral, Bilderbeng ....


kontrast nga disa media te pakta (me disa përjashtime ),ne pergjithesi
Monti thirret si shpëtimtar i vërtetë i vendit, duke minimizuar
objektivin e tij te shkuar,globaliizimin, duke treguar edhe një herë
qartë jo pavarësinë e medias.

Por në qoftë se, ne ende nuk e
kuptojnë grushtin e vërtetë financiare te shtetit,si nje akt i kryer, me
të vërtetë italianet jane dele e pula, dhe meritojnë të përfundojë në
thertore (sociale) dhe te perfundojne ne varreza.

Nga një Tre-Monti ne nje Mario Monti; Kalvari

Prdje ishte 12 nëntor 2011 dhe Kryeministri Silvio Berluskoni ka dhënë
dorëheqje! Rastësisht, të njëjtën ditë 215 vjet më parë, Napoleoni u
dorëzua me austriakët në betejën e Caldieros! Sigurisht, paralele në mes
të udhëheqësit francez dhe njeriu te Arcore-s, është blasfemi, por
rastësia nga data, është me të vërtetë interesante ...

"Të gjithë
fajin e ka Silvio Berlusconi! Nëse Italia është në shkatërrim, faji
eshte i tij. Ai nuk ka bërë asgjë për këtë vend. " Ky është faji i një
personi i cili ka dhënë dorëheqje,dhe tani ne do të kemi zgjidhur të
gjitha problemet kombëtare.Ky është mesazhi që është duke kaluar, dhe
madje edhe tregjet ndërkombëtare janë duke treguar shenja të këtij
lloji.

Ky artikull nuk ka për qëllim të mbrojë te pambrojtshmin,
të mbroj tashme nje personazh (politik?) që nuk bëri asgjë për
popullin,por per vehten e tij, duke penguar me të gjitha mjetet e
mundshme gjyqësorin dhe ne parlament të bëjë ligje për përdorim dhe
konsum personal. Qëllimi i artikullit është që të përpiqeni të përdorni
trurin tuaj të mendojë dhe kuptojë se çfarë me të vërtetë po ndodh në
skenen kombëtare dhe ndërkombëtare:cilat janë dinamikat dhe veçanërisht
te mesoni se cilat jane forcat në lojë.

''Qengji'' per
sakrificim u gjet(Berluskoni), dhe pas rënies së tij, do të theren te
tjere per kurbane publike.Italianet po festojne me shampanjë, pasi më në
fund shpëtuan prej diktaturës se Berluskonit, e keqja, sipas nje
definicioni.

Por a është kjo e vërtetë? Eshtë vetëm faji i
njeriut te Arcore-s(Berluskonit), a po perkundrazi,ekziston dicka tjeter
qe nuk duhet te na i thonë? Ka forca të fuqishme,qe në krahasim me
Silvion,që eshte një personazh qesharake dhe i padëmshme, punojnë nën
hije për dekada të tëra dhe lejohen të zënë Palazzo Chigi te
Silvios(Kryeministrine), sepse sistemi funksionoi.

Tani ato forca të njëjta që donin ta mbeshtesnin atë(Silvion), e braktisën njeriun e Arcore-s, pse?

Kanceri i spekulimit financiar

Ndërsa
ne përçartemi, spekulimi me i eger për fundosje në varfëri eshte
goditja e fundit. Ndërsa ne të humbasin kohë dhe energji jetësore,
çakejtë ndjejne erë gjak. Dhe atje ku nuk ka gjak, nuk ka fitim.

Nëse
ndërkohë njerëzit vriten, kjo nuk ka rëndësi:! Gjaku është gjithmone
gjak. Thirrjet me ditirambe kishin një prirje këto ditë, në rritje dhe
në rënie,sepse sipas thashethemeve, do të dorëhiqej Kryeministri. E
gjithë kjo konfirmon se tregjet dhe spekulatorët, që jane inspiruesit e
vërtetë,nuk besojnë në qeveri.Si eshte e mundur qe besojnë tek Italia
dhe jo tek qeveria?

Edhe në qoftë se fenomeni përfshin të
ashtuquajturit vende P.I.I.G.S, një emertim që tregon "derrat":si
Portugalia, Italia, Irlanda, Greqia dhe Spanja(P.I.I.G.S), pyetja eshtë:
pse Italia eshte ne kete gjendje në këtë kohë? Sigurisht Italia nuk
është shembull i vetëm,mbasi Greqia është vetë-evidente dhe
''shkelqen''.

Së pari, bankierët greke kanë shpërbëre dhe
shkatërruar ekonomikisht ekonomine, pastaj filluan ta blejnë pasurinë te
coptuar . Kryeministri grek i tanishëm është Luka Papademus , ish
nënkryetar i Bankës Qendrore Evropiane.! E njëjta gjë ndodhi në Itali që
nga viti 1992 dhe vazhdon sot e kësaj dite.

Momenti historik
është shumë i rëndësishëm, ndoshta për herë të parë në historinë e
popujve të Evropës,keta ishin të privuar krejtësisht nga sovraniteti i
tyre politik,nga bashkimi monetar, ne Traktatin e Mastrihtit ,dhe pastaj
në Lisbonë.

Qeveritë janë bërë fiksione te thjeshta si regjime
teatrale për të shkëputur subjekte, pamvarsisht flamujve politike, të
majtë apo të djathtë,ato janë një karrem. Partitë e çdo ngjyrë dhe
pozicioni politik, janë krahët e pushtetit të njëjtës bashkesi
ekonomike!

Politikanët, si thote Ezra Pound, janë kamerierët e bankierëve.

Dhe
është pikërisht kjo: për të menaxhuar politikën dhe ekonominë në Evropë
dhe në mbarë botën, janë bankierët ndërkombëtare ata qe dirigjojne..
Keshtu, spekullatorët e tregjeve financiare dhe kryesisht ata me te
zakonshmit Anglo-hebre-amerikanët, kanë në shënjestër vendet e PIIGS-it
dhe mbi të gjitha Italine?

Ja disa argumente të mundshme.

1) Politikat
energjetike italiane dhane shumë shqetesime për simotrat e vëllezërit e
saj,që menaxhojnë dhe kontrollojne energjinë në botë. ''Kavalieri'', në
intuiten e tij plote politike, megjithatë, ishte në gjendje të krijonte
marrëdhënie biznesi me Libinë dhe Rusinë per energjinë.

Këto nuk
janë gjera të qarta se si u bënë, por rrëzimi tragjike i avionit me
Enrico Mattei, ne duhet të nxjerim mesime ... Pas eliminimit fizik të
Kolonel Gadafi ka mbetur vetëm Rusia e Putinit. Aktualisht, 30% e
ENI,Eneli korporata energjitike e Italise, është në duart e publikut.
20% te saj e kanë të njëjtën investitore anglo-amerikan, që duan ta
rrëmbejn, në sajë të krizës ekonomike qe kane hartuar.

Ata duan
të vënë kthetrat e tyre në xhevahirin italian, për të fituar energji dhe
për të parandaluar çdo zhvillim të vendit,mbasi pavarësia e energjisë
është gjithmonë një e keqe që luftohet me çdo mjet, të ligjshme apo të
paligjshme.

2) Një tjetër gjë
interesante dhe ndoshta objektivi i vërtetë i spekulimeve ndërkombëtare
kundër Italise janë rezervat e arit të Italisë. Fort Knox-i ynë, është
rreth 2451,80 ton prej ari fizike. Me gati 2500 ton ar, Italia ka
rezervat e treta më të mëdha ari në botë, pas Shteteve të Bashkuara dhe
Gjermanise.Një ''pjatë'' shumë tërheqese...

3)
Shitja e pasurive të tjera të rëndësishme publike,është gjithmonë
tërheqës për kapitalin e huaj, shihni Greqine. Dhe historia ka tendencë
për të përsëritur në vetvete, në qoftë se nuk kuptohet.

Disa javë
pas masakrës Capaci (23 Maj 1992 humbën jetën e tyre në kurth te
mafjes,gjyqtari Falcone Giovanni , gruaja e tij dhe tre oficerëve të
shoqërimit), pikërisht në 2 qershor 1992,Britania e jahteve te
Mbretëreshës Elizabeta e II, ka organizuar një komplot i vërtetë kundër
Italisë.

Personazhe të tilla si filantropi Gerogo Soros , Xhulio
Tremonti ish Drejtori i Përgjithshëm i Thesarit, Mario Draghi ish
Presidenti IRI, Romano Prodi ish Presidenti i ENEL, Guvernatori i Bankës
së Italisë Karlo Azelio Ciampi ,si dhe Ministri Beniamino Andreatta,
shiten pasurinë publike italiane,kapitalit të huaj, grupit Goldman
Sachs, Barings, Warburg, Morgan Stanley dhe disa të tjerëve.

Te
tjere "bashkëpunëtorë" ne kete katrahure, ishin ministri italian
Thesarit Piero Barucci, drejtor i Bankës së Italisë, Lamberto Dini, dhe
Kryeministri i atëhershëm, Giuliano Amato.

Duke filluar nga
deklasifikimi i treguesve B.OT., nga Moody, Agjensia e normimit të SHBA,
hungarezi-hebre,afaristi George Soros, u përpoq të marrë në posedim
10.000 miliard lireta nga Banka e Italisë,per te spekulluar kundër
paundit te qendrueshem anglez. Carlo Azeglio Ciampi, për të
"parandaluar", spekulime të tilla,ka djegur rezervat e huaja: 48
miliardë dollarë. Ciampi, për shërbimet e tij ndaj padroneve,do ta
shpërblenin ate me postin President i Republikës ...

George
Soros ka hetuar proxies financiare te Romës dhe Napolit, por ne e dimë
se si përfundoi, sepse ishin pjesee grupit bankar të anglo-francezeve,
Rothschild . Pas këtij sulmi të shënjestruar ndaj liretes dhe
zhvlerësimi i menjëhershme i saj prej 30%,u privatiziua pjesa më e madhe
e asteve shteterore me çmime të volitshëm (ENEL, ENI, Telekom, etj.),
nje akt i kryer me punen e qeverisë Amato (1992-1993) dhe Prodi
(1996-1998).Ky privatizim mafiozesh do të vazhdojë edhe me qeverinë e
ardhshme të shitur,Dini dhe Amato.

4) Le
të mos harrojmë kurrë nënen Euro. Monedha e përbashkët evropiane ka
lindur në prehër të globalizmit, dhe qëllimi ishte për të goditur të
gjithë Evropën politikisht dhe ekonomikisht. Nje bashkim per te na
copetuar. Iluzioni i bashkimit të popujve dhe kulturave eshtë duke na
shpartalluar zhvillimin në planin politik, ekonomik dhe social.

Problemi-Reagimi-Zgjidhja.


Dhe kush është zgjidhja? Ilaci për të shpëtuar të gjithe, është valuta e vetme botërore, ndoshta edhe elektronike,Euro.


Një hap drejt krijimit të një rendi të ri ndërkombëtar.

Në hijen e Goldman Sachs.

Pothuajse të gjithë personat e prekur nga këto spekulime mega, janë të
lidhur me dalje të dyfishtë të bankave ndërkombëtare të investimeve të
tilla si Goldman Sachs, anglo-hebreje.

Emrat si Mario Draghi
(Goldman Vice President i International për Evropën), Romano Prodi
(këshilltar), Gianni Letta (ish Nënsekretari për Kryesinë e Goldman dhe
këshilltar i qeverisë Berlusconi, dhe i njëjtë eshte edhe Mario Monti
...

Në hijen e Frankmasonerisë

Personazhe
që konturohen jo vetëm në bordin e filialeve financiare te vërtetë, por
edhe në takimet supersekrete,si ne ate te Grupit Bilderberg. Në vitin
2004, Grupi u takuan në Stresa, në brigjet e liqenit të Maggiore Itali,
ku merrnin pjese emra të tillë si Franko Bernabe, Mario Draghi, Mario
Monti, Tommaso Padoa-Schioppa (kohët e fundit ka vdekur), Richard
Sparrow, Paolo Scaroni, Mark Tronchetti Provera dhe të tjerët.


Në vitet e mëvonshme,u pasurua me disa emra të rinj,qe u dhanë këtyre
takimeve gjithmonë të njëjtën gjë .. Aktualisht Komitetit Qendror i
grupit të lobit të fuqishëm, në mesin italianëve ishte dhe Franco
Bernabé (Telecom Italia spa) dhe kreu i ri i qeverisë italiane, Mario
Monti (President Universiteti Bocconi ).

Grupi Bilderberg u
themelua në vitin 1952, por u formalizua në qershor 1954,ne hotelin
Bilderberg në Oosterbeek, Holandë. Që nga ajo kohe takimet janë mbajtur
një herë ose dy herë në vit, në fshehtësi totale. Takimet e para u
zhvilluan vetëm në vendet evropiane, por që nga '60 dhe në SHBA.

Ky organizim ishte një nga faktet më të diskutueshme, mbasi disa
persona ngarkoheshin per te vendosur fatin e botës me dyer të mbyllura.
Asnjë fjalë nuk ka rrjedhur per ate që është thënë gjatë takimeve
sekrete te Grupit.


Në të djathtë senatori Mario Monti dhe anën e majte Romani Prodi ...Senatori
i ri i përjetëshem (në sajë të providencialeve te Presidentit Giorgio
Napolitano, një politikan funksional), prof. Mario Monti,ndryshe edhe si
një njeri i Goldman Sachs, një anëtar i Grupit Bilderberg, është edhe
Kryetar i "Komisionit famëkeq Trilateral evropian, një lloj Freemasonrie
ultra-liberale amerikane, evropiane dhe Nippon, frymëzuar nga David
Rockefeller dhe Henry Kissinger".

Komisioni Trilateral, ka
lindur gati dyzet vjet më parë, në korrik 1973 dhe është me perberje nga
elita politike dhe ekonomike ndërkombëtare, e njohur si Dhoma e Larte:
një rreth i mbyllur, që synon gjithmonë të bëhet një organ privat për
konsultim dhe drejtimin e politikës ndërkombëtare të vendeve treshe
(SHBA, Evropë, Japoni), që këtej rrjedh dhe emri.

Mario Monti
eshte ndër të tjera dhe pjesë e komitetit ekzekutiv të Institutit Aspen
ne Itali , një tjetër aktivitet i paqartë,financuar nga Fondacioni Ford
dhe Fondacioni Rockefeller, presidenti i së cilës është aktualisht
nënpresidenti Xhulio Tremonti dhe Letta ,nip i më madh i Gianni Letta-s
se fuqishem.Rikujtojme,Goldman Sachs,Banka private anglo-amerikane me potentja,ka ne postet komanduese Mario Draghi(ne banken qendrore Europiane),Mario Monti(ne Itali) dhe Papademus (ne Greqi)


Anëtarët
e Komitetit Ekzekutiv të Institutit Aspen janë: Luigi Abete, Giuliano
Amato, Lucia Annunziata, Francesco Caltagirone, Fedele Confalonieri,
Francesco Cossiga, Gianni De Michelis, Umberto Eco, John Elkann, Franco
Frattini, Cesare Geronzi, Enrico Letta, Gianni Letta, Umberto Colombo,
Paolo Mieli, Mario Monti, Tommaso Padoa-Schioppa (vdekur), Corrado
Passera, Romano Prodi, Cesare Romiti, Carlo Scognamiglio, Domenico
Siniscalco, Lucio Stanca, Xhulio Tremonti, Giuliano Urbani, etj.

- Keta emra jane marrë nga faqja zyrtare e Institutit Aspen www.aspeninstitute.it/AspenWeb/AspenWeb.nsf/esecutivo?OpenForm&Lingua=E&Area=10000.

Në mesin e anëtarëve te Komitetit Ekzekutiv të Institutit
Aspen,përfshihen edhe te huaj si Henry Kissinger, Madeleine K. Olbright,
etj.

Kështu kreu i ri i qeverisë italiane, i pranuar si nga e
djathta dhe e majtë, është pa dyshim sot per sot një nga njerëzit më të
fuqishëm në Itali, ndoshta pas Mario Draghit (i quajtur Mister Britania
në mjediset e llozhes se tyre), dhe nje zëdhënësi ultraliberalist i
anglo-amerikano-hebre.

Imazhi i ndritshme i rektorit te thinjur
dhe profesor i ekonomisë,Mario Monti, nën mantelin e senatorit te
perjetshem,do te vazhdoje, ndoshta si kurrë më parë,per te shitur pjeset
e fundit te Italisë,të asaj që kane mbetur ende në vend.

Edhe te
gjitha keto shitje do te behen në dobi të fuqive të zakonshme dhe të
forta ndërkombëtare. Nga
ligjet e turpshme personale te Berluskonit,per
mbrojtjen e pasurise se tij,tani do te kemi rastin te shohim qe ne
parlament do te kalojne ligje për masson-amet ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
 
Mario Monti nje mason ...?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE ::  K O N S P I R A C I O N-
Kërce tek: