PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Themelet e nje Qyteterimi Antik

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: Themelet e nje Qyteterimi Antik   Fri Mar 16, 2012 7:27 am

Themelet e nje Qyteterimi Antik

Sekretet e Detit te ZiDeti i Zi eshte nje vend i lashte dhe me shume mistere. Legjenda antike pershkruajne nje kohe kur oqeanet pushtuan token, duke bere qe nje qyteterim i tere te zhdukej nga faqja e dheut ne kete pjese te botes.

A mund te jete kjo permbytja e madhe e pershkruar ne Bibel nga Noea?

Sot shkencetaret kane filluar te zbulojne shkaqet qe mund te kene çuar ne ngritjen e oqeaneve dhe jane duke zhvilluar oarashikime me te thella rreth nje qyteterimi antik te avancuar i cili egzistonte ne kete pjese misterioze te botes.


Ky program paraqet prova te mrekullueshme arkeologjike mbi teknologji te avancuara antike dhe nje qyteterim te lashte te humbur qe lulezoi ne rajonin e Detit te Vdekur para fundit te Epokes se Fundit te Akullit.

Perfshin faktet rreth ketij misteri mahnites dhe paraqet, kerkimet dhe hetimet on-site, artifakte antike, teknologji nenujore, dhe nje seri intervistash me kerkues, shkencetare, arkeologe dhe autoritetet me te besueshem ne çeshtjen e Detit te Vdekur qe egzistojne sot ne bote. Kritiket thone: “Deti i Zi dalengadale po nxjerr sekrete antike.

Ekspeditat arrijne ne konkluzionet e permbytjes biblike.”Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
 
Themelet e nje Qyteterimi Antik
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ku gjenden themelet e rilindjes sonë kombëtare

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE :: -
Kërce tek: