PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 “Engjëlli” mes reve mbi tempullin budist

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: “Engjëlli” mes reve mbi tempullin budist   Thu Mar 08, 2012 2:31 am

“Engjëlli” mes reve mbi tempullin budist


Kjo është një foto nga Isres Çorpaka, e realizuar në mënyrë të pabesueshme sipër një tempulli budist në Tailandë. Figura e engjëllit e formuar prej reve dhe rrezeve të diellit të mahnit me rrezatimin e dritës në konturet e saj.
Chorphaka, 51 vjeç, po vizitonte Pallatin Madhështor në Bangkok në kryeqytetin tajlandez, kur kishte parë në qiell këtë fenomen. Ai tha: “Unë shkova me një mikun tim për të bërë foto në tempullin ‘Emerald Buda’. Pas disa orësh, ne vendosëm të largoheshim dhe, kur dolëm nga tempulli, qielli u mbyll dhe dukej sikur do të fillonte shi. Por kur ngrita kokën lart, pashë që mes reve po dilnin rreze dielli. Ishte aq e bukur, sa ndalova për të bërë foto. Retë u hapën më shumë dhe formuan figurën e engjëllit”. Fenomeni kishte zgjatur më pak se dhjetë sekonda.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
 
“Engjëlli” mes reve mbi tempullin budist
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Engjëll Koliqi: MREKULLIA E SHEKULLIT - IL MIRACOLO DEL SECOLO
» Agim Gashi:Je një moter engjëllore
» Liman Zogaj:Engjëlli që na fton të zgjohemi nga gjumi letargjik
» In Memoriam:Aktorja e ndjerë Adriana Abdullahu- Engjëll Mbrojtës i Teatrit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 ::  E N T I T E T E-
Kërce tek: