PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Libri i fundit i Nostradamusit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: Libri i fundit i Nostradamusit   Wed Mar 07, 2012 3:16 am

Libri i fundit i Nostradamusit


“Arsyeja e vërtetë për të cilën ka shkruar këto profeci ishte që mesazhi i tyre të vinte deri ne ditët tona, donte të na thoshte se kemi ende një mundësi, e ardhmja e jone mund të jetë një e ardhme me njohuri të ndara nga secili prej nesh, ose do të jetë shkatërrimi ynë dhe fundi i gjithçkaje.”

Nostradamus-i po na thotë se kemi ende dhe një mundësi të fundit, pak para se fundit të kohëve: mundësi për ta vendosur vetë fatin tone, të bëhemi ajo që jemi me të vërtetë, nëse jo, do të humbasim gjithçka që kemi.

Mister/Në 1994 gazetarja Enza Massa zbulon një dorëshkrim të Nostradamus-it me 80 ilustrime. Për herë të parë kjo gjë i paraqitet publikut, së bashku me punën e një ekipi ekspertesh.

...përshkrimet në faqen e fundit të librit të bëjnë të mendosh se bëhet fjalë, për një tekst të ndaluar, që i ishte dorëzuar kardinalit Barberini Drejtor i Bibliotekës së Vatikanit. Kisha nuk donte që ky libër të posedohej nga njerëzit. Kardinali u kërkoi disa personave të besuar që ta interpretonin...

...disa besojnë së shtatë pamjet e fundit të librit janë një arsye e mjaftueshme që ky libër të zhduket dhe besohet se këto vizatime i referohen antikrishtit dhe tregojnë me një precizion alarmues kur dhe si do të ndodhe ankthi me i tmerrshëm i rraces njerëzore.. pra fundi i botës...

Nostradamus-i po na thotë se kemi ende dhe një mundësi të fundit, pak para se fundit të kohëve: mundësi për ta vendosur vetë fatin tone, të bëhemi ajo që jemi me të vërtetë, nëse jo, do të humbasim gjithçka që kemi.

“Arsyeja e vërtetë për të cilën ka shkruar këto profeci ishte që mesazhi i tyre të vinte deri ne ditët tona, donte të na thoshte se kemi ende një mundësi, e ardhmja e jone mund të jetë një e ardhme me njohuri të ndara nga secili prej nesh, ose do të jetë shkatërrimi ynë dhe fundi i gjithçkaje.”

Na pret një rilindje ose shkatërrimi, ilumimin ose shfarosje.. ne fund do të jemi ne ata që do të shkruajmë kapitullin e fundit të librit të humbur...

“E ardhmja do të jetë rezultat i asaj që bëjmë ne aktualisht, pra mund të ndryshojmë të ardhmen nëse duam, të marrin atë që meritojnë, Nostradamusi e ka thënë gjithmonë.”

Një figurë tjetër që shohim është rrota me tetë rreze ne maje, ndoshta duhet të shpjegoj pse është kaq e rëndësishme: imagjinoni që ne qiell ekziston një kryq i krijuar nga një linjë e drejtë, që bashkon qendrën e Galaktikës me linjën që nis nga qendra e Ekuadorit të katërt dhe mbërrin në pikën e tij me ekstreme...


Ky është Kryqi i Shenjtë. Këtu në tokë nga ana tjetër kemi kryqin mondan i formuar nga tre kënde ndërmjet Ikuinoksit dhe Solsticit, pra formojnë yllin me tetë kënde, ose rrotën me tetë rreze. Në libër përfaqësojnë linjën e hapësirës dhe të kohës mes Kryqit të Shenjtë dhe Kryqin mondan ne toke. Ky bashkim ndodh një here ne 13.000 vite.

Vincente Bridges (studiues i Nostradamus-it)

“Dy kryqet nuk bashkohen që prej 11.000 p.L.K pra 13.000 vite më parë.”

Ky fenomen po ndodh përsëri.

“Imazhi tjetër është pika kulminante e gjithë sekuencës: tregon kohen e saktë se kur do të ndodhe Apokalipsi. Ne pjesën e sipërme shohim linjën e Kryqit të Shenjtë dhe atë tokësor, nen të kemi tre eklipse diellore të lidhura nga një eklips i hënës: nëse llogarisim kohen e eklipsit të diellit dhe i vëmë përballë me eklipsin e hënës përfitojmë një periudhe prej 20 vitesh: 1992 - 2012.”

“Është e vetmja pamje e kulturës moderne që tregon me saktësi atë interval kohe, kultura të tjera kane folur për të njëjtën periudhe, ne mënyre të veçantë Maya që vunë fundin e kalendarit të tyre ne 2012, linja ndërmjet diellit dhe qendrës se galaktikës. Është një lloj shenjë që parashikon kriza të mëdha që sjellin linjat e këtyre trupave qiellore”. /sa-kra/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
 
Libri i fundit i Nostradamusit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xhafer Leci:Libri 'Atentatet' i Ibrahim Kelmendit si romani i Nasho Jorgaqit 'Mërgata e qyqeve'
» Halit Bogaj: ’’Xhemail Abria- pleqnar i Kosovës’’
» Arif Molliqi: Observim për monografinë e Ali D. Jasiqit
» Në Filadelfia u promovua libri "Përjetë me ty" i autorit Ivzi Çipuri (1)
» Promovohet libri i Fazli Kajtazit "Koloset e Drenices Legjendare"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: EZOTERIZEM ::  A S T R O L O G J I :: E N D E R R A ::  P R O F E C I-
Kërce tek: