PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Historia e vertete e Horrorit ne Amityville

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: Historia e vertete e Horrorit ne Amityville    Mon Mar 05, 2012 3:36 am

Historia e vertete e Horrorit ne Amityville(e treguar nga protagonisti)

Phoenix – nje person qe ka shume vite, dhjetevjecare qe po mundohet qe te largohet nga e kaluara e tij. Ai do te arratiset nga fantazmat e se kaluares.

Ky burre jetonte ne nje nje prej shtepive me te famshme ne te gjithe Ameriken. Ose me sakte eshte te thuhet qe jetonte ne nje prej shtepive me te frikshme ne historine e Amerikes.

Ai ka jetuar ne Amityville, ne New York.

Tani, burri i cili ka jetuar para shume vitesh ne shtepine e vertete nga "Horror ne Amityville", me ne fund ka pranuar te shprehet per kete histori. Ai ka marre persiper qe te beje ndarjen e realitetit nga gjerat e trilluara. Me ne fund te gjithe do te mund te mesojne historine e vertete e Amityville dhe jo "te bazuar ne ngjarje te verteta".

Shume vite me pare Christopher Lutz e ndryshoi mbiemrin e tij pasi mendonte qe kjo do e ndihmonte qe te arratisen nga e kaluara e tij.

Deri ne ditet e sotme ate e ndjekin fantazmat e ngjarjes qe ndodhi ne shtepine e tij ne vitin 1975. Dhe gjithashtu nga menyra se si historia e tij po del nga kontrolli ne Hollywood.

"Ajo cfare ju shit publikut nuk ishte cfare ka ndodhur ne te vertete. Ajo cfare ka ndodhur vertete ne ate shtepi eshte ndryshe nga historia qe u eshte thene njerezve gjate gjithe ketyre viteve." - tha Lutz.

"Une jam portretizuar ne dy filma, dhe jam portretizuar edhe ne nje liber. Besoj se tani ka ardhur momenti qe tu tregoj se cfare ka ndodhur ne te vertete."

Lutz tha se libri, i pershkruar si nje histori e vertete, ne fakt i ekzagjeronte faktet, dhe eshte e kuptueshme pasi ne kete menyre do te terhiqte me shume vemendje. Kur e mori ne dore Hollywood-i historia e tij u be fabrikim i paster dhe shume pak realitet.

"Kjo eshte nje histori qe me ka ndodhur mua kur isha femije dhe do te deshiroja shume qe ta harroja. Fatkeqesisht, per menyren se si kjo histori eshte bere publike, une nuk kam patur mundesine qe ta le pas kete histori." - tha Lutz.

Lutz tha qe ngjarjet e ndodhura nbuk ishin genjeshtra, por megjithate nuk ishin aspak te ngjashme me ato cfare ka shfaqur versioni i Hollywood-it. Ai tha qe fenomenet e pashpjegueshme qe ndodhnin neper shtepi e tmerronin ate.

"Nje aparicion mu tek dera e dhomes time. Ajo me terrorizoi totalisht kur isha femije." - shprehtet Lutz.

Disa ia vejne fajin ketyre fenomeneve te pashpjegueshme per shkak te vrasjes ne mase qe kishte ndodhur brenda asaj shtepie rreth nje vit perpara se familja Lutz te vendosej ne ate shtepi.

Por Lutz thote qe njerku i tij, George Lutz, merrej me gjera okulte - dhe kishte recituar emrat e demoneve mbasi familja ishte shperngulur ne shtepi.

"Nese do e kishte bere ne nje shtepi tjeter, kjo nuk do te ishte problem. Por per mendimin tim, berja e atij veprimi ne ATE SHTEPI ishte pikenisja e te gjithe eventeve te mevonshme." - tha Lutz.

Tani, Lutz, nje burre besimtar, eshte duke hedhur poshte mitin dhe po jep fakte.

"Ka shume njerez qe duhet te perballen me paranormalen ne shtepite e tyre, por faktet qe kishin ndodhur ne ate shtepi, e amplifikonin paranormalen."

Lutz u shpreh qe deshironte ta tregonte kete histori pasi vetem keshtu do te mund te rirnte i qete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
 
Historia e vertete e Horrorit ne Amityville
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» KËNGA LABE DHE HISTORIA E SAJ MIJËRAVJEÇARE
» Historia e lashtë
» Historia e Prekazit është histori e lavdishme
» Selim Hasanaj: Të dihet e vërteta, historia e dy familjeve
» Skandaloze: Për gjashtëmijë euro, shkodranen ia shesin një plaku të Kosovës (Video)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 ::  E N T I T E T E-
Kërce tek: