PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

  Shpjegimi i Muajit qe keni Lindur

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Katilja

avatar

Numri i postimeve : 52
Pikët : 83
Reputation : 23
Join date : 17/07/2013
Mosha : 23
Vendodhja : Ne Zemren e tij

MesazhTitulli: Shpjegimi i Muajit qe keni Lindur   Sat Dec 20, 2014 1:49 am

JANARI

Kokefortë dhe kembengules...Ambicioz dhe serioz.Pëlqejne të mësojnë dhe të mësohen.Gjithmonë në kërkim të të metave dhe dobësive te njerëzve.Pëlqejne të kritikojne.Persona punëtor dhe produktiv.Te zgjuar, te zote dhe te organizuar.Te ndjeshëm dhe kane mendime të thella.E dine se si të bëjnë të tjerët të lumtur.Te qetë.........tepër të rezervuar dhe shume te vëmendshëm.Rezistent ndaj sëmundjeve, por të prirur për ftohjet. Romantik por ka veshtiresi duke shprehur dashuri.I adhurojne fëmijët.Jane teper besnik dhe kane nje xhelozi te tepruar.

SHKURT


Kane mendime abstrakte,jane inteligjente dhe te zgjuar.Jane teper tërheqës,te qete dhe te turpshëm gjithashtu teper te sinqertë dhe besnik.Të vendosur për të arritur qëllimet.E duan lirinë.Shumë të ndjeshem dhe lendohen lehtë.Zemerohen me lehtësi,por nuk e tregojne.Pelqejne te bejne miq.Shume te guximshem dhe kokëfortë.Ambicioz i realizojne ëndrrat,pelqejne argëtimin dhe kohën e lirë.Romantike e Dorëleshuar!


MARS


Kane personalitet,jane seksi dhe terheqes.Te turpshem dhe te rezervuar,por kur duhet edhe energjike.Persona te ndershëm, bujar dhe te dhimbsur.Pelqejne paqen dhe qetësine.Të ndjeshem ndaj të tjerëve.Zemërohen lehtë,vleresojne dhe kthejne mirësine e dhuruar.Jane teper te vëmendshëm.Pëlqejne të ëndërrojnë.
PRILL


Aktive dhe dinamike.Tërheqës dhe te dashur,kane mentalitet te fortë.I pelqen vëmendja.Ngushëllohen lehte.Jane miqësore dhe zgjidhin problemet e njerëzve.Te guximshem dhe te patrembur.Aventuriere,te dashur dhe te kujdesshëm,te sjellshëm dhe bujare.Seksi dhe shume terheqes.


MAJ


Kokëfortë dhe shumë të motivuar,zemërohen lehtë.Terheqin vemendjen tek të tjerët.Te bukur fizikisht.Nuk ka nevojë për motivim dhe ngushëllohen lehtë.Sistematike dhe i pelqejne të ëndërrojne.Te fortë dhe kuptues.Kane imagjinatë te mire.Të mirë fizikisht.E duan letërsinë dhe artet.Duan të udhëtojnë. Pëlqejnë te dalin,dashurojne udhetimet shqetësohen shpejt.Kane shume lidhje me fëmijët.


QERSHOR

Persona qe ndikohen lehtë nga mirësia.Te sjellshëm dhe te butë.Te pasur me shumë ide.Te ndjeshëm dhe aktive.Gjithmonë dëshirojne më të mirën.Tekanjoz.... gazmor dhe humoristike bejne shaka.Aftësi të mira debatuese.Llafazane.Ëndërrimtar.Miqesor.Bindet.Lendohen lehtë.Të prirur përmarrë ftohjet.Pëlqen të vesh rrobat dhe merziten shpejt.Nazeli.Rrallë tregojne emocionet.I bren ndërgjegja.Ekzekutive.Kokëfortë.

KORRIK


Vështirë të kuptohen dhe të kuptoje.Jane persona teper te qete,krenare.Kane reputacion.Ngushëllohen lehtë.Jane te ndershëm.Me takt.Te afrueshem.Kane temperament të paparashikueshem.I ndryshon shpesh humori dhe lëndohen lehtë.Falin,por nuk harrojne,nuk i pelqejne gjerat e panevojshme.Te kujdesshem dhe te dashur.Trajtojne të tjerët në mënyrë të barabartë.Ndjenja te fortë e simpati per te dashurit.Te kujdesshem.Gjykon njerëzit me vërejtje.Punëtor.Pelqen të jetë vetëm.Kujton gjithmonë për të kaluarën dhe miqtë e vjetër.I pëlqen të jetë i qetë.
GUSHT


Deshirojne te bejne shaka.Tërheqës.Te sjellshëm dhe te kujdesshëm.Trima dhe te patrembur nga asgje.Kane cilësi te mira ne udhëheqje.E dine se si të ngushellojne të tjerët.Shume egoista.Marrin krenari të lartë per veten.Te etur për pushtet.Zemërohen lehtë.Behen shpejt xheloze.Te vëmendshëm.Të kujdesshëm.Pëlqejne të ëndërrojne.Te talentuar në art,muzikë.Te nxituar dhe i sigurt.Romantike.Te Dashur dhe te kujdesshëm.Pëlqejne të bëjne miq.


SHTATOR


Te sjellshëm,të matur dhe të organizuar.Pëlqejne të nxjerrin në pah gabimet e njerëzve.Pëlqejne te kritikojne.Kokëfortë.Te qetë.Te sjellshem dhe te këndshëm.Besnikë,gjithmonë te sinqertë.Te ndjeshëm.Bujare.Kane kujtese te forte.Te zgjuar dhe kane shume njohuri.Pelqejne aktivitetet sportive sidomos ne kohën e lirë dhe udhëtimet gjithashtu.Vështirë se tregojne emocionet.Shume seksi dhe persona me karriere te sukseshme.


TETOR

Pelqejne te bisedojne me te tjeret.Pëlqejne të merren me gjëra qe te jene ne qender te vemendjes.Karakterizohen nga nje bukuri e brendshme dhe fizike.Nuk pretendojne shume.Zemërohen shpesh.Trajtojne shume mir miqtë e rëndësishem.Lendohen lehte.Falin shpejt.Jane persona endërrimtar.Te vetëdijshëm. Nuk u intereson çfarë të tjerët mendojnë.Vendimtare.Pëlqejne të udhëtojne,pelqejne artet dhe letërsine,preken shpejt dhe jane teper xheloze....të drejtë.Dorëhapur. ndikohen lehtë,humbasin lehte besimin.

NENTOR


Kane shumë ide.Te veshtire per ti kuptuar.Unik dhe të shkëlqyer.Kane ide të jashtëzakonshme.Fine dhe të fortë.Mund të bëhen mjekë të mirë.Dinamik në personalitet.Kureshtare.Gjithmonë të mendueshem.Trim dhe bujare.Kokëfortë nëse duan dicka kane një mënyrë per ta marre.Te vendosur.Asnjëherë nuk heqin dorë nga ajo qe duan.Shumë te gjallë.Te fortë dhe te ashpër,dashurojne thellë.Romantike.Punëtore,te besueshëm te ndershëm dhe mbajne sekretet.Nuk jane në gjendje për të kontrolluar emocionet.


DHJETOR


Besnike dhe bujare.Seksi.Patriotike.Aktive ne jeten e perditshme.Te paduruar dhe te nxituar.Ambicioze.Pëlqejne të bisedojne.Kane shume qejf te jene ne qender te vemendjes.Persona teper te dashur,te ndershëm dhe të besueshëm.Jo shume pretendues.Nuk jane egoista.Krenare te tepert.Ndjenja te mirë të humorit.Persona te shoqerueshem dhe teper te zgjuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shpjegimi i Muajit qe keni Lindur
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Veçoritë e Skënderbeut, që nuk i keni njohur më parë
» Ç'ndodh me profilet ne Facebook pasi te keni vdekur?
» FOTO TË MUAJIT SHTATOR 2015

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: EZOTERIZEM ::  A S T R O L O G J I-
Kërce tek: