PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nje shfaqje shqetesuese e fantazmes se te gjallit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: Nje shfaqje shqetesuese e fantazmes se te gjallit   Sun Oct 13, 2013 7:57 pm

Nje shfaqje shqetesuese e fantazmes se te gjallitEmilie Sagee nuk e pa asnjehere ‘fantazmen e saj’. Por gjithe te tjeter e kane pare fantazmen e saj nderkohe qe ajo ishte ishte gjalle.
Sagee punonte ne nje shkolle te vecante vajzash. Ishte nje mesuese shume e mire, por per disa arsye te panjohura, ajo vazhdonte te punonte sa ne nje vend ne tjetrin, dhe te ndryshonte vendn e punes vazhdimisht. Ne 16 vjet pune, ajo ka arritur te nderroje 19 here vendin e punes.
Vetem ne vitin 1854, shkolla arriti te zbulonte ‘pse-ne’.
Sagee dyshohej se ishte ne qender te nje aktiviteti doppelganger vertet te cuditshem. Binjakja e saj e projektuar ne kete forme fantazme u pa per here te pare gjate nje ore mesimi, ndersa 13 studentet ishin deshmitare te fantazmes binjake me te, qe qendronte krah mesuese dhe imitonte si ne pasqyre levizjet e saj.
Vete Sagee ishte teresisht e pavemendshme ne kete shfaqje, pavaresisht faktit se te gjithe te tjeret mund ta shihnin qartesisht. Megjithate, kjo ndodhte sepse ajo behej papritur e pafuqishme dhe e shperqendruar ne boten e saj ne momentin qe doppelgangeri i saj shfaqej. Fantazma kryesisht bente gjera per te cilat Sagee thoshte me vone se i kishte menduar ne ato moment, gje qe sugjeron se ajo mund te kete patur njefare kontrolli dhe subkoshience mbi kete shpirt te shfaqur.
Shume shpejt, doppelgangeri filloi te shfaqej pertej afersise se Sagee-ne. Fillimisht u shfaq ne nje klase plot me studente, duke u ulur qetesisht ne tryezen e saj, nderkohe qe vete Sagee-ja ndodhej ne kopsht, duke punuar. Disa studente guximtare arriten t’i afrohen dopplegangerit, dhe vune re se mund te kalonin permes, edhe pse lenda nga e cila perbehej, dukej nje material shume i holle e i fabrikuar.
Koha kalonte dhe shfaqja e ketij fenomeni u be teper aktual per jeten shkollore, duke frikesuar tej mase shume njerez qe paten probleme me te pranuarit te kesaj ekzistence edhe pasi e kishin pare te shfaqej. Prinderit e vajzave te shqetesuara filluan t’i largonin nga shkolla femijet. Edhe pse Sagge ishte nje punonjese-model ne te gjitha aspektet jo-paranormale, drejtoresha nuk kishte asnje mundesi tjeter, vecse ta pushonte nga puna ate dhe fantazmen e saj…

Infoalbania
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
 
Nje shfaqje shqetesuese e fantazmes se te gjallit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 ::  E N T I T E T E-
Kërce tek: