PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Llojet e Magjis

Shko poshtë 
AutoriMesazh
niku magic man

avatar

Numri i postimeve : 27
Pikët : 57
Reputation : 4
Join date : 26/06/2012
Vendodhja : mitrovic

MesazhTitulli: Llojet e Magjis   Sat Jun 15, 2013 11:20 am

Ka 3 Lloje te magjis : e Zez , e Bardh  , e Ylberit
------------------------------------------------
Magjia e zez perdoret per qellime egoiste dhe shkakton deme te medha
--------------------------
Magjia e bardh perdoret per sherimin e njerzve por nese nuk perdoret si duhet mund te behet me e keqe se magjia e zez
-----------------------------
Magjia e ylberit kjo lloj magjie esht e perzjer me magjin e bardh dhe te zez e zotrojn shum pak njerz (magjistar) kjo lloj magjie mund te perdoret per te mir dhe te keq
------------------------------------
#Niku Magic Man
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anubis

avatar

Numri i postimeve : 9
Pikët : -4
Reputation : -17
Join date : 28/06/2012
Mosha : 23

MesazhTitulli: Re: Llojet e Magjis   Thu Jun 20, 2013 4:14 am

Po ju cfare lloji praktikoni?farao
Mbrapsht në krye Shko poshtë
niku magic man

avatar

Numri i postimeve : 27
Pikët : 57
Reputation : 4
Join date : 26/06/2012
Vendodhja : mitrovic

MesazhTitulli: Re: Llojet e Magjis   Fri Aug 02, 2013 12:48 pm

Per Fat  te keq un e kam studiuar magjin per nje koh te gjat dhe kam kuptur qe ato fuqi ose duhet ti kesh te Lindura ose te besh nje pak Djallerzor...
Un nuk i kam ato fuqi por me mjafton qe kam njohuri mbi to
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Llojet e Magjis   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Llojet e Magjis
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: OKULTIZEM :: S P I R I T U A L I T E T ::  S I M B O L I K E :: M A G J I-
Kërce tek: