PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Prezenca e një fantazme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: Prezenca e një fantazme   Fri Mar 02, 2012 1:25 am

Prezenca e një fantazme

Ja disa forma që mund të parandjeni prezencën e një fantazme.

Ju do të ndëgjoni zhurma të hapave në shkallë, aroma të çuditshme, vende të ftoht akull, ndjenja që jeni i observuar, aparate që lëshohen vet apo ndalen vetvetiu, ju ndegjoni që dikush ju thërretn në emër , artikuj personal zhduken apo shfaqen papritmas, ju shihni gjurmë të rrumbullakët dhe hije të zeza që lëvizin, nëse bëni një foto ju do të shihni gjurmë të rrumbullakët dhe vortex në film.

Apo ndoshta keni një fëmijë që ka mundësi të shoh dhe t'i ndëgjoj fantazmat.Ndoshta këto fantazma e frikësojnë dhe ka frikë të flej në dhomën e tij.

Një shtëpi,një banesë apo ndërtesë nuk ka nevojë të ketë të vdekur që të jetë e vizituar (vegulli).

Shumë vende janë vizituar sepse fantazma vendos thjesht të gjendet aty.

Nga njëherë ajo e do atë vend pa u marrë me ndërtesën.por shpesh shpirtërat udhëtojnë drejt vendeve që i kanë dashur gjatë kohës që kanë qenë gjallë.

Studimi i radist'hezisë dhe gjeobiologjisë është shumë i rëndësishëm për një kërkim më të sigurt.

Ata që ne i quajmë fantazma janë entitete jo të rrezikshëm dhe kurrë nuk ka pasur aksidente gjatë një takimi me to (vetëm ndalje kardiake apo të verdhët).

Mos harroni që ata merren me vendin dhe që ne jemi vetëm një kalim në fushën e tyre.Flitet për fantazma dhe jo për fenomene të tërbimit apo poltergeist që janë një fushë tjetër dhe më pak simpatike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
 
Prezenca e një fantazme
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 ::  E N T I T E T E-
Kërce tek: