PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zbulohet qytet misterioz i një tjetër civilizimi në trekëndëshin e Bermudës…

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 29
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Zbulohet qytet misterioz i një tjetër civilizimi në trekëndëshin e Bermudës…   Tue Feb 19, 2013 4:51 am

Zbulohet qytet misterioz i një tjetër civilizimi në trekëndëshin e Bermudës…Në thellësi të oqeanit, në rajonin e Trekëndëshit të Bermudës, një ekip shkencëtarësh kanadez, zbuluan aty një qytet gjigand të humbur…!

ranë brigjeve të Kubës, një robot zhytës mundi të regjistroi rrënojat e ndërtesave, katër piramida gjigande dhe diçka (statujë-monument) që i ngjanë Sfinksit.

Specialistët vlerësojnë se ndërtesat e mbytura i përkasin periudhës para klasike, të historisë së Karaibeve dhe të Amerikës Qendrore dhe qyteti mund të banohej nga përfaqësues të qytetit të Teotihuacan (qytet i braktisur, i cili ndodhet 50 km nga Mexico City dhe ka një moshë prej rreth 2000 vjet).

Qyteti ndodhet 183 m nën oqean dhe ekipi i shkencëtarëve me në krye Weinzweig dhe Zalitzki janë të bindur se është Atlantida –qyteti i humbur prej më shumë se 10.000 vjetësh.

Korrikun e vitit të shkuar, studiues Amerikanë dhe Francezë zbuluan në thellësi të oqeanit, po në të njëjtin rajon: Një piramidë pjesërisht të kristaltë, sipas gjasave më madhe se Piramida e Keopsit në Kajro.

Megjithatë, deri më tanë ende nuk është certifikuar mosha dhe “prejardhja” e këtij qytetërimi!/alb-observer.com/

Për më shumë mister në videon në vijim:

_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Zbulohet qytet misterioz i një tjetër civilizimi në trekëndëshin e Bermudës…
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Zbulohet misteri i Trekëndëshit të Bermudeve? (Foto)
» Janjeva qytet i harruar
» Tjetër reagim i Donika Gërvallës: Isa Mustafa po ia dorëzon LDK-në Haradinajt
» Është edhe një pyetje tjetër përveç kush është Nazim Bllaca. Kush është SHIK-u?
» Mahmut Elez Mahmuti - Kqiku: Përveç datave kurgja tjetër nuk ka të vërtetë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE :: -
Kërce tek: