PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 "Mallkimi i Los Roques" konsiderohet si "Trekendeshi i Bermudave" i ri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: "Mallkimi i Los Roques" konsiderohet si "Trekendeshi i Bermudave" i ri   Sat Feb 02, 2013 2:27 am

"Mallkimi i Los Roques" konsiderohet si "Trekendeshi i Bermudave" i ri


Zhdukja e avionit ne te cilin ishte edhe stilisti i famshem italian Vittorio Missoni si edhe pese persona te tjere ne Detin e Karaibeve, i eshte atribuar deri tani gjithshkaje; qe nga difektet teknike e deri tek rrembimi.
Tani eshte shfaqur nje teori e re: Avioni dhe pasagjeret e tij ishin viktima te “Mallkimit te Los Roques”, nje fenomen qe disa e kane krahasuar me fenomenin qe ndodh edhe tek Trekendeshi i Bermudave.
Avioni ishte duke udhetuar ne distancen prej 140 km qe ishte qe nga resorti ne ishull te Los Roques per ne Karakas, Venezuele, kur u zhduk mbi detin e hapur.
Sipas The Guardian, qe ne vitet 1990, te pakten 15 mjete te tjera fluturuese kane raportuar emergjenca, jane perplasur, apo jane zhdukur ne te njejten zone.
Ne vitin 2008, 14 njerez vdiqen kur nje avion qe po bente te njetin udhetim nga Los Roques u zhduk. Nuk u zbulua asnje difekt ne avion, dhe vetem nje trup u gjet, sipas Volaren Venezuela, nje faqe mbi aviacionin civil ne Venezuele.
Disa kane deklaruar qe zhdukje te tilla jane si rezultat i leshimeve masive te gazit te metanit nga fundi i detit. Disa te tjere kane sugjeruar, pa asnje te dhene per ta vertetuar qe keto ndodhi mund te jene te lidhura me aliene nga hapesira, apo te lidhura me shpirtrat nga civilizimi i humbur nenujor i Atlantis.
Por njesoj si edhe me Trekendeshin e Bermudave, pjese e oqeanit ndermjet Bermuda, Florides se Jugut dhe Puerto Riko, qe eshte mjaft i famshem per zhdukjen misterioze te anijeve dhe avioneve – njerezit me mendje me pak supersticioze besojne qe mund te kete nje shpjegim te logjikshem.
Sipas shume personave Trekendeshi i Bermudave eshte nje vend ku udhetohet shume, dhe ne menyre proporcionale nuk ka me shume zhdukje anijesh dhe avionesh se ndoje zone tjeter. Ky rajon prodhon gjithashtu edhe stuhi tropikale te paparashikueshme, dhe Gulf Stream eshte vecanerisht i shpejte dhe i turbullt ne ate zone
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
 
"Mallkimi i Los Roques" konsiderohet si "Trekendeshi i Bermudave" i ri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE :: -
Kërce tek: