PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kaliforni, imazhet e reja tregojne misterin e gureve qe ecin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: Kaliforni, imazhet e reja tregojne misterin e gureve qe ecin   Sat Feb 02, 2013 2:24 am

Kaliforni, imazhet e reja tregojne misterin e gureve qe ecin


Keta gure levizin duke lene nje shenje gervishtjeje ne toke dhe gjenden ne te gjithe zonen e Death Valley National Park, ne Kaliforni. Behet fjale per gure misterioze qe ecin, te studiuar qe nga vitet '40 per levizjen e tyre te paperceptueshme me sy te lire, por te dallueshem nga shenjat e zvarritjes te lena ne toke. I fundit qe ka fotografuar 'ecjen e gureve' eshte fotografi Dab Carr i cili me punen e tij te perkushtuar arriti t'i mbikqyrte me periudha te gjata kohore per te 'ndalur' ecjen e gureve dhe per ta pasqyruar ate ne foto.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
 
Kaliforni, imazhet e reja tregojne misterin e gureve qe ecin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» Heqaje të vjetra e të reja
» Detaje të reja lidhur me vrasjet politike në Kosovë
» Itali, procedurat e reja për bashkimin familjar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE :: -
Kërce tek: